Phantom 3 4K - podgląd przez Wi-Fi

Autor: Maciej Luśtyk

5 Styczeń 2016
Artykuł na: 2-3 minuty
CES 2016: DJI zaprezentowało nowego drona z serii Phatnom 3. Model 4K oferuje prawie identyczną specyfikację, co model Professional, otrzymujemy jednak możliwość podglądu obrazu za pośrednictwem łącza Wi-Fi. Niestety od najbardziej zaawansowanego modelu odróżnia go dużo mniejszy zasięg.

Najnowszy dron DJI Phantom 3 4K to prawie to samo urządzenie, co model Phantom 3 Professional. Otrzymujemy więc matrycę sony Sony EXMOR o rozmiarze 1/2,3 cala i obiektyw o ekwiwalencie 20 mm i świetle f/2.8. Urządzenie wyposażono w 3-osiowy gimbal, odpowiadający za pozycjonowanie kamery podczas lotu. Obraz rejestrować możemy w maksymalnej jakości 4K (4096 x 2160 pikseli) z prędkością 24 kl/s i UHD (3840 x 2160 pikseli) z prędkościami 24 i 30 kl/s. Dron pozwala także na wykonywanie zdjęć o rozdzielczości 12 megapikseli.

Od modelu Professional najnowszy dron różni się możliwością przesyłania obrazu za pośrednictwem łączności Wi-Fi, niestety tylko w jakości 480p, z prędkością 30 kl./s. Model Phantom 3 4K, z powodu braku łącza Lightbridge oferuje też dużo mniejszy zasięg. Maksymalna odległość na jaką będziemy mogli polecieć to, podobnie jak w modelu Phantom 3 Standard, 1200 metrów. Warto przypomnieć, że model Professional oferuje zasięg 5 km w otwartym terenie.

Nie zmieniła się jednak wydajność drona. W pełni naładowana bateria o pojemności 4480 mAh, podobnie jak w innych modelach, pozwoli nam na około 25 minut lotu.

Urządzeni trafi do sprzedaży w cenie $999, możemy się więc spodziewać, że w polskiej dystrybucji za drona zapłacimy około 4500-5000 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie dji.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS R1 - flagowiec wkracza na linię startu
Canon EOS R1 - flagowiec wkracza na linię startu
Po latach oczekiwań Canon prezentuje wreszcie flagowy korpus EOS R1. Wyposażony w superszybką warstwową matrycę, krzyżowy układ AF i rozwiązania AI ma zaoferować wszystko, co niezbędne...
18
Canon EOS R5 Mark II - nowy standard zawodowej pracy
Canon EOS R5 Mark II - nowy standard zawodowej pracy
Druga generacja EOS-a R5 usprawnia niemal wszystko, rozwijając ideę aparatu, który ma jednocześnie oferować wysoką rozdzielczość i być szybkim. Dzięki warstwowej matrycy, nowemu...
37
Premiera EOS R1 i R5 II już za tydzień? Canon rozpoczął odliczanie
Premiera EOS R1 i R5 II już za tydzień? Canon rozpoczął odliczanie
Canon oficjalnie zapowiada nowe premiery w systemie EOS R i zapraszana na wydarzenie online, które odbędzie się w środę, 17 lipca o godz. 11:00.
13
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (8)