DJI Osmo Action 4 - 4K 120 kl./s w 10-bitowym logu i nowa większa matryca

Autor: Maciej Luśtyk

3 Sierpień 2023
Artykuł na: 4-5 minut

DJI wprowadza 4. generację swojej kamerki sportowej Osmo Action. Główną nowością jest tu większa matryca, która powinna zapewnić lepszą jakość nagrań w słabym świetle.

Przez lata DJI wyrosło na głównego konkurenta GoPro w temacie kamerek sportowych. I choć nie wszystkie modele dobrze trafiały w rynek (np. DJI Action 2), to nadal jedne z najlepszych action zamów na rynku - ostatni model (Osmo Action 3) tylko marginalnie odstawał możliwościami od najnowszej kamerki z serii HERO. Teraz producent wprowadza w końcu jej najnowszą odsłonę - model DJI Osmo Action 4.

Osmo Action 4 to świetne możliwości podparte jedną z największych matryc w świecie action camów

Osmo Action 4 pod względem ogólnych możliwości bazuje na konstrukcji konkurencji. Otrzymujemy więc obiektyw f/2.8 ze 155-stopniowym kątem widzenia, przedni tylny ekran dotykowy, wodoszczelną do 15 metrów głębokości obudowę, wyjątkowo skuteczne układy stabilizacji RockSteady i HorizonSteady, tryb wertykalny, sterowanie głosowe oraz możliwość rejestracji wideo w jakości do 4K 120 kl./s w 10-bitowym profilu D-Log M (a także do 240 kl./s w przypadku rejestracji Full HD) z przepływnością do 130 Mb/s oraz 10-krotny cyfrowy zoom.

Nowością jest natomiast serce konstrukcji, które tym razem bazuje na nowej większej matrycy w rozmiarze 1/1.3 cala (poprzednik dysponował sensorem w rozmiarze 1/1.7"). Z dużym prawdopodobieństwem to ten sam sensor, co w przypadku nowego drona DJI Air 3. Powinniśmy otrzymać więc zarówno lepszą szczegółowość nagrań w słabym świetle, jak i nieco większy zakres dynamiczny. Warto też wspomnieć, że to widocznie większa matryca niż ta, którą dysponują najnowsze modele GoPro (rozmiar 1/1.9"). Jeśli producentowi uda się ją skutecznie oprogramować, DJI Osmo Action 4 może okazać się liderem jakości w świecie action camów. Większą matryce na tę chwilę oferuje jedynie 1-calowy wariant modelu Insta360 One.

Ale nadal będzie ci potrzebny zapas baterii

Wygląda jednak na to, że kamerka nadal nie będzie killerem w zakresie wydajności baterii. Producent podaje co prawda czas pracy wynoszący 150 minut, ale to wynik dla rejestracji Full HD przy 24 kl./s. Może spodziewać się, że w jakości 4K wynik ten spadnie o około połowę, a jeśli dodatkowo zdecydujemy się na klat każe rzędu 60-120 kl./s, spadnie do raptem kilkudziesięciu minut.

Tak czy inaczej, przy ogromie swoich możliwości, DJI Action 4 zapowiada się na jedną z najlepszych współczesnych kamerek sportowych. Zwłaszcza, że debiutuje w dość konkurencyjnej cenie.

Cena i dostępność

DJI Osmo Action 4 debiutuje w cenie 439 euro, czyli około 1957 zł. W tej cenie otrzymamy także m.in. baterię, obudowę ochronną, i adapter mocowań Quick-Release Adapter Mount. Pozostałe zestawy zawierające dodatkowo różnego rodzaju uchwyty startują z pułapu (ok. 2400 zł.)

Więcej informacji o nowej kamerze znajdziecie na stronie dji.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Czy taka będzie przyszłość aparatów? Sony żąda 150 dolarów za dodanie customowych siatek kadrowania
Czy taka będzie przyszłość aparatów? Sony żąda 150 dolarów za dodanie customowych siatek kadrowania
Sony zapowiada aktualizację firmware’u A7 IV, która wprowadzi możliwość ładowania własnych siatek kadrowania. Usługa ta będzie kosztować blisko 600 zł. Czy to zapowiedź nadchodzących...
7
Aparaty i obiektywy Panasonic Lumix taniej do 4500 zł - promocje Black Friday trwają do 4 grudnia
Aparaty i obiektywy Panasonic Lumix taniej do 4500 zł - promocje Black Friday trwają do 4 grudnia
Z okazji Black Friday, Panasonic przygotował fantastyczną ofertą na aparaty i obiektywy Lumix S. Do 4 grudnia kupicie je taniej nawet do 4500 zł.
4
Pamiętacie jeszcze kamerę Kodak Super 8? W końcu trafia na rynek i kosztuje 10 razy więcej niż zakładano
Pamiętacie jeszcze kamerę Kodak Super 8? W końcu trafia na rynek i kosztuje 10 razy więcej niż...
Po 7 latach od pierwszych zapowiedzi współczesna kamera Super 8 trafia w końcu na rynek. Ale chyba nie tego oczekiwali amatorzy analogowego klimatu...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)