Phantom 3 4K - podgląd przez Wi-Fi

0
Maciej Luśtyk
5 Styczeń 2016
Artykuł na: 2-3 minuty
CES 2016: DJI zaprezentowało nowego drona z serii Phatnom 3. Model 4K oferuje prawie identyczną specyfikację, co model Professional, otrzymujemy jednak możliwość podglądu obrazu za pośrednictwem łącza Wi-Fi. Niestety od najbardziej zaawansowanego modelu odróżnia go dużo mniejszy zasięg.
Najnowszy dron DJI Phantom 3 4K to prawie to samo urządzenie, co model Phantom 3 Professional. Otrzymujemy więc matrycę sony Sony EXMOR o rozmiarze 1/2,3 cala i obiektyw o ekwiwalencie 20 mm i świetle f/2.8. Urządzenie wyposażono w 3-osiowy gimbal, odpowiadający za pozycjonowanie kamery podczas lotu. Obraz rejestrować możemy w maksymalnej jakości 4K (4096 x 2160 pikseli) z prędkością 24 kl/s i UHD (3840 x 2160 pikseli) z prędkościami 24 i 30 kl/s. Dron pozwala także na wykonywanie zdjęć o rozdzielczości 12 megapikseli.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Od modelu Professional najnowszy dron różni się możliwością przesyłania obrazu za pośrednictwem łączności Wi-Fi, niestety tylko w jakości 480p, z prędkością 30 kl./s. Model Phantom 3 4K, z powodu braku łącza Lightbridge oferuje też dużo mniejszy zasięg. Maksymalna odległość na jaką będziemy mogli polecieć to, podobnie jak w modelu Phantom 3 Standard, 1200 metrów. Warto przypomnieć, że model Professional oferuje zasięg 5 km w otwartym terenie.

Nie zmieniła się jednak wydajność drona. W pełni naładowana bateria o pojemności 4480 mAh, podobnie jak w innych modelach, pozwoli nam na około 25 minut lotu.

Urządzeni trafi do sprzedaży w cenie $999, możemy się więc spodziewać, że w polskiej dystrybucji za drona zapłacimy około 4500-5000 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie dji.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Olympus PEN E-PL10 - niewielki korpus Mikro Cztery Trzecie dla początkujących fotografów i vlogerów
Olympus PEN E-PL10 - niewielki korpus Mikro Cztery Trzecie dla początkujących fotografów i vlogerów
Miesiąc po premierze na rynkach azjatyckich model E-PL debiutuje także w europie. Jest to jednak niewielka aktualizacja względem poprzednika.
5
0
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Na rynku debiutuje druga generacja przystępnej cenowo kamerki sferycznej Theta SC. Prosta w obsłudze konstrukcja zyskała m.in. możliwość...
6
0
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (8)