GoPro Hero10 Black Bones - specjalna wersja do dronów FPV waży tylko 54 g

Autor: Maciej Luśtyk

13 Kwiecień 2022
Artykuł na: 4-5 minut

Filmy z dronów FPV zyskują na popularności. Aby filmowanie w ten sposób było łatwiejsze, GoPro przygotowało specjalnie przygotowaną pod drony wersję kamery Hero10 Black.

zięki swojej dynamice, filmy z dronów FPV cieszą się dużą popularnością i nadal są czymś świeżym w świecie wizualnego przekazu. Problem w tym, że na rynku nadal brakuje dedykowanych rozwiązań, a filmowanie w ten sposób wymaga pewnych umiejętności konstruktorskich. Schemat ten przełamał pokazany w zeszłym roku dron DJI FPV, który jednak oferował dość ograniczone możliwości wbudowanej kamery. Nic dziwnego, że bardziej zaawansowani piloci nadal wolą własnoręcznie montowane zaawansowane kamery sportowe. Często jednak przeszkodą jest ich waga.

GoPro Hero 10 Black Bones - superlekka wersja flagowej kamerki

Aby uniknąć przegrzewania, wydłużyć czas lotu i obniżyć startową wagę zestawu, niektórzy piloci uciekali się do własnoręcznego rozbierania kamerek sportowych ze zbędnych elementów, co niekiedy wiązało się z obłupywaniem i rozcinaniem obudowy. Aby to nie było konieczne GoPro zaprezentowało specjalnie przygotowaną pod drony FPV, uszczuploną wersję kamery Hero10 Black.

GoPro Hero10 Black Bones oferuje tę samą bazową specyfikację co model Hero10 Black (matryca 23 MP w rozmiarze 1/2.3”, filmowanie 5K 30 kl./s lub 4K 60 kl./s), jednak jej konstrukcja została o zbędne elementy pokroju ekranu, uszczelnianej obudowy czy baterii. Dzięki temu nowa wersja kamerki Hero10 Black waży tylko 54 g (60 g z wymienną osłoną na obiektyw), a cała jej konstrukcja pełni rolę radiatora, który przez podczas lotu skutecznie odprowadzać będzie ciepło z sensora. Zasilanie odbywa się zaś zdalnie, z akumulatora drona.

Wraz z kamerą Hero10 Black Bones otrzymujemy oczywiście wsparcie stabilizacji ReelSteady. Samo sterowanie ustawieniami odbywa się zaś na 5 sposobów: za pomocą przycisków na obudowie (opcja prostego wyzwolenia rejestracji czy time-lapsu), za pomocą aplikacji mobilnej, przy użyciu dedykowanego pilota, za pomocą kodów QR, lub poprzez transmitter drona.

Cena i dostępność

Kamerka GoPro Hero10 Black Bones dostępna jest w cenie 399 dolarów (ok. 1300 zł) w przypadku zdecydowanie się na roczną subskrypcję usług GoPro (50 dolarów rocznie) lub w cenie 500 dolarów (ok. 2150 zł) bez dodatkowych kosztów.

Póki co specjalna wersja kamerki dostępna jest jednak wyłącznie na rynku amerykańskim. Jeśli się przyjmie, możemy spodziewać się późniejszej dystrybucji także w innych regionach.

Więcej informacji znajdziecie na stornie gopro.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS R1 - flagowiec wkracza na linię startu
Canon EOS R1 - flagowiec wkracza na linię startu
Po latach oczekiwań Canon prezentuje wreszcie flagowy korpus EOS R1. Wyposażony w superszybką warstwową matrycę, krzyżowy układ AF i rozwiązania AI ma zaoferować wszystko, co niezbędne...
17
Canon EOS R5 Mark II - nowy standard zawodowej pracy
Canon EOS R5 Mark II - nowy standard zawodowej pracy
Druga generacja EOS-a R5 usprawnia niemal wszystko, rozwijając ideę aparatu, który ma jednocześnie oferować wysoką rozdzielczość i być szybkim. Dzięki warstwowej matrycy, nowemu...
27
Premiera EOS R1 i R5 II już za tydzień? Canon rozpoczął odliczanie
Premiera EOS R1 i R5 II już za tydzień? Canon rozpoczął odliczanie
Canon oficjalnie zapowiada nowe premiery w systemie EOS R i zapraszana na wydarzenie online, które odbędzie się w środę, 17 lipca o godz. 11:00.
12
Powiązane artykuły