DJI Action 2 - dużo więcej niż tylko świetna kamera sportowa

Autor: Maciej Luśtyk

28 Październik 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Action Cam czy kamerka do vlogów? Dziś już nie musisz wybierać. DJI Action 2 to niewielka, modułowa kamera, która zaspokoi większość współczesnych zapotrzebowań.

Jeżeli jest coś, czego w porę nie zauważyło GoPro, z pewnością będzie to fakt, że ich kamerki wykorzystują w dużej mierze także zwykli użytkownicy, którzy szukają niewielkiego, wygodnego aparatu czy kamery do dokumentacji codziennych spraw. I właśnie na ten segment kładzie nacisk druga generacja ciepło przyjętej kamery sportowej DJI Action 2, która teraz, oprócz imponujących możliwości w zakresie rejestracji ekstremalnych wyczynów, będzie równie wygodna jako podręczna kamerka do vlogów czy realizacji filmików do mediów społecznościowych.

Dzięki wymiennym modułom DJI Action 2 będzie takie, jak chcesz

Siłą kamery DJI Action 2 jest jej modułowość. Nowe Action może pracować samodzielnie, jako niewielki i lekki (56 g) moduł kamery, ale wystarczy tylko podpiąć do niego magnetyczny moduł z przednim ekranem dotykowym, by zamienił się w wygodną kamerkę do vlogowania, ze zwiększoną wydajnością baterii (do 160 minut) i opcja nagrywania przestrzennego, bądź kierunkowego dźwięku. Niewielki moduł podstawowy będzie także wygodniejszy do mocowania od standardowych kamerek sportowych - bez problemu na przykład podepniemy go do smyczki (sprytnie mocowanej magnetycznie pod ubraniem) czy opaski na głowę, by móc w nieskrępowany sposób nagrywać to, co robimy.

Oprócz tego mamy też moduł z głowicą kulową i magnesem, który podepniemy do metalowych powierzchni i większości statywów oraz uchwytów, w tym dedykowanego statywu-uchwytu-wysięgnika z wyjmowanym pilotem. Dla najbardziej wymagających jest też opcjonalny moduł baterii, który wydłuży czas pracy do 180 minut (standardowo 70 minut pracy) moduł zewnętrznego bezprzewodowego mikrofonu DJI Mic oraz konwerter makro.

Sama kamerka bazuje na 12-megapikselowej matrycy we względnie dużym rozmiarze 1.7” i pozwala na rejestrację 4K z prędkością 120 kl./s z maksymalną przepływnością 130 Mb/s, oraz do 240 kl./s w trybie Full HD. Otrzymuje tez stabilizację RockSteady 2.0, opcję tworzenia timelapsów i hyperlapsów, funkcję streamingu (Full HD 30 kl./s) i tryb kamery internetowej. Wszystko to wspierane aplikacją mobilną, która pozwoli na wygodną i szybkę selekcję i edycje materiału na smartfonie.

Wszystko to zamknięte w wodoodpornej do głębokości 10 m obudowie, którą zmieścimy nawet do niewielkiej kieszeni.

Cena i dostępność

Kamerę DJI Action 2 kupimy w zestawie Dual Screen Combo (z modułem przedniego ekranu, smyczką i dwoma mocowaniami) w cenie 2499 zł. Zestaw Power Combo, w którym zamiast dodatkowego ekranu mamy moduł baterii wyceniono zaś na 1999 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie dji.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Microsoft Surface Laptop Studio 2 - dwukrotnie bardziej wydajny od Macbooka Pro M2 Max?
Microsoft Surface Laptop Studio 2 - dwukrotnie bardziej wydajny od Macbooka Pro M2 Max?
Microsoft prezentuje swój najnowszy flagowy laptop. Wyposażony w najnowsze, bazujące na hybrydowej architekturze procesory Intela 13. generacji, grafikę Nvidia i do 64 GB pamięci RAM...
9
Nowości Sandisk Professional - dysk G-Drive Project, stacja G-Raid Mirror i karty CFexpress Pro-Cinema
Nowości Sandisk Professional - dysk G-Drive Project, stacja G-Raid Mirror i karty CFexpress...
Western Digital zaprezentowało nowości z oferty SanDisk i SanDisk Professional - dwa dyski biurkowe dla wymagających oraz karta pamięci dedykowana profesjonalnym produkcjom wideo.
4
Newell RGB Cutie Pie - kompaktowa lampka LED z regulacją temperatury, barwy i efektami
Newell RGB Cutie Pie - kompaktowa lampka LED z regulacją temperatury, barwy i efektami
Nowa kompaktowa lampa LED Newell Cutie Pie to praktyczne oświetlenie, które wyróżnia się ciekawą budową i mnogością oferowanych funkcji.
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)