GoPro Hero 11 Black Mini - nadchodzi duchowy spadkobierca modelu Session

Autor: Maciej Luśtyk

14 Wrzesień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Miniaturowe kamerki sportowe z serii Session cieszyły się swojego czasu dużym powodzeniem. GoPro powraca do tego pomysłu wraz z nadchodzącym modelem GoPro Hero 11 Black Mini.

W połowie poprzedniej dekady GoPro posiadało w swojej ofercie modele Session - kompaktowe, lżejsze i tańsze wersje swoich kamerek sportowych, które wydawały się cieszyć dużą popularnością. Zwłaszcza wśród osób, które montowały je na kaskach, wysięgnikach czy deskach, gdzie małe rozmiary oferowały większą wygodę filmowania.

Po 2016 kolejnych modeli Session się jednak nie doczekaliśmy i wydawało się, że producent na dobre porzucił ideę kompaktowych action camów. Teraz jednak nieoczekiwanie do niej wraca.

GoPro Hero 11 Black Mini - te same możliwości w kompaktowej obudowie

GoPro Hero11 Black Mini, które zadebiutować ma na rynku pod koniec października, nie będzie być może aż tak małe jak wspomniane modele Session, ale wyraźnie mniejsze od standardowej wersji kamerki. Z drugiej strony fakt, że nie będziemy potrzebować do niej obudowy, może w znacznym stopniu niwelować różnice wielkościowe - o tym przekonamy się jednak dopiero gdy kamerka trafi ostatecznie na rynek (dokładne wymiary i wagą na tę chwilę nie są znane)

Co ważne, choć wersja Mini nie będzie posiadać ekranów, to pod względem możliwości rejestracji będzie potrafić to samo, co standardowe wydanie modelu Hero11 Black. Otrzymamy więc nowy, większy sensor (rozmiar 1/1.9”), 10-bitowy zapis wideo w maksymalnej rozdzielczości 5,3K 60 kl./s (i do 120 kl./s w 4K) oraz usprawniony system stabilizacji.

Ciekawie prezentuje się także podwójny system mocowania (z dołu i z tyłu), dzięki którym kamerka będzie jeszcze wygodniejsza do zaczepiania do różnego rodzaju uchwytów, a także będzie mniej od nich odstawać, nie będąc tak narażona na przypadkowe zahaczenie.

Cena i dostępność

Dokładna cena modelu GoPro Hero11 Black Mini na razie nie jest znana. Przez kilka minut po premierze, na stronie producenta widniała informacja o cenie 399 dolarów z subskrypcją GoPro (taka sama jak w przypadku modelu standardowego), ale teraz znikła. Może to więc oznaczać, że finalnie kompaktowy model bez ekranu będzie oferowany nieco taniej.

Więcej dowiemy się w dniu premiery rynkowej, która odbyć ma się 25 października 2022 roku.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Insta360 X4 - sferyczne 8K dla każdego
Insta360 X4 - sferyczne 8K dla każdego
Insta360 prezentuje swoją najnowsza flagową kamerkę sferyczną. Insta360 X4 rejestruje wideo 360° w rozdzielczości 8K i standardowe wideo 2D w 4K. Oferuje też o 50% bardziej wydajną...
6
Blackmagic PYXIS 6K - pełna klatka, modułowość i świetna cena. Zapowiada się na killera segmentu budżetowych kamer
Blackmagic PYXIS 6K - pełna klatka, modułowość i świetna cena. Zapowiada się na killera segmentu...
Blackmagic prezentuje PYXIS 6K - jedną z najbardziej wszechstronnych i przystępnych cenowo pełnoklatkowych kamer na rynku.
9
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI prezentuje drugą generację drona typu cinewhoop. Model Avata 2 lepsze ma praktycznie wszystko, a do tego poprawia największe niedociągnięcia poprzednika, jak ograniczone możliwości...
20
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)