Parrot Disco - filmowy dron na skrzydłach

0
Maciej Luśtyk
6 Styczeń 2016
Artykuł na: 2-3 minuty
CES 2016: Znany producent dronów zaprezentował prototyp zdalnie sterowanego drona-samolotu, który pojawić ma się na rynku już w przyszłym roku. Wyposażony w 14-megapikselową kamerę Parrot Disco osiągnie prędkość 80 km/h, a wystartujemy nim zwyczajnie podrzucając go w powietrze.
Parrot Disco to bardzo ciekawa koncepcja drona filmowego. Zamiast standardowych rotorów otrzymujemy bowiem skrzydła i tylny napęd, który rozpędzi maszynę do prędkości 85 km/h. Umieszczony z przodu moduł kamery pozwoli na rejestrację filmów w jakości Full HD 1080p oraz wykonywanie 14-megapikselowych zdjęć. Kamera otrzyma też 3-osiową, elektroniczną stabilizację obrazu, znaną z modelu Bebop.Disco będzie także wyposażony w systemy żyroskopów, akcelerometrów, magnetometrów i barometrów oraz moduły GPS, które wspomogą system sterowania. Posiadać ma także funkcję autopilota, który umożliwi nam wykonywanie różnych manewrów, bez obawy obawy o uszkodzenie urządzenia. Jak twierdzą przedstawiciele firmy, by pilotować nowego Parrota nie będą potrzebne żadne specjalne umiejętności. Do tego dochodzi bardzo prosty system startu i lądowania. Aby Disco wzbił się w powietrze, wystarczy jedynie uruchomić silnik i podrzucić go w powietrze. Lądowanie zaś odbywa się automatycznie.

Potencjalnych użytkowników ucieszy też żywotność baterii nowego drona. Według tego, co obiecuje producent Parrot Disco będzie w stanie utrzymywać się w powietrzu przez około 45 minut. To też z pewnością zasługa wyjątkowo lekkiej konstrukcji. Całość waży jedynie 700 g.

Parrot Disco to projekt, nad którym prace wciąż trwają, producent ma jednak nadzieję, że finalny egzemplarz ujrzy światło dzienne jeszcze w 2016 roku. Czekamy niecierpliwie.

Więcej informacji o dronach producenta znajdziecie na stronie parrot.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Olympus PEN E-PL10 - niewielki korpus Mikro Cztery Trzecie dla początkujących fotografów i vlogerów
Olympus PEN E-PL10 - niewielki korpus Mikro Cztery Trzecie dla początkujących fotografów i vlogerów
Miesiąc po premierze na rynkach azjatyckich model E-PL debiutuje także w europie. Jest to jednak niewielka aktualizacja względem poprzednika.
5
0
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Na rynku debiutuje druga generacja przystępnej cenowo kamerki sferycznej Theta SC. Prosta w obsłudze konstrukcja zyskała m.in. możliwość...
6
0
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)