Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Phantom 3 4K - podgląd przez Wi-Fi

0

Autor: Maciej Luśtyk

5 Styczeń 2016
Artykuł na: 4-5 minut
CES 2016: DJI zaprezentowało nowego drona z serii Phatnom 3. Model 4K oferuje prawie identyczną specyfikację, co model Professional, otrzymujemy jednak możliwość podglądu obrazu za pośrednictwem łącza Wi-Fi. Niestety od najbardziej zaawansowanego modelu odróżnia go dużo mniejszy zasięg.

Najnowszy dron DJI Phantom 3 4K to prawie to samo urządzenie, co model Phantom 3 Professional. Otrzymujemy więc matrycę sony Sony EXMOR o rozmiarze 1/2,3 cala i obiektyw o ekwiwalencie 20 mm i świetle f/2.8. Urządzenie wyposażono w 3-osiowy gimbal, odpowiadający za pozycjonowanie kamery podczas lotu. Obraz rejestrować możemy w maksymalnej jakości 4K (4096 x 2160 pikseli) z prędkością 24 kl/s i UHD (3840 x 2160 pikseli) z prędkościami 24 i 30 kl/s. Dron pozwala także na wykonywanie zdjęć o rozdzielczości 12 megapikseli.

Od modelu Professional najnowszy dron różni się możliwością przesyłania obrazu za pośrednictwem łączności Wi-Fi, niestety tylko w jakości 480p, z prędkością 30 kl./s. Model Phantom 3 4K, z powodu braku łącza Lightbridge oferuje też dużo mniejszy zasięg. Maksymalna odległość na jaką będziemy mogli polecieć to, podobnie jak w modelu Phantom 3 Standard, 1200 metrów. Warto przypomnieć, że model Professional oferuje zasięg 5 km w otwartym terenie.

Nie zmieniła się jednak wydajność drona. W pełni naładowana bateria o pojemności 4480 mAh, podobnie jak w innych modelach, pozwoli nam na około 25 minut lotu.

Urządzeni trafi do sprzedaży w cenie $999, możemy się więc spodziewać, że w polskiej dystrybucji za drona zapłacimy około 4500-5000 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie dji.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm GFX100 IR - 400-megapikselowe zdjęcia w podczerwieni
Fujifilm GFX100 IR - 400-megapikselowe zdjęcia w podczerwieni
Fujifilm pragnie wejść na rynek specjalistycznej fotografii średnioformatowej. Nowy model GFX100 IR pozwoli na wykonywanie zdjęć w podczerwieni nawet w rozdzielczości...
7
0
Sony FX6 - wszystko, czego potrzebujesz na wejście w świat profesjonalnego wideo
Sony FX6 - wszystko, czego potrzebujesz na wejście w świat profesjonalnego wideo
Najnowsza kamera Sony FX6, będąca bezpośrednią konkurencją dla takich konstrukcji jak Canon C70 czy Red Komodo, ma zamiar stać się pierwszym wyborem dla twórców...
9
0
Leica Q2 Monochrom - pełnoklatkowy kompakt z czarno-białą matrycą
Leica Q2 Monochrom - pełnoklatkowy kompakt z czarno-białą matrycą
Na ten dzień czekało pewnie wielu fanów fotografii czarno-białej. Na rynku debiutuje pełnoklatkowa Leica Q2 w wersji Monochrom, z 47-megapikselową matrycą. Zobaczcie...
29
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (8)