Parrot Disco - filmowy dron na skrzydłach

0
Maciej Luśtyk
6 Styczeń 2016
Artykuł na: 4-5 minut
CES 2016: Znany producent dronów zaprezentował prototyp zdalnie sterowanego drona-samolotu, który pojawić ma się na rynku już w przyszłym roku. Wyposażony w 14-megapikselową kamerę Parrot Disco osiągnie prędkość 80 km/h, a wystartujemy nim zwyczajnie podrzucając go w powietrze.

Parrot Disco to bardzo ciekawa koncepcja drona filmowego. Zamiast standardowych rotorów otrzymujemy bowiem skrzydła i tylny napęd, który rozpędzi maszynę do prędkości 85 km/h. Umieszczony z przodu moduł kamery pozwoli na rejestrację filmów w jakości Full HD 1080p oraz wykonywanie 14-megapikselowych zdjęć. Kamera otrzyma też 3-osiową, elektroniczną stabilizację obrazu, znaną z modelu Bebop.

Disco będzie także wyposażony w systemy żyroskopów, akcelerometrów, magnetometrów i barometrów oraz moduły GPS, które wspomogą system sterowania. Posiadać ma także funkcję autopilota, który umożliwi nam wykonywanie różnych manewrów, bez obawy obawy o uszkodzenie urządzenia. Jak twierdzą przedstawiciele firmy, by pilotować nowego Parrota nie będą potrzebne żadne specjalne umiejętności. Do tego dochodzi bardzo prosty system startu i lądowania. Aby Disco wzbił się w powietrze, wystarczy jedynie uruchomić silnik i podrzucić go w powietrze. Lądowanie zaś odbywa się automatycznie.

Potencjalnych użytkowników ucieszy też żywotność baterii nowego drona. Według tego, co obiecuje producent Parrot Disco będzie w stanie utrzymywać się w powietrzu przez około 45 minut. To też z pewnością zasługa wyjątkowo lekkiej konstrukcji. Całość waży jedynie 700 g.

Parrot Disco to projekt, nad którym prace wciąż trwają, producent ma jednak nadzieję, że finalny egzemplarz ujrzy światło dzienne jeszcze w 2016 roku. Czekamy niecierpliwie.

Więcej informacji o dronach producenta znajdziecie na stronie parrot.com

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Lomography Simple Use Camera z filmem LomoChrome Metropolis
Lomography Simple Use Camera z filmem LomoChrome Metropolis
Nowa jednorazówka Lomography nie różni się konstrukcją od poprzedników, różnicą jest jednak film który znajdziemy w środku. Negatyw LomoChrome Metropolis ISO 100-400 miał swoją...
0
0
Canon EOS 850D - lustrzanka dla hobbystów, której nie brakuje możliwości
Canon EOS 850D - lustrzanka dla hobbystów, której nie brakuje możliwości
Najnowszy przedstawiciel średnio-zaawansowanej trzycyfrowej linii EOS oferuje wszystko, co do szczęścia może być potrzebne osobom, które nie nastawiają się na...
9
0
Canon EOS R5 oficjalnie zapowiedziany - stabilizacja matrycy, filmy 8K i tryb seryjny 20 kl./s
Canon EOS R5 oficjalnie zapowiedziany - stabilizacja matrycy, filmy 8K i tryb seryjny 20 kl./s
Plotki okazały się prawdą. Już niebawem zobaczymy pierwszy bardziej zaawansowany korpus z linii EOS R, który ma szansę namieszać na rynku i zagwarantować Canonowi...
78
27
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)