Czy DJI pracuje nad nowym dronem FPV?

Autor: Maciej Luśtyk

16 Maj 2022
Artykuł na: 4-5 minut

W sieci pojawiły się doniesienia na temat kolejnej premiery DJI. Tym razem ma być to niewielki filmowy dron FPV.

Jeśli jest jeszcze jakiś segment na rynku dronów, którego nie zdominowały pozycje DJI, z pewnością będą to urządzenia FPV, z których filmy coraz częściej stają się elementem profesjonalnych realizacji wideo. Rok temu firma zaczęła romansować z ideą tego typu drona modelem DJI FPV. Wtedy była to jednak bardziej wariacja na temat drona wyścigowego niż narzędzia do rejestracji wideo. Wygląda jednak, że już niebawem producent wykona ukłon w stronę osób zainteresowanych wykorzystaniem dronów FPV w materiałach filmowych.

Cinewhoop od DJI? Wiele wskazuje na nowy dron FPV od DJI.

Chodzi mianowicie o wolniejszego, ale lepiej przystosowanego do realizacji wideo drona typu cinewhoop, który pojawił się ostatnio w donosach znanych leakerów z branży dronowej. Zarówno DealsDrone, jak i OsitaLV informują o zaawansowanych pracach nad miniaturową wersją modelu DJI FPV, która miałaby nosić nazwę DJI Avata. Pojawiają się też pierwsze rendery rzekomego drona.

Według donosów, nowy dron oferować ma niewielkie wymiary i osłonięte rotory, które ułatwią manewrowanie w ciasnych przestrzeniach i sprawią, że będzie ono bezpieczniejsze. Do tego oczywiście synchronizacja z goglami, waga poniżej 500 g i długi czas lotu.

Kamera z DJI Mini 3 Pro, ale brak trybu manualnego? Być może to tylko zabawka pokroju modelu Tello?

Na temat specyfikacji wiadomo niewiele. Wśród plotek pojawia się informacja o module kamery zaczerpniętym z pokazanego niedawno modelu DJI Mini 3 Pro. Jednocześnie donosy mówią o braku trybu manualnego, co w dużej mierze przekreśli „zawodowe” użyciu i uczyni z nowego drona ciekawą, ale mało przydatną zabawkę.

O tym, co z tego wszystkiego okaże się prawdą być może przekonamy się już niedługo. Według dostępnych informacji dron DJI Avata ma mieć premierę w lipcu lub sierpniu 2022 roku. Z pewnością gotowy dron FPV do realizacji wideo skusiłby wielu twórców, którym nie po drodze z majsterkowaniem koniecznym do skutecznej pracy z tego typu dronami. Pozostaje jedynie pytanie na ile skutecznie DJI jest w stanie tę niszę zagospodarować.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
DJI Mini 4 Pro - profil Log, lepsze wykrywanie przeszkód, 4K 100 kl./s i programowanie lotu
DJI Mini 4 Pro - profil Log, lepsze wykrywanie przeszkód, 4K 100 kl./s i programowanie lotu
"Mini na maksa" - takim sloganem DJI reklamuje swojego najnowszego drona z kompaktowej serii. DJI Mini 4 Pro zachowuje specyfikację poprzednika, ale nadbudowuje ją m.in. doskonalszym...
7
Fujifilm Instax Pal - nowy (miniaturowy) pomysł na aparat natychmiastowy
Fujifilm Instax Pal - nowy (miniaturowy) pomysł na aparat natychmiastowy
Rodzinę natychmiastowych aparatów Instax wzbogaca Instax Pal - miniaturowy aparat cyfrowy, który możemy mieć ze sobą zawsze i wszędzie, a zdjęcia z niego wydrukujemy na drukarce.
6
Nikon Zf - współczesny klasyk
Nikon Zf - współczesny klasyk
Nikon prezentuje długo oczekiwany model Zf - połączenie nowoczesnej technologii z obudową w stylu retro, nawiązującą do klasycznych lustrzanek producenta z lat 80. XX wieku. Nikon Zf...
37
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)