DJI Mini 3 Pro - nowy mistrz wagi lekkiej

Autor: Maciej Luśtyk

10 Maj 2022
Artykuł na: 4-5 minut

DJI pokazuje nowego drona z kompaktowej serii Mini. Mimo niewielkich rozmiarów, to niezła bestia, która spodoba się nawet bardzie wymagającym twórcom.

Co musisz wiedzieć:
 • Kamera 48 Mp z obiektywem 24 mm f/1.7
 • Matryca 1/1.3" CMOS z funkcją Dual Native ISO
 • Filmy 4K 60 kl./s HDR lub do 120 kl./s w Full HD
 • Tryb filmowania w pionie
 • Brak Log-a
 • Ulepszony system czujników
 • System śledzenia Active Track 4.0
 • 34 minuty loty
 • Zasięg 12 km
 • Nowy kontroler z ekranem LCD
 • Cena: 4099-5099 zł

Lekkie drony, o wadzę poniżej 250 gramów, pozwalające na latanie bez pozwolenia, to produkt pożądany przez większość osób, szukających drona do zastosowania rekreacyjnego. Do tej pory były to jednak propozycje typowo amatorskie pod względem oferowanych funkcji. Zmienia się to wraz z modelem DJI Mini 3 Pro. O większej części specyfikacji wiedzieliśmy już przed premierą, teraz jednak otrzymujemy ich oficjalne potwierdzenie i możemy się wreszcie bliżej przyjrzeć nowemu kontrolerowi z ekranem LCD.

Matryca 48 Mp, tryb filmowania w pionie i lepsza dynamika nagrań 

Dron DJI Mini 3 Pro posiada 48-megapikselową kamerę bazującą na matrycy o wielkości 1/1.3” CMOS, wpieraną obiektywem 24 mm f/1.7, pozwalającą na filmowanie  w jakości 4K z prędkością 60 kl./s oraz do 120 kl./s w Full HD 1080p pozwalając na nagrywanie filmów w zwolnionym tempie. Otrzymujemy też możliwość obrócenia gimbala i filmowania w pionie oraz profil koloru D-Cinelike. Niestety producent dystansuje drona on wyższych modeli brakiem profilu Log.

Jeżeli chodzi o możliwości fotograficzne, nowym dronem możemy robić zdjęcia RAW w rozdzielczości 48 MP, a wsparcie funkcji Dual Native ISO oraz HDR pozwala poszerzyć rozpiętość tonalną w trudnych warunkach oświetleniowych. 

Pomimo niewielkich rozmiarów, DJI Mini 3 Pro oferuje imponującą wydajność. Dron jest w stanie utrzymać się w powietrzu przez około 34 minuty, a dzięki najnowszej technologii przesyłu obrazu Ocusync 3 oferuje maksymalny zasięg nawet do 12 km (w zależności od regionu) i zapewnia lepszą stabilność połączenia niezależnie od warunków pogodowo środowiskowych.

DJI Mini 3 Pro oferuje lepsze wykrywanie przeszkód i system śledzenia ActiveTrack 4.0

Za bezpieczeństwo lotu dodatkowo odpowiada tu więcej czujników, które teraz obejmują przód tył oraz dół drona. Zastosowanie czujników wykrywających przeszkody umożliwiło również na zaimplementowanie funkcji śledzenia ActiveTrack 4.0, która za pomocą kilku kliknięć daje możliwość bardzo dokładnego śledzenia wskazanego obiektu, niezależnie czy jest to człowiek, zwierzę, czy też samochód. Jak zwykle otrzymujemy także tryb zaprogramowanych scen, w którym dron automatycznie wykona ciekawe typy ujęć.

Usprawniona została także sama konstrukcja. W modelu DJI Mini 3 Pro zarówno kamera, jak i są znacznie wyżej umieszczone, dzięki czemu będziemy mogli bezpiecznie lądować bez maty do lądowania (ryzyko zablokowania silników lub gimbala przez np. trawę zostało znacząco zmniejszone).

Do sprzedaży trafią dwie wersje z różnymi kontrolerami. Niestety żadna z nich nie będzie tania

DJI Mini 3 Pro występuje w dwóch wersjach: DJI Mini 3 Pro oraz DJI Mini 3 Pro + DJI RC (kontroler z wbudowanym ekranem LCD, nie wymagający podłączania telefonu komórkowego), w których drona znajdziemy kontroler, akumulator, i komplet śmiegieł. Do obydwu wersji producent przewidział dodatkowy zestaw akcesoriów Fly More Kit, który zawiera dwie dodatkowe baterie, dwa komplety śmigieł, dedykowaną ładowarkę i etui.

Niestety, seria Mini kieruje się powoli w stronę maxi cen. Z racji na zastosowane cena DJI Mini 3 Pro jest odpowiednio wyższa od poprzednich generacji. W Polsce za model DJI Mini 3 Pro zapłacimy 4099 zł, natomiast zestaw DJI Mini 3 Pro z kontrolerem DJI RC to już 5099 zł.

Drony DJI Mini 3 Pro można zakupić w GoHERO.pl, Autoryzowanym Sklepie DJI w Polsce, który poza sprzedażą zajmuje się również pomocą w obsłudze zakupionych dronów. Przedsprzedaż rusza już dzisiaj, produkty fizycznie zaś pojawią się w sklepie po 17 maja 2022 roku.

Więcej informacji o nowym dronie znajdziecie na stronie dji.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS R1 - flagowiec wkracza na linię startu
Canon EOS R1 - flagowiec wkracza na linię startu
Po latach oczekiwań Canon prezentuje wreszcie flagowy korpus EOS R1. Wyposażony w superszybką warstwową matrycę, krzyżowy układ AF i rozwiązania AI ma zaoferować wszystko, co niezbędne...
17
Canon EOS R5 Mark II - nowy standard zawodowej pracy
Canon EOS R5 Mark II - nowy standard zawodowej pracy
Druga generacja EOS-a R5 usprawnia niemal wszystko, rozwijając ideę aparatu, który ma jednocześnie oferować wysoką rozdzielczość i być szybkim. Dzięki warstwowej matrycy, nowemu...
27
Premiera EOS R1 i R5 II już za tydzień? Canon rozpoczął odliczanie
Premiera EOS R1 i R5 II już za tydzień? Canon rozpoczął odliczanie
Canon oficjalnie zapowiada nowe premiery w systemie EOS R i zapraszana na wydarzenie online, które odbędzie się w środę, 17 lipca o godz. 11:00.
12
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)