Vantage Robotics Snap - doskonały dron do sportów ekstremalnych?

Autor: Maciej Luśtyk

7 Październik 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Rynek dronów w krótkim czasie stał się mocno nasycony. Mimo że nowe urządzenia pojawiają z dużą częstotliwością, ciężko o produkty oferujące rewolucyjne rozwiązania w tym temacie. Powiewem świeżości może być filmowy dron firmy Vantage Robotics, oferujący jakość 4K i rozbudowane funkcje śledzenia. Dzięki modułowej konstrukcji bez problemu zmieścimy go do plecaka.

Dron Snap został wyposażony w matrycę Sony Exmor IMX 377 o wielkości 1/2.3 cala, która pozwoli na wykonywanie 12-megapikselowych zdjęć i filmowanie w jakości 4K z prędkością 30 kl./s, a także w zwolnionym tempie 120 kl./s, w jakości Full HD 1080p. Dzięki niewielkiej wadze modułu kamery, gimbal oferować ma doskonałą stabilizację, a ciekawe funkcje śledzenia, automatyzacja i łatwe sterowanie mogą sprawić, że nowy produkt firmy Vantage Robotics ma szansę stać się jednym z najbardziej popularnych dronów do rejestracji naszych dokonań podczas uprawiania sportów . To coś, dzięki czemu zaprezentowany w maju dron Lily błyskawicznie zyskał rozgłos w internecie.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)


Wśród opcji oferowanych przez Snapa znajdziemy między innymi zaawansowane możliwości śledzenia filmowanego obiektu. Możemy na przykład wyznaczyć wirtualną trasę po której dron będzie się poruszał, ciągle utrzymując obiekt w kadrze lub zaprogramować urządzenie by podążało za nami w określonej odległości. Dron może także orbitować wokół wyznaczonego obiektu. Wszystkich operacji dokonujemy na ekranie smartfona, na który przesyłany jest podgląd obrazu na żywo w jakości HD 720p. Dodatkowo gdy zdecydujemy się na manualne sterowanie, kierunek lotu wyznaczymy przechylając smartfona w ręku.

Na uwagę zasługuje także jego konstrukcja, która bazuje na modułach połączonych ze sobą magnesem. Dzięki temu rozwiązaniu, w przypadku wypadku dron rozpada się na części, minimalizując ryzyko poważnego uszkodzenia. Dodatkowo modułowa konstrukcja sprawia, że bez problemu zmieścimy drona do plecaka. Ciekawie prezentują się też osłony rotorów zbudowane na zasadzie sprych w kole rowerowym. Modułowy design ma jeszcze jedną zaletę. W przyszłości drona będzie można rozbudować o nowe funkcje. W planach są między innymi moduły pozwalające na 1 godzinę lotu i zwiększenie prędkości drona.

Całość jest także wyjątkowo lekka - dron waży tylko 500g. Mimo to bez problemu poradzi sobie na wietrze o prędkości 30 km/h, a sam może osiągnąć maksymalną prędkość 45 km/h. Dołączana do zestawu bateria o pojemności 2500 mAh pozwoli na około 20 minut lotu.

Dron dostępny jest do kupienia za pośrednictwem strony producenta w ofercie przedsprzedażowej za $895. Gdy produkt trafi na sklepowe półki, będzie kosztował $1295. Biorąc pod cenę konkurencyjnych rozwiązań, nie jest to wygórowana kwota, zwłaszcza że otrzymujemy jednego z najbardziej uniwersalnych i funkcjonalnych dronów na rynku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie vantagerobotics.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Premiera EOS R1 i R5 II już za tydzień? Canon rozpoczął odliczanie
Premiera EOS R1 i R5 II już za tydzień? Canon rozpoczął odliczanie
Canon oficjalnie zapowiada nowe premiery w systemie EOS R i zapraszana na wydarzenie online, które odbędzie się w środę, 17 lipca o godz. 11:00.
11
Sony ZV-E10 II - aparat dla vlogerów z dużymi usprawnieniami (i wyższą ceną)
Sony ZV-E10 II - aparat dla vlogerów z dużymi usprawnieniami (i wyższą ceną)
Sony prezentuje drugą generację aparatu, który w przystępnej cenie oferować ma dużo możliwości osobom zainteresowany nagrywaniem filmów do internetu. Nowy ZV-E10 II to m.in. lepsza...
7
Pixii Max - alternatywa dla Leiki po raz pierwszy z pełną klatką
Pixii Max - alternatywa dla Leiki po raz pierwszy z pełną klatką
Pixii prezentuje swój najnowszy aparat dalmierzowy. Model Max jako pierwszy w serii prowadza matrycę pełnoklatkową, stając się pełnoprawnym rywalem dla aparatów Leica.
14
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (17)