Nadchodzi DJI Avata 2 - kolejna generacja drona FPV

Autor: Maciej Luśtyk

4 Kwiecień 2024
Artykuł na: 2-3 minuty

Ciepło przyjęty pierwszy cinewhoop od DJI doczekał się swojego następcy. DJI Avatar 2 to nowy kontroler, gogle, więcej możliwości lotu i prawdopodobnie też większa wydajność.

Zaprezentowany przed dwoma laty model DJI Avata okazał się bardzo atrakcyjną konkurencją dla ucustomowych dronów FVP typu cinewhoop. Oferował stosunkowo długi czas lotu, wygodne sterowanie, dobrej jakości kamerkę i podgląd obrazu i co najważniejsze był także odpowiednio zabezpieczony tak, by pierwsza lepsza kolizja nie oznaczała konieczności naprawy. Nic dziwnego, że w końcu DJI zdecydowało się pokazać jego następcę.

Na oficjalnej stronie producenta pojawił się teaser nowego drona, z datą premiery ustaloną na 11 kwietnia. Oprócz grafiki wskazującej, że mamy do czynienia z drenem typy cinewhoop i hasła „Ready to Roll”, producent nie zdradza zbyt wiele na temat nowego urządzenia. Na szczęście serwisy plotkarskie dotarły już do dużo bardziej szczegółowych informacji.

Nowy kontroler, gogle i rozszerzone możliwości sterowania

Choć dokładna specyfikacja kamery i samego urządzenia pozostaje na razie zagadką, nieco światła na możliwości modelu Avata rzucają zdjęcia, które przedostały się do przecieków. Jedną z najbardziej widocznych zmian jest nowy Motion controller, który, jeśli wierzyć udostępnionym grafikom, pozwoli teraz na łatwe wykonywanie bardziej skomplikowanych akrobacji typu beczka czy korkociąg (wcześniej do bardziej precyzyjnego pilotowania trzeba było wyposażyć się w opcjonalny kontroler FPV.

Sam dron wydaje się też nieco smuklejszy i wygląda na to, że jest też obsługiwany przez nową baterię. Czy oznacza to możliwość rozwijania jeszcze większych prędkości, lepszą sterowność i dłuższy czas lotu? Na razie tego nie wiemy, ale zdziwilibyśmy się, gdyby DJI nic w tej kwestii nie ulepszyło.

Bardzo ciekawie prezentują się też nowe gogle dołączane do zestawu. Te zdają się mieć kamerki pozwalające na podgląd tego, co aktualnie dzieje się wokół nas, a na pasku znajduje się dosyć pokaźny plastikowy kontener. W dużym prawdopodobieństwem umoszczono w nim baterię, która wreszcie nie będzie nam „dyndać” na kablu.

Premiera już w czwartek

To na razie wszystko, co wiemy na temat modelu DJI Avata 2, ale żeby poznać wszystkie nowinki nie będziemy musieli długo czekać. Premiera odbędzie się już w najbliższy czwartek o godz. 15.00. Wraz z dronem pokazane zostać mają także gimbale DJI RS 4 i RS 4 Pro.

Źródło: photorumors.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS R1 - flagowiec wkracza na linię startu
Canon EOS R1 - flagowiec wkracza na linię startu
Po latach oczekiwań Canon prezentuje wreszcie flagowy korpus EOS R1. Wyposażony w superszybką warstwową matrycę, krzyżowy układ AF i rozwiązania AI ma zaoferować wszystko, co niezbędne...
17
Canon EOS R5 Mark II - nowy standard zawodowej pracy
Canon EOS R5 Mark II - nowy standard zawodowej pracy
Druga generacja EOS-a R5 usprawnia niemal wszystko, rozwijając ideę aparatu, który ma jednocześnie oferować wysoką rozdzielczość i być szybkim. Dzięki warstwowej matrycy, nowemu...
27
Premiera EOS R1 i R5 II już za tydzień? Canon rozpoczął odliczanie
Premiera EOS R1 i R5 II już za tydzień? Canon rozpoczął odliczanie
Canon oficjalnie zapowiada nowe premiery w systemie EOS R i zapraszana na wydarzenie online, które odbędzie się w środę, 17 lipca o godz. 11:00.
12
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)