Parrot Disco - filmowy dron na skrzydłach

0
Maciej Luśtyk
6 Styczeń 2016
Artykuł na: 2-3 minuty
CES 2016: Znany producent dronów zaprezentował prototyp zdalnie sterowanego drona-samolotu, który pojawić ma się na rynku już w przyszłym roku. Wyposażony w 14-megapikselową kamerę Parrot Disco osiągnie prędkość 80 km/h, a wystartujemy nim zwyczajnie podrzucając go w powietrze.
Parrot Disco to bardzo ciekawa koncepcja drona filmowego. Zamiast standardowych rotorów otrzymujemy bowiem skrzydła i tylny napęd, który rozpędzi maszynę do prędkości 85 km/h. Umieszczony z przodu moduł kamery pozwoli na rejestrację filmów w jakości Full HD 1080p oraz wykonywanie 14-megapikselowych zdjęć. Kamera otrzyma też 3-osiową, elektroniczną stabilizację obrazu, znaną z modelu Bebop.Disco będzie także wyposażony w systemy żyroskopów, akcelerometrów, magnetometrów i barometrów oraz moduły GPS, które wspomogą system sterowania. Posiadać ma także funkcję autopilota, który umożliwi nam wykonywanie różnych manewrów, bez obawy obawy o uszkodzenie urządzenia. Jak twierdzą przedstawiciele firmy, by pilotować nowego Parrota nie będą potrzebne żadne specjalne umiejętności. Do tego dochodzi bardzo prosty system startu i lądowania. Aby Disco wzbił się w powietrze, wystarczy jedynie uruchomić silnik i podrzucić go w powietrze. Lądowanie zaś odbywa się automatycznie.

Potencjalnych użytkowników ucieszy też żywotność baterii nowego drona. Według tego, co obiecuje producent Parrot Disco będzie w stanie utrzymywać się w powietrzu przez około 45 minut. To też z pewnością zasługa wyjątkowo lekkiej konstrukcji. Całość waży jedynie 700 g.

Parrot Disco to projekt, nad którym prace wciąż trwają, producent ma jednak nadzieję, że finalny egzemplarz ujrzy światło dzienne jeszcze w 2016 roku. Czekamy niecierpliwie.

Więcej informacji o dronach producenta znajdziecie na stronie parrot.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Outdoorowy aparat i kamerka Ivy Rec to propozycja dla użytkowników, którym zależy przede wszystkim na uwiecznianiu codziennych chwil, bez obawy o uszkodzenie...
18
3
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Po tygodniach plotek wreszcie światło dzienne ujrzał Nikon Z50, czyli pierwszy kierowany do amatorów aparat w bezlusterkowym systemie Z. Otrzymujemy 21-megapikselową...
8
1
Sigma fp - znamy cenę najmniejszej pełnej klatki na rynku
Sigma fp - znamy cenę najmniejszej pełnej klatki na rynku
Nowy korpus Sigmy to z pewnością nie pozycja dla wszystkich, ale wielu zachwyci. Wiemy już ile za aparat zapłacimy na polskim rynku.
17
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)