DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena

Autor: Maciej Luśtyk

12 Kwiecień 2024
Artykuł na: 4-5 minut

DJI prezentuje drugą generację drona typu cinewhoop. Model Avata 2 lepsze ma praktycznie wszystko, a do tego poprawia największe niedociągnięcia poprzednika, jak ograniczone możliwości sterowania czy dyndająca bateria od gogli.

Z każdą kolejną premierą DJI coraz bardziej monopolizuje rynek dronów. Parę lat temu producent postanowił zabrać się za jeden z ostatnich bastionów konstrukcji customowych, jakim są wszelkiego rodzaju drony FPV. O ile w przypadku dronów wyścigowych nikt pewnie nie wymieni możliwości swobodnego tuningu na fabrycznie przygotowaną konstrukcję, to już użytkownicy dronów typu cinewhoop mają coraz mniej powodów, by ignorować dokonania DJI. Zwłaszcza, że najnowszy model Avata 2 ma w zasadzie wszytko, by skutecznie, a przede wszystkim komfortowo realizować tego typu ujęcia.

DJI Avata 2 - lepszy pod każdym względem

W DJI Avata usprawniono w zasadzie wszystko. Dron jest szybszy, mniejszy, bardziej wydajny, oferuje lepszą kamerę i pozwala na tworzenie bardziej dynamicznych ujęć z łatwym wykonywaniem różnego rodzaju akrobacji.

Jeżeli chodzi o rejestrację otrzymujemy większą (1/1.3 cala) matryce o rozdzielczości 12 Mp, która lepiej radzić ma sobie w słabym świetle i która pozwoli rejestrować materiał do SDR lub HDR do 4K 60 kl./s, w 10-bitowym profilu Log. Jeżeli zejdziemy z rozdzielczością do 2,7K maksymalny dostępny klatkaż wzrośnie do 100 kl./s. Obiektyw wspiera obiektyw superszerokokątny o ogniskowej 12 mm, a na pokładzie znajdziemy 46 GB wbudowanej pamięci. Dron pozwala także na wykonywanie zdjęć, ale jedynie w formacie JPEG.

Oprócz nowszego sensora, DJI Avata 2 może pochwalić się także większa wydajnością. Na jednym ładowaniu dron utrzyma się teraz w powietrzu przez 23 minuty (możliwość ładowania baterii przez USB-C) i rozwinie prędkość do 96 km/h, a do tego oferuje o 3 kilometry większy zasięg. Mamy też system omijania przeszkód na spodzie i z tyłu urządzenia.

Nowe możliwości sterowania i dużo wygodniejsze gogle

Co chyba najciekawsze, dron będzie także dużo bardziej komfortowy w użyciu od swojego poprzednika. Nowy kontroler DJI RC Motion 3 pozwala na bardziej precyzyjne sterowanie i łatwe wykonywanie bardziej skomplikowanych akrobacji, które wcześniej możliwe były tylko z opcjonalnym większym kontrolem (choć i tak nie wszystkie). W końcu mamy też wygodniejsze gogle z wbudowaną baterią, usprawnioną transmisją, systemem GPS i kamerkami pozwalającymi na podgląd otoczenia.

Cena i dostępność

Gdyby tego wszystkiego było mało, dron DJI Avata jest także widocznie tańszy od swojego poprzednika. Sam dron wyceniony został na 499 euro (ok. 2150 zł). Zestaw z goglami i kontrolerem wyceniono zaś na 1020 euro (ok. 4350 zł). Dla przypomnienia ceny analogicznych zestawów poprzednika wynosiły odpowiednio 579 i 1149 euro.

Więcej informacji znajdziecie na stronie dji.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica D-Lux 8 - nadchodzi "mała Leica Q"
Leica D-Lux 8 - nadchodzi "mała Leica Q"
Leica zapowiada kolejną generację kompaktu z serii D-Lux. Aparat otrzymał wzornictwo i ergonomię spójną z pełnoklatkowym modelem Leica Q, nadal będzie jednak oparty o matrycę formatu...
7
Panasonic Lumix S9 - małe wymiary, duże możliwości, super cena
Panasonic Lumix S9 - małe wymiary, duże możliwości, super cena
Panasonic zaprezentował swoją pierwszą kompaktowa pełną klatkę z segmentu amatorskiego. Lumix S9 zamyka możliwości modelu S5 II w niewielkiej konstrukcji kierowanej do twórców...
8
Analogowy kompakt Pentaxa będzie aparatem półklatkowym. Pojawił się pierwszy teaser
Analogowy kompakt Pentaxa będzie aparatem półklatkowym. Pojawił się pierwszy teaser
Pentax zaprezentował pierwszą oficjalną zapowiedź swojego nowego analogowego kompaktu. Teaser potwierdza domysły, że będzie to aparat pozwalający naświetlić dwa zdjęcia na jednej...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)