GoPro Hero 11 Black Mini - nadchodzi duchowy spadkobierca modelu Session

Autor: Maciej Luśtyk

14 Wrzesień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Miniaturowe kamerki sportowe z serii Session cieszyły się swojego czasu dużym powodzeniem. GoPro powraca do tego pomysłu wraz z nadchodzącym modelem GoPro Hero 11 Black Mini.

W połowie poprzedniej dekady GoPro posiadało w swojej ofercie modele Session - kompaktowe, lżejsze i tańsze wersje swoich kamerek sportowych, które wydawały się cieszyć dużą popularnością. Zwłaszcza wśród osób, które montowały je na kaskach, wysięgnikach czy deskach, gdzie małe rozmiary oferowały większą wygodę filmowania.

Po 2016 kolejnych modeli Session się jednak nie doczekaliśmy i wydawało się, że producent na dobre porzucił ideę kompaktowych action camów. Teraz jednak nieoczekiwanie do niej wraca.

GoPro Hero 11 Black Mini - te same możliwości w kompaktowej obudowie

GoPro Hero11 Black Mini, które zadebiutować ma na rynku pod koniec października, nie będzie być może aż tak małe jak wspomniane modele Session, ale wyraźnie mniejsze od standardowej wersji kamerki. Z drugiej strony fakt, że nie będziemy potrzebować do niej obudowy, może w znacznym stopniu niwelować różnice wielkościowe - o tym przekonamy się jednak dopiero gdy kamerka trafi ostatecznie na rynek (dokładne wymiary i wagą na tę chwilę nie są znane)

Co ważne, choć wersja Mini nie będzie posiadać ekranów, to pod względem możliwości rejestracji będzie potrafić to samo, co standardowe wydanie modelu Hero11 Black. Otrzymamy więc nowy, większy sensor (rozmiar 1/1.9”), 10-bitowy zapis wideo w maksymalnej rozdzielczości 5,3K 60 kl./s (i do 120 kl./s w 4K) oraz usprawniony system stabilizacji.

Ciekawie prezentuje się także podwójny system mocowania (z dołu i z tyłu), dzięki którym kamerka będzie jeszcze wygodniejsza do zaczepiania do różnego rodzaju uchwytów, a także będzie mniej od nich odstawać, nie będąc tak narażona na przypadkowe zahaczenie.

Cena i dostępność

Dokładna cena modelu GoPro Hero11 Black Mini na razie nie jest znana. Przez kilka minut po premierze, na stronie producenta widniała informacja o cenie 399 dolarów z subskrypcją GoPro (taka sama jak w przypadku modelu standardowego), ale teraz znikła. Może to więc oznaczać, że finalnie kompaktowy model bez ekranu będzie oferowany nieco taniej.

Więcej dowiemy się w dniu premiery rynkowej, która odbyć ma się 25 października 2022 roku.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Do 7740 zł rabatu na obiektywy przy zakupie Fujifilm GFX 50S II
Do 7740 zł rabatu na obiektywy przy zakupie Fujifilm GFX 50S II
Do końca października, kupując aparat średnioformatowy Fujifilm GFX 50S II w zestawie lub osobno otrzymamy dodatkowy rabat na zakup obiektywów.
12
Panasonic Lumix GH6 pozwoli w końcu nagrywać na dyskach SSD. Aktualizacja dostępna od 27 września
Panasonic Lumix GH6 pozwoli w końcu nagrywać na dyskach SSD. Aktualizacja dostępna od 27 września
Jedną z najciekawszych nowości wprowadzonych wraz z modelem GH6 jest opcja bezpośredniej rejestracji na dyskach SSD. Niestety nie była ona dostępna w dniu premiery. Za...
1
GoPro Hero11 Black - nowa, większa matryca i 10-bitowe wideo
GoPro Hero11 Black - nowa, większa matryca i 10-bitowe wideo
GoPro prezentuje kolejną generację swojej flagowej kamery sportowej. Główną nowością jest tutaj matryca, której rozmiar...
20
Powiązane artykuły