DJI Osmo Pocket to ultrakompaktowy gimbal z możliwością filmowania 4K 60 kl./s

Autor: Michał Chrzanowski

29 Listopad 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Firma DJI zaprezentowała „najmniejszy na świecie“ 3-osiowy gimbal. Osmo Pocket zapewni nagrywanie w 4K 60 kl./s lub filmy FULL HD w zwolnionym tempie 120 kl./s czy kreatywne tryby Story Mode i Pro Mode. To tylko niektóre cechy urządzenia, które bez trudu zmieścimy w kieszeni.

Rodzina DJI powiększyła się właśnie o nowy model gimbala, który może zainteresować szereg mniej zaawansowanych i wymagających odbiorców. Do dotychczasowych urządzeń DJI Osmo i Osmo+ dołączył DJI Osmo Pocket, czyli „najmniejszy na świecie“ 3-osiowy stabilizator z wieloma funkcjonalnymi rozwiązaniami.

- Innowacja leży u podstaw każdego produktu, który tworzymy, a DJI Osmo Pocket jest tutaj, aby zmienić sposób, w jaki robione są zdjęcia i filmy, nie tylko przez profesjonalistów, ale także przez rodziców, pary, poszukiwaczy przygód czy podróżników - powiedział Roger Luo, prezes w DJI. - Osmo Pocket jest przenośną osobistą „ekipą fotograficzną“ i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak ludzie wykorzystują ją do przechwytywania swoich historii i dzielenia się nimi ze światem.

 

DJI Osmo Pocket to wyjątkowo kompaktowy 3-osiowy gimbal (mierzy 121.9 x 28.6 x 36.9 mm i waży 116 g), który umożliwi zarejestrować wyraźne i nieporuszone zdjęcia oraz płynne nagrania, jak w filmowych produkcjach. Wyposażono go w 1/2.3“ matrycę o rozdzielczości 12-megapikseli, dzięki czemu będziemy w stanie nagrać filmy w 4K z szybkością 60 kl./s (100Mbps). Jeśli natomiast zechcemy zarejestrować obraz w zwolnionym tempie 120 kl./s, to otrzymujemy także i taką możliwość. Wtedy jednak będziemy musieli wybrać FULL HD. Producent zadbał także o jakość dźwięku. Osmo Pocket wykorzystuje dwa wbudowane mikrofony (pierwszy, na spodzie urządzenia i drugi, na tyle) oraz technologię redukującą wszelkie szumy i zakłócenia powstałe podczas nagrywania. Gimbalem możemy sterować za pomocą 1-calowego dotykowego ekranu lub, po podłączeniu przez port USB-C, smartfona i dedykowanej aplikacji DJI Mimo, która z kolei zaoferuje nam dodatkową funkcjonalność.

Zaprezentowany gimbal DJ zapewnia kilka ciekawych trybów pracy. ActiveTrack śledzi obiekty poruszające się w kadrze, a rozwinięciem tego rozwiązania jest FaceTrack, dzięki któremu twarz wybranej osoby będzie zawsze odpowiednio wyostrzona. Do tego dochodzą takie tryby jak Timelapse i Motionlapse, FPV Mode czy Panorama ułatwiające rejestrowanie różnych nagrań z ręki. Natomiast po uruchomieniu na smartfonie wspomnianej aplikacji DJI Mimo uzyskamy nie tylko wygodny podgląd na żywo, lecz także dwie dodatkowe funkcje: Story Mode i Pro Mode. Pierwsza upraszcza cały proces filmowania i oferuje dziesięć szablonów, które automatycznie kontrolują ruch kamery i uwzględniają ustawienia. Zaś po zakończeniu nagrywania otrzymamy automatycznie stworzony film. Natomiast Pro Mode to tryb dla zaawansowanych twórców, który daje pełną kontrolę nad prawie każdym parametrem gimbala.

DJI Osmo Pocket został także wyposażony we wbudowany akumulator, który powinien wystarczyć na około 2 godzin nagrywania filmów 4K. Gimbal jest już dostępny w przedsprzedaży w cenie około 350 dolarów. Wraz z urządzeniem producent zaprezentował także szereg dedykowanych akcesoriów zwiększających funkcjonalność urządzenia. Po więcej informacji odsyłamy na stronę dji.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm Instax Wide 400 - pierwszy od 10 lat nowy Instax na duże wkłady
Fujifilm Instax Wide 400 - pierwszy od 10 lat nowy Instax na duże wkłady
Fujifilm prezentuje współczesna odsłonę aparatu natychmiastowego na duże wkłady Instax Wide. Nowy Wide 400 to m.in. unowocześniony design, ulepszony pomiar ekspozycji i...
13
Pentax 17 - współczesny kompakt półklatkowy oficjalnie zaprezentowany
Pentax 17 - współczesny kompakt półklatkowy oficjalnie zaprezentowany
Po miesiącach zapowiedzi, Pentax zaprezentował wreszcie swój nowy aparat analogowy. Zgodnie z przewidywaniami jest to półklatkowy kompakt z...
10
Nikon Z6 III - uniwersalna pełna klatka najnowszej generacji
Nikon Z6 III - uniwersalna pełna klatka najnowszej generacji
Nikon odświeża wreszcie podstawową serię uniwersalnych pełnych klatek systemu Z. Nikon Z6 III wyprzedza konkurencję pierwszą na rynku częściowo warstwową matrycą i możliwością...
32
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)