DJI Osmo Pocket 3 - 1-calowa matryca, 10-bitowe wideo i nowe funkcje. Kamerka do vlogowania na sterydach

Autor: Maciej Luśtyk

27 Październik 2023
Artykuł na: 4-5 minut

DJI zaprezentowało najnowsza wersję kierowanej do vlogerów kamerki Osmo Pocket. Nowy model otrzymał większą matrycę, obracany ekran, nowe systemy śledzenia i pozwala na filmowanie w jakości 4K 120 kl./s w 10-bitowym profilu Log.

Kamerki DJI Osmo Pocket od samego początku były ciekawym narzędziem do rejestrowania filmów z wakacji czy nagrywania vlogów. Do tej pory ich specyfikacja nie wybijała się jednak zanadto ponad możliwości popularnych kamerek sportowych, przez co wiele osób wybierało właśnie te drugie. Teraz w końcu się to zmienia - nowe DJI Osmo Pocket 3 to prawdopodobnie najlepiej przygotowana kamerka do vlogowania, jaką do tej pory widzieliśmy.

Kamerka do vlogowania bez kompromisów

Przede wszystkim DJI Osmo Pocket 3 obiecuje wyraźną poprawę jakości nagrywanych materiałów. A to za sprawą nowej, większej 1-calowej matrycy, która pozwoli uzyskać większe rozmycie tła i będzie lepiej radzić sobie w warunkach słabego oświetlenia. Otrzymujemy nawet specjalny tryb nocny, w którym rozszerzymy maksymalną dostępną czułości do ISO 16000 (standardowo ISO 50-6400).

Kamerka wspierana jest umieszczonym na 3-osiowym gimbalu obiektywem 20 mm f/2, który pozwala na ostrzenie z minimalnej odległości 20 cm. Całość pozwoli nam rejestrować filmy w rozdzielczości do 4K 120 kl./s (w przypadku trybu nocnego do 4K 30 kl./s), w 10-bitowym profilu D-Log M lub HLG, co zapewni lepszą pracę z kolorem i większe możliwości edycji materiału na etapie postprodukcji. W przypadku streamingu, maksymalną dostępną rozdzielczością będzie Full HD.

Tradycyjnie już otrzymujemy też tryby time-lapse i hyperlapse, a także możliwość skorzystania z cyfrowego zoomu - od 2x w przypadku zapisu 4K, aż do 4x przy zapisie Full HD. Mamy też tryb foto, w którym zdjęcia zapiszemy w maksymalnej rozdzielczości 9 Mp - z jednej strony niewielkiej, ale w zupełności wystarczającej do publikacji w internecie.

Osmo Pocket 3 oferuje lepszą jakość nagrań i dużo wygodniejszą obsługę

Wśród nowości znalazł się także większy, 2-calowy, obracany ekran dotykowy, który ułatwi filmowanie w poziomie oraz większy i bardziej precyzyjny joystick. Kamerka może także pochwalić się bardziej zaawansowanym systemem AF, z kilkoma trybami śledzenia i rozpoznawaniem twarzy tak, by gimbal mógł samoczynnie podążać za akcją czy filmowanymi osobami.

Imponująco prezentuje się także możliwość naładowania urządzenia do 80% w raptem 16 minut oraz opcja podpięcia dodatkowej baterii w postaci przedłużonego uchwytu. W pełni naładowany DJI Osmo Pocket 3 pozwoli na nagranie 166 minut materiału Full HD 24 kl./s. W przypadku zapisu 4K będzie to oczywiście sporo mniej, ale i tak powinniśmy otrzymać przynajmniej ok. półtorej godziny pracy.

Otrzymujemy też 3 wbudowane mikrofony, tryb prezentacji produktu czy specjalne filtry upiększające. Urządzenie jest także kompatybilne z mikrofonami DJI Mic, co umożliwi nagrywanie na 2 mikrofony.

Całość nadal lekka i kompaktowa - Osmo Pocket 3 mierzy 139,7 × 42,2 × 33,5 mm i waży 179 g. Jednym słowem zmieści się nawet w niewielkiej torebce.

Cena i dostępność

Większe możliwości to niestety także wyższa cena. DJI Osmo Pocket 3 startuje z pułapu 549 euro, czyli około 2450 zł. Za zestaw z dodatkową baterią, transmiterem DJI Mic i adapterem szerokokątnym zapłacimy z kolei 689 euro (ok. 3080 zł).

Więcej informacji znajdziecie na stronie dji.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Premiera EOS R1 i R5 II już za tydzień? Canon rozpoczął odliczanie
Premiera EOS R1 i R5 II już za tydzień? Canon rozpoczął odliczanie
Canon oficjalnie zapowiada nowe premiery w systemie EOS R i zapraszana na wydarzenie online, które odbędzie się w środę, 17 lipca o godz. 11:00.
8
Sony ZV-E10 II - aparat dla vlogerów z dużymi usprawnieniami (i wyższą ceną)
Sony ZV-E10 II - aparat dla vlogerów z dużymi usprawnieniami (i wyższą ceną)
Sony prezentuje drugą generację aparatu, który w przystępnej cenie oferować ma dużo możliwości osobom zainteresowany nagrywaniem filmów do internetu. Nowy ZV-E10 II to m.in. lepsza...
7
Pixii Max - alternatywa dla Leiki po raz pierwszy z pełną klatką
Pixii Max - alternatywa dla Leiki po raz pierwszy z pełną klatką
Pixii prezentuje swój najnowszy aparat dalmierzowy. Model Max jako pierwszy w serii prowadza matrycę pełnoklatkową, stając się pełnoprawnym rywalem dla aparatów Leica.
14
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)