DJI Osmo Action 4 - 4K 120 kl./s w 10-bitowym logu i nowa większa matryca

Autor: Maciej Luśtyk

3 Sierpień 2023
Artykuł na: 4-5 minut

DJI wprowadza 4. generację swojej kamerki sportowej Osmo Action. Główną nowością jest tu większa matryca, która powinna zapewnić lepszą jakość nagrań w słabym świetle.

Przez lata DJI wyrosło na głównego konkurenta GoPro w temacie kamerek sportowych. I choć nie wszystkie modele dobrze trafiały w rynek (np. DJI Action 2), to nadal jedne z najlepszych action zamów na rynku - ostatni model (Osmo Action 3) tylko marginalnie odstawał możliwościami od najnowszej kamerki z serii HERO. Teraz producent wprowadza w końcu jej najnowszą odsłonę - model DJI Osmo Action 4.

Osmo Action 4 to świetne możliwości podparte jedną z największych matryc w świecie action camów

Osmo Action 4 pod względem ogólnych możliwości bazuje na konstrukcji konkurencji. Otrzymujemy więc obiektyw f/2.8 ze 155-stopniowym kątem widzenia, przedni tylny ekran dotykowy, wodoszczelną do 15 metrów głębokości obudowę, wyjątkowo skuteczne układy stabilizacji RockSteady i HorizonSteady, tryb wertykalny, sterowanie głosowe oraz możliwość rejestracji wideo w jakości do 4K 120 kl./s w 10-bitowym profilu D-Log M (a także do 240 kl./s w przypadku rejestracji Full HD) z przepływnością do 130 Mb/s oraz 10-krotny cyfrowy zoom.

Nowością jest natomiast serce konstrukcji, które tym razem bazuje na nowej większej matrycy w rozmiarze 1/1.3 cala (poprzednik dysponował sensorem w rozmiarze 1/1.7"). Z dużym prawdopodobieństwem to ten sam sensor, co w przypadku nowego drona DJI Air 3. Powinniśmy otrzymać więc zarówno lepszą szczegółowość nagrań w słabym świetle, jak i nieco większy zakres dynamiczny. Warto też wspomnieć, że to widocznie większa matryca niż ta, którą dysponują najnowsze modele GoPro (rozmiar 1/1.9"). Jeśli producentowi uda się ją skutecznie oprogramować, DJI Osmo Action 4 może okazać się liderem jakości w świecie action camów. Większą matryce na tę chwilę oferuje jedynie 1-calowy wariant modelu Insta360 One.

Ale nadal będzie ci potrzebny zapas baterii

Wygląda jednak na to, że kamerka nadal nie będzie killerem w zakresie wydajności baterii. Producent podaje co prawda czas pracy wynoszący 150 minut, ale to wynik dla rejestracji Full HD przy 24 kl./s. Może spodziewać się, że w jakości 4K wynik ten spadnie o około połowę, a jeśli dodatkowo zdecydujemy się na klat każe rzędu 60-120 kl./s, spadnie do raptem kilkudziesięciu minut.

Tak czy inaczej, przy ogromie swoich możliwości, DJI Action 4 zapowiada się na jedną z najlepszych współczesnych kamerek sportowych. Zwłaszcza, że debiutuje w dość konkurencyjnej cenie.

Cena i dostępność

DJI Osmo Action 4 debiutuje w cenie 439 euro, czyli około 1957 zł. W tej cenie otrzymamy także m.in. baterię, obudowę ochronną, i adapter mocowań Quick-Release Adapter Mount. Pozostałe zestawy zawierające dodatkowo różnego rodzaju uchwyty startują z pułapu (ok. 2400 zł.)

Więcej informacji o nowej kamerze znajdziecie na stronie dji.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm Instax Wide 400 - pierwszy od 10 lat nowy Instax na duże wkłady
Fujifilm Instax Wide 400 - pierwszy od 10 lat nowy Instax na duże wkłady
Fujifilm prezentuje współczesna odsłonę aparatu natychmiastowego na duże wkłady Instax Wide. Nowy Wide 400 to m.in. unowocześniony design, ulepszony pomiar ekspozycji i...
15
Pentax 17 - współczesny kompakt półklatkowy oficjalnie zaprezentowany
Pentax 17 - współczesny kompakt półklatkowy oficjalnie zaprezentowany
Po miesiącach zapowiedzi, Pentax zaprezentował wreszcie swój nowy aparat analogowy. Zgodnie z przewidywaniami jest to półklatkowy kompakt z...
10
Nikon Z6 III - uniwersalna pełna klatka najnowszej generacji
Nikon Z6 III - uniwersalna pełna klatka najnowszej generacji
Nikon odświeża wreszcie podstawową serię uniwersalnych pełnych klatek systemu Z. Nikon Z6 III wyprzedza konkurencję pierwszą na rynku częściowo warstwową matrycą i możliwością...
32
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)