DJI Mini 4K - najtańszy dron w ofercie otrzymuje rozdzielczość 4K

Autor: Maciej Luśtyk

29 Kwiecień 2024
Artykuł na: 2-3 minuty

DJI prezentuje aktualizację najbardziej podstawowego drona ze swojej oferty. Model Mini 4K zachowuje większość funkcji modelu Mini 2 SE, ale może pochwalić się kamerą rejestrującą filmy w wyższej rozdzielczości.

DJI po cichu zaprezentowało nowego budżetowego drona Mini 4K. Mimo, że nowy produkt nie widnieje jaszcze na stronie producenta, dziś rano trafił już do zagranicznych sklepów i serwisów aukcyjnych.

Z miejsca warto wspomnieć, jak pozycjonowany jest nowy model. Mimo że nazwa może mylić się z modelem Mini 4 Pro, nowy DJI Mini 4K to następca najbardziej podstawowego drona w ofercie - modelu DJI Mini SE 2, który kosztuje niewiele ponad 1000 zł. Jest to wiec propozycja dla amatorów, którzy drona zamierzają używać głównie do niezobowiązujących nagrań do mediów społecznościowych.

Taka sama konstrukcja, ale wyższa rozdzielczość nagrań

Nowy model otwiera jednak przed amatorami więcej możliwości jeśli chodzi o późniejsze docinanie materiału. Dotychczas podstawowy dron z oferty DJI oferował maksymalną jakość nagrań 2,7K z prędkością do 30 kl./s. W najnowszym modelu DJI Mini 4K filmy nagramy w maksymalnej rozdzielczości 4K z prędkości 30 kl./s i 2,7K z prędkością 60 kl./s. Otrzymujemy też opcję dwukrotnego bezstratnego cyfrowego zoomu przy nagraniach 4K. Razem z rozdzielczością wzrasta też maksymalny bitrate - do 100 Mb/s. To być może niewielkie zmiany, ale niektórzy z pewnością zrobią z nich użytek.

Poza tym, to w zasadzie ten sam dron, co w przypadku modelu SE 2. Otrzymujemy więc 3-osiowy gimbal, zasięg do 10 km, baterię na 31 minut lotu, wagę poniżej 250 g i zaprogramowane ujęcia, ułatwiające tworzenie materiałów do social mediów.

Cena i dostępność

DJI Mini 4K debiutuje w cenie 269 funtów, czyli ok. 1360 zł. To niemal identyczny pułap jak w przypadku obecnego modelu Mini 2 SE.

Co ciekawe, model Mini 2 SE nie zostanie wycofany z oferty, a zamiast tego producent obniży jego cenę. Jeśli więc rozdzielczość 4K nie jest Wam niezbędna, być może warto poczekać chwilę i kupić podstawowy model w jeszcze niższej cenie.

Więcej informacji o dronach DJI znajdziecie na stronie dji.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm Instax Wide 400 - pierwszy od 10 lat nowy Instax na duże wkłady
Fujifilm Instax Wide 400 - pierwszy od 10 lat nowy Instax na duże wkłady
Fujifilm prezentuje współczesna odsłonę aparatu natychmiastowego na duże wkłady Instax Wide. Nowy Wide 400 to m.in. unowocześniony design, ulepszony pomiar ekspozycji i...
15
Pentax 17 - współczesny kompakt półklatkowy oficjalnie zaprezentowany
Pentax 17 - współczesny kompakt półklatkowy oficjalnie zaprezentowany
Po miesiącach zapowiedzi, Pentax zaprezentował wreszcie swój nowy aparat analogowy. Zgodnie z przewidywaniami jest to półklatkowy kompakt z...
10
Nikon Z6 III - uniwersalna pełna klatka najnowszej generacji
Nikon Z6 III - uniwersalna pełna klatka najnowszej generacji
Nikon odświeża wreszcie podstawową serię uniwersalnych pełnych klatek systemu Z. Nikon Z6 III wyprzedza konkurencję pierwszą na rynku częściowo warstwową matrycą i możliwością...
32
Powiązane artykuły