Hexo+ - automatyka do potęgi

Autor: Maciej Luśtyk

24 Listopad 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Rynek dronów filmowych z każdym dniem staje się coraz bardziej nasycony, ciągle jednak brakuje wygodnych i efektywnych rozwiązań z segmentu dronów automatycznych, które samoczynnie podążałyby za użytkownikiem i pozwalały na uzyskanie ciekawego materiału, bez konieczności korzystania z kontrolera. Sytuację tę mają zamiar odmienić twórcy drona Hexo+.

To jak duże jest zapotrzebowanie na podobne konstrukcje doskonale pokazuje popularność jaką cieszył się pokazany w maju dron Lily. W pełni automatyczny dron filmowy to marzenie wielu sportowców, którzy szukają urządzenia pozwalającego na bezproblemową rejestrację swoich wyczynów w każdych warunkach, bez martwienia się o to, kto i w jaki sposób ma sterować urządzeniem. Jednak mimo oczywistego popytu na tego typu drony, ciągle niewielu producentów wystarczająco eksploatuje ten temat. Na szczęście pojawiają się takie urządzenia jak Hexo+ stworzony przez firmę Squadrone System.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Automatyka to główne kryterium, które postawili sobie twórcy. Sterowanie dronem sprowadza się w tym wypadku do prostej aplikacji mobilnej na smartfony z systemem iOS 9 lub Android 4.4, która oferuje kilkanaście zaprogramowanych ruchów kamery i pozwala ustawić pozycję z której dron ma nas filmować. I to właściwie tyle. Po wyborze właściwych ustawień i wystartowaniu, całą uwagę możemy poświęcić dyscyplinie, którą uprawiamy, a o doskonałe ujęcia zadba podążający za nami Hexo+.

Za płynne ujęcia odpowiada 3-osiowy gimbal, do którego podepniemy kamerki GoPro z serii HERO3 oraz HERO4 oraz 6 rotorów zapewniających doskonałą stabilizację urządzenia w powietrzu, a dzięki maksymalnej prędkości 70 km/h, dron nadąży nawet za bardzo szybko poruszającymi się obiektami. Urządzenie może wznieść się na wysokość około 3 km, a maksymalny dystans między użytkownikiem, a dronem, w trybie śledzenia wynosi 100 m. Dodatkowo dron jest w stanie samoistnie kontrolować wysokość, co docenią miłośnicy sportów zimowych, gdzie do czynienia mamy ze stałym poruszaniem się w dół stoku.

Pozornie otrzymujemy więc coś czego wiele osób wyczekiwało od długiego czasu. Niestety nie może być zbyt pięknie. Największą wadą urządzenia jest krótki czas działania. Bateria o pojemności 5,000 mAh pozwoli jedynie na 10-12 minut lotu. Ładowanie baterii zajmuje z kolei godzinę. Zaopatrzenie się w dodatkowe akumulatory będzie więc koniecznością.

Jeśli jednak należycie do osób, dla których korzyści płynące z pełnej automatyki urządzenia sprawiają, że cała reszta przestaje mieć znaczenie, Hexo+ możecie zakupić w cenie $1350 za pośrednictwem strony producenta.

Więcej informacji znajdziecie na stronie hexoplus.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Vanguard zapowiedział „najbardziej stabilny w historii firmy” statyw dla filmowców - wyposażony w system szybkiego zwalniania aparatu, wygodną platformę poziomującą i udźwig do 25 kg. Premiera...
11
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Canon wprowadza nową, ulepszoną serię 3 wielkoformatowych drukarek ImagePROGRAF PRO. Nowe modele maja być wygodniejsze w obsłudze i oferować większą produktywność. Współpracują też z...
4
Edelkrone Tripod X - zmechanizowany, samopoziomujący się statyw, który udźwignie 20 kg sprzętu
Edelkrone Tripod X - zmechanizowany, samopoziomujący się statyw, który udźwignie 20 kg sprzętu
Edelkrone zaprezentowało statyw, który odmienić ma prace wideo. Tripod X sam się poziomuje, pozwala na zdalne regulowanie wysokości i umożliwia programowanie sekwencji ruchów oraz...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)