GoPro Hero 11 Black - nowa, większa matryca i 10-bitowe wideo

Autor: Maciej Luśtyk

14 Wrzesień 2022
Artykuł na: 4-5 minut

GoPro prezentuje kolejną generację swojej flagowej kamery sportowej. Główną nowością jest tutaj  matryca, której rozmiar zwiększył się po raz pierwszy od prawie 10 lat i która lepiej radzić ma sobie w słabym świetle.

Pod względem budowy kamerki GoPro zostały doprowadzone już praktycznie do perfekcji kilka edycji temu. I choć z każdą edycją modele Hero były coraz doskonalsze i potrafiły coraz więcej, od 2013 roku bazowały na miniaturowych matrycach w rozmiarze 1/2.3 cala, które już dzisiaj rzadko spotykamy nawet w smartfonach i które przeciętnie radzą sobie w słabym świetle. Wraz z modelem Hero11 Black wreszcie się to zmienia.

Po raz pierwszy od 2013 roku GoPro otrzymuje większą matrycę. Producent obiecuje znaczną poprawę jakości

Kamera GoPro Hero11 Black otrzymuje zupełnie nowy 27-megapikselowy sensor w rozmiarze 1/1.9”, który znacznie lepiej radzić ma sobie w słabych warunkach oświetleniowych, ale także ogólnie lepszą szczegółowość nagrań. Warto nadmienić, że rozmiar sensora nie wzrósł tu jakoś drastycznie, a matryca nadal jest mniejsza niż w najnowszej kamerze konkurencji (DJI Osmo Action 3, matryca 1/1.7”), niemniej z pewnością jest to zmiana na plus, którą dostrzeżemy na nagraniach.

Same możliwości rejestracji nie zmieniły się mocno względem zeszłorocznego modelu. Filmy nagramy w maksymalnej rozdzielczości 5,3K z prędkością 60 kl./s i w 4K do 120 kl./s. Jeżeli lubimy mocno spowolnione tempo, będziemy mogli rejestrować także z prędkością 240 kl./s, w rozdzielczości Full HD. Warto natomiast nadmienić, że kamera jest teraz w stanie nagrywać wideo z 10-bitową głębią kolorystyczną, co zaoferować ma nam świetną reprodukcję barw, a dodatkowo oferuje nowe specjalne tryby kreatywne przygotowane z myślą o pracy po zmroku oraz szerszy kąt widzenia w ramach trybu HyperView. Otrzymujemy ponadto możliwość wykonywania 27-megapikselowych zdjęć i standardowo już tryb ProTune, funkcję nagrywania w pętli czy opcję streamingu i tworzenia timelapsów.

Wraz z modelem Hero11 Black otrzymujemy także usprawniony system stabilizacji HyperSmooth 5.0, który teraz oferuje także dwa tryby stabilizowania względem horyzontu: Horizon Leveling, który dostępny jest tylko w wysokich klatkach na sekundę, oraz tryb Horizon + Lock, który bez dodatkowych zewnętrznych akcesoriów blokuje nam horyzont nawet podczas przechylenia kamery w 360 stopniach.

Oprócz tego, standardowo otrzymujemy dwa wyraźnie i płynnie działające ekrany i wytrzymałą obudowę, która oferuje wodoodporność do głębokości 10 metrów i którą wygodnie podepniemy do szeregu akcesoriów. Jak zwykle mamy też wsparcie dedykowanej aplikacji mobilnej do wygodnej selekcji i montażu materiału na smartfonie. Co ciekawe, tym razem w standardzie otrzymujemy akumulatory GoPro Enduro, które mają wydłużyć czas pracy o około 40%.

Co ważne, kamerka GoPro Hero11 Black będzie dostępna w dwóch wersjach: standardowej oraz Creator Edition, w której znajdziemy moduł GoPro Media Mod, lampkę GoPro Light Mod, uchwyt GoPro Volta, dodatkowy akumulator, klips montażowy ze śrubą, naklejkę na kask, przewód do ładowania oraz etui.

W październiku zadebiutuje też GoPro Hero11 Black Mini, które będzie bardziej kompaktową wersją flagowej kamerki.

Cena i dostępność

Kamera GoPro Hero11 Black dostępna jest już do kupienia w cenach 2699 zł (wersja Standard) i 3799 zł (wersja Creator Edition)

Więcej informacji znajdziecie na stronie gopro.com oraz gohero.pl.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Szósta generacja najbardziej stylowego aparatu Fujifilm to przede wszystkim lepsze podzespoły i większa wydajność. Obiektyw pozostaje bez zmian. Aparat pojawi się też w wersji limitowanej z...
29
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Według plotek, już w marcu ujrzymy najnowszą odsłonę flagowego pełnoklatkowego bezlusterkowca marki Leica. Oto, co oferować ma nadchodzący modele Leica SL3.
13
Ile warte są chińskie aparaty z Aliexpress?
Ile warte są chińskie aparaty z Aliexpress?
Przeglądając popularne portale zakupowe łatwo natknąć się na oferty wyjątkowo tanich aparat cyfrowych. Czego można po nich oczekiwać?
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)