DJI Osmo Pocket to ultrakompaktowy gimbal z możliwością filmowania 4K 60 kl./s

DJI Osmo Pocket to ultrakompaktowy gimbal z możliwością filmowania 4K 60 kl./s

Firma DJI zaprezentowała „najmniejszy na świecie“ 3-osiowy gimbal. Osmo Pocket zapewni nagrywanie w 4K 60 kl./s lub filmy FULL HD w zwolnionym tempie 120 kl./s czy kreatywne tryby Story Mode i Pro Mode. To tylko niektóre cechy urządzenia, które bez trudu zmieścimy w kieszeni.

Rodzina DJI powiększyła się właśnie o nowy model gimbala, który może zainteresować szereg mniej zaawansowanych i wymagających odbiorców. Do dotychczasowych urządzeń DJI Osmo i Osmo+ dołączył DJI Osmo Pocket, czyli „najmniejszy na świecie“ 3-osiowy stabilizator z wieloma funkcjonalnymi rozwiązaniami.

- Innowacja leży u podstaw każdego produktu, który tworzymy, a DJI Osmo Pocket jest tutaj, aby zmienić sposób, w jaki robione są zdjęcia i filmy, nie tylko przez profesjonalistów, ale także przez rodziców, pary, poszukiwaczy przygód czy podróżników - powiedział Roger Luo, prezes w DJI. - Osmo Pocket jest przenośną osobistą „ekipą fotograficzną“ i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak ludzie wykorzystują ją do przechwytywania swoich historii i dzielenia się nimi ze światem.

 

DJI Osmo Pocket to wyjątkowo kompaktowy 3-osiowy gimbal (mierzy 121.9 x 28.6 x 36.9 mm i waży 116 g), który umożliwi zarejestrować wyraźne i nieporuszone zdjęcia oraz płynne nagrania, jak w filmowych produkcjach. Wyposażono go w 1/2.3“ matrycę o rozdzielczości 12-megapikseli, dzięki czemu będziemy w stanie nagrać filmy w 4K z szybkością 60 kl./s (100Mbps). Jeśli natomiast zechcemy zarejestrować obraz w zwolnionym tempie 120 kl./s, to otrzymujemy także i taką możliwość. Wtedy jednak będziemy musieli wybrać FULL HD. Producent zadbał także o jakość dźwięku. Osmo Pocket wykorzystuje dwa wbudowane mikrofony (pierwszy, na spodzie urządzenia i drugi, na tyle) oraz technologię redukującą wszelkie szumy i zakłócenia powstałe podczas nagrywania. Gimbalem możemy sterować za pomocą 1-calowego dotykowego ekranu lub, po podłączeniu przez port USB-C, smartfona i dedykowanej aplikacji DJI Mimo, która z kolei zaoferuje nam dodatkową funkcjonalność.

Zaprezentowany gimbal DJ zapewnia kilka ciekawych trybów pracy. ActiveTrack śledzi obiekty poruszające się w kadrze, a rozwinięciem tego rozwiązania jest FaceTrack, dzięki któremu twarz wybranej osoby będzie zawsze odpowiednio wyostrzona. Do tego dochodzą takie tryby jak Timelapse i Motionlapse, FPV Mode czy Panorama ułatwiające rejestrowanie różnych nagrań z ręki. Natomiast po uruchomieniu na smartfonie wspomnianej aplikacji DJI Mimo uzyskamy nie tylko wygodny podgląd na żywo, lecz także dwie dodatkowe funkcje: Story Mode i Pro Mode. Pierwsza upraszcza cały proces filmowania i oferuje dziesięć szablonów, które automatycznie kontrolują ruch kamery i uwzględniają ustawienia. Zaś po zakończeniu nagrywania otrzymamy automatycznie stworzony film. Natomiast Pro Mode to tryb dla zaawansowanych twórców, który daje pełną kontrolę nad prawie każdym parametrem gimbala.

DJI Osmo Pocket został także wyposażony we wbudowany akumulator, który powinien wystarczyć na około 2 godzin nagrywania filmów 4K. Gimbal jest już dostępny w przedsprzedaży w cenie około 350 dolarów. Wraz z urządzeniem producent zaprezentował także szereg dedykowanych akcesoriów zwiększających funkcjonalność urządzenia. Po więcej informacji odsyłamy na stronę dji.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8