DJI RS 4 i RS 4 PRO - więcej możliwości i wygodniejsza praca

Autor: Maciej Luśtyk

9 Kwiecień 2024
Artykuł na: 4-5 minut

DJI zaprezentowało najnowsza generację gimbali z serii Ronin. Seria RS 4 to między innymi jeszcze lepsza stabilizacja, wygodniejsze wyważanie, łatwe przepinanie aparatu do pracy w pionie i szereg dodatkowych akcesoriów.

Najnowsze stabilizatory DJI to już czwarta generacja gimbali, uchodzących za najlepsze na rynku. Jak zwykle otrzymujemy dwa modele - DJI RS 4 i DJI RS 4 PRO. Jeden dla twórców pracujących w pojedynkę z mniejszymi zestawami, a drugi skierowany dla zawodowców pracujących na profesjonalnych planach filmowych.

Nowa generacja gimbali DJI to przede wszystkim funkcje i akcesoria poprawiające komfort pracy

Wsród nowości oferowanych przez obydwa modele znalazły się m.in.: usprawniony system przepinania aparatu lub kamery do pracy w pionie (nadal wymaga to jednak ponownego wyważania gimbala), wygodniejsze blokady osi, pokryte teflonem przeguby ułatwiające proces balansowania czy przełącznik trybów, który pozwoli przestawić joystick na kontrolę zoomu (przy korzystaniu z systemów follow focus). Do tego usprawnione algorytmy stabilizacji, port komunikacji pozwalający na podłączanie dodatkowych uchwytów i akcesoriów oraz opcjonalny battery grip, który wydłuży czas pracy do niemal 30 godzin.

Oprócz tego model RS 4 otrzymał dłuższe ramię tilt, które pozwoli zmieścić na gimbalu większy sprzęt (maksymalny udźwig 3 kg). W przypadku modelu RS 4 Pro (maksymalny udźwig 4,5 kg) unikalnych nowości jest oczywiście więcej. Mamy więc ramiona wykonane z włókna węglowego, prowadnice pozwalające na bardziej precyzyjne wyważanie ramion, o 20% większy moment obrotowy silników czy tryb Car Mount Modę, w którym gimbal dostosuje stabilizację tak, by wytłumić wibracje pojazdu, na którym został zamocowany. Do tego otrzymujemy możliwość podłączenia dwóch silników systemu follow focus, co pozwoli jednocześnie kontrolować ostrość i zoom obiektywu.

DJI Focus Pro - nowy system zdalnego sterowania obiektywem

W końcu razem z modelami DJI RS 4 i RD 4 Pro debiutuje także nowy niezależny moduł sterowania obiektywem DJI Focus Pro, który z jednej strony umożliwi korzystanie na manualnych obiektywach z systemu AF opartego o dodatkowy moduł LiDAR, a z drugiej umożliwi precyzyjne zdalne manualne ustawianie ostrością i zoomem. Nowy system LiDAR wykorzystuje algorytmy śledzenia oparte na AI.

Cena i dostępność

Modele DJI RS 4 i DJI RS 4 Pro dostępne są do kupienia w zestawach standardowych i combo, zawierających dodatkowo silnik Focus Pro, dedykowany futerał oraz bezprzewodowy system transmisji obrazu i uchwyt na smartfona (2 ostatnie akcesoria tylko w modelu Pro). Ceny startowe to 559 euro (DJI RS 4) i 879 euro (DJI RS 4 Pro).

Więcej informacji o nowych gimbalach znajdziecie na stronie dji.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Nowy Microsoft Surface Laptop ma być szybszy od Maca. I jest przystępnie wyceniony
Nowy Microsoft Surface Laptop ma być szybszy od Maca. I jest przystępnie wyceniony
Microsoft pokazał najnowsza generację notebooków z serii Surface. Nowe laptopy bazują na procesorach Qualcomm Snapdragon X i mają zapewniać większa wydajność od komputerów z...
8
Skorzystaj z promocji Calibrite: wzorce ColorChecker z kartą SanDisk 64GB Extreme PRO SD gratis
Skorzystaj z promocji Calibrite: wzorce ColorChecker z kartą SanDisk 64GB Extreme PRO SD gratis
Calibrite, lider w produkcji kalibratorów i wzorników, wystartował z nową atrakcyjną promocją. Przy zakupie wybranych wzorców ColorChecker otrzymamy w prezencie kartę SanDisk 64GB Extreme PRO...
11
To nie aparat. Hobolite Iris to prawdopodobnie najbardziej wszechstronny mini LED jaki widzieliście
To nie aparat. Hobolite Iris to prawdopodobnie najbardziej wszechstronny mini LED jaki widzieliście
Czy w temacie kieszonkowych lamp LED można powiedzieć coś nowego? Hobolite udowadnia, że tak i prezentuje model Iris, który pozwala na znacznie bardziej kreatywną zabawę niż większość...
3
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)