Parrot Disco - filmowy dron na skrzydłach

Parrot Disco - filmowy dron na skrzydłach
CES 2016: Znany producent dronów zaprezentował prototyp zdalnie sterowanego drona-samolotu, który pojawić ma się na rynku już w przyszłym roku. Wyposażony w 14-megapikselową kamerę Parrot Disco osiągnie prędkość 80 km/h, a wystartujemy nim zwyczajnie podrzucając go w powietrze.
Parrot Disco to bardzo ciekawa koncepcja drona filmowego. Zamiast standardowych rotorów otrzymujemy bowiem skrzydła i tylny napęd, który rozpędzi maszynę do prędkości 85 km/h. Umieszczony z przodu moduł kamery pozwoli na rejestrację filmów w jakości Full HD 1080p oraz wykonywanie 14-megapikselowych zdjęć. Kamera otrzyma też 3-osiową, elektroniczną stabilizację obrazu, znaną z modelu Bebop.Disco będzie także wyposażony w systemy żyroskopów, akcelerometrów, magnetometrów i barometrów oraz moduły GPS, które wspomogą system sterowania. Posiadać ma także funkcję autopilota, który umożliwi nam wykonywanie różnych manewrów, bez obawy obawy o uszkodzenie urządzenia. Jak twierdzą przedstawiciele firmy, by pilotować nowego Parrota nie będą potrzebne żadne specjalne umiejętności. Do tego dochodzi bardzo prosty system startu i lądowania. Aby Disco wzbił się w powietrze, wystarczy jedynie uruchomić silnik i podrzucić go w powietrze. Lądowanie zaś odbywa się automatycznie.

Potencjalnych użytkowników ucieszy też żywotność baterii nowego drona. Według tego, co obiecuje producent Parrot Disco będzie w stanie utrzymywać się w powietrzu przez około 45 minut. To też z pewnością zasługa wyjątkowo lekkiej konstrukcji. Całość waży jedynie 700 g.

Parrot Disco to projekt, nad którym prace wciąż trwają, producent ma jednak nadzieję, że finalny egzemplarz ujrzy światło dzienne jeszcze w 2016 roku. Czekamy niecierpliwie.

Więcej informacji o dronach producenta znajdziecie na stronie parrot.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm GFX 100 - zdjęcia przykładowe
26 Cze 2019
W nasze ręce trafił król średnioformatowego systemu Fujifilm. Zobaczcie, jak wyglądają 102-megapikselowe zdjęcia z GFX 100!
2
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4