Nadchodzi DJI Mini 3 Pro - wyciekły zdjęcia i specyfikacja

Autor: Maciej Luśtyk

8 Marzec 2022
Artykuł na: 4-5 minut

W ostatnich dniach do sieci trafiły informacje na temat kolejnej generacji konsumenckiego drona DJI. Zapowiada się świetnie. Oto, co o nim wiemy.

DJI Mini, ze względu na przystępną cenę to jedna z najbardziej popularnych serii w ofercie producenta i drony, od których przygodę z lataniem rozpoczyna większość amatorów. Wiele wskazuje na to, że wraz z jego kolejną generacją zainteresują się nim także bardziej zaawansowani użytkownicy.

Na początku marca w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia rzekomego modelu DJI Mini 3 / Mini 3 Pro. I choć z początku do rewelacji na temat nowego modelu podchodzono z ostrożnością, w kolejnych dniach pojawiło się więcej informacji na jego temat. Teraz serwis Drone XL opublikował więcej szczegółów na temat prawdopodobnej specyfikacji nowego modelu, które udostępnione zostały przez wiarygodne źródło.

Większa matryca, filmowanie w pionie i system śledzenia

Według donosów, nowy DJI Mini 3 wyposażony ma być w większą 1/1.3-calową matrycę wspieraną obiektywem 24 mm o jasności f/1.7, umieszczonym na gimbalu o większym zakresie ruchów - kamerę będzie można m.in. obrócić do góry i do pionu, co z pewnością z otwartymi rękoma przyjmą twórcy publikujący na Instagramie czy TikToku. Wygląda na to, że gimbal nie będzie stabilizowany - zamiast tego otrzymamy programową stabilizację na zasadzie kamerki DJI Action 2.

Oprócz tego otrzymać mamy system omijania przeszkód działający w 3 kierunkach, a także pełnoprawny tryb śledzenia ActiveTrack, który powinien znacznie rozszerzyć możliwości drona i zainteresować nim także bardziej zaawansowanych twórców. Do tego nowy kontroler z wbudowanym wyświetlaczem i systemem transmisji O3.

Prawdopodobnie też wyższa cena - rynek się specjalizuje

Udostępnione grafiki wskazują też, że dron będzie jeszcze mniejszy i zachowa dotychczasową wagę poniżej 250 g. Wygląda też na to, że będziemy mogli liczyć na wydłużony czas lotu, choć trudno powiedzieć jak należy rozumieć dane na przedstawionym schemacie. Trzykrotnie dłuższy czas lotu wydaje się mało prawdopodobny, być może więc chodzi o 30-40 minut lotu w zależności od trybu.

Z dużym prawdopodobieństwem kontroler z ekranem nie będzie też dołączany do wszystkich zestawów - Drone XL sugeruje, że nowy model będzie dostępny w kilku wariantach. Niezależnie od tego, możemy się też spodziewać, że seria Mini 3 zadebiutuje w wyższym pułapie cenowym od poprzedników, co pasowałoby do obecnie rozgrywającego się scenariusza specjalizacji tego segmentu.

Kiedy premiera?

Na tę chwilę data premiery jest jeszcze nieznana, ale niektóre źródła wskazują na kwiecień 2022 roku. Więcej szczegółów na temat drona poznamy za pewne już niedługo.

Źródło: dronexl.co.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nikon Z30 - kompaktowy bezlusterkowiec dla vlogerów i początkujących twórców
Nikon Z30 - kompaktowy bezlusterkowiec dla vlogerów i początkujących twórców
Nikon Z30 ma być idealną propozycją na pierwszy aparat po przesiadce ze smartfona. Kompaktowe body, niezła specyfikacja i konstrukcja przystosowana do filmowania to...
9
Sony A1 otrzymuje kluczowe usprawnienie
Sony A1 otrzymuje kluczowe usprawnienie
Po 1,5 roku od premiery flagowy model Sony otrzymuje nowy firmware wprowadzający funkcję, jakiej aparatowi brakowało najbardziej.
7
Najdroższy aparat świata - prototypowa Leica Oskara Barnacka sprzedana za 15 mln dolarów
Najdroższy aparat świata - prototypowa Leica Oskara Barnacka sprzedana za 15 mln dolarów
Na niedawnej aukcji, aparat Leica z prototypowej linii 0-series został wylicytowany za niebotyczną kwotę 15 mln dolarów, stając się najdrożej sprzedanym aparatem w...
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)