Drony z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie?

0
Maciej Luśtyk
11 Luty 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Wczoraj lista producentów wspierających coraz bardziej popularny system Mikro Cztery Trzecie rozszerzyła się o trzy kolejne firmy. Dwie z nich to producenci optyki, niespodziankę stanowi zaś pojawienie się w systemie firmy DJI, znanej przede wszystkim z produkcji dronów.
Firmy, które ogłosiły wsparcie dla systemu Mikro Cztery Trzecie to Flovel Co. oraz JDC Optical Co.. Obydwie firmy zajmują się produkcją rozwiązań optycznych. Być może doczekamy się z ich strony jakichś ciekawych, niedrogich obiektywów. Najciekawszą jednak wiadomością pozostaje wejście do systemu znanego producenta dronów, DJI. Prawdopodobnie oznacza to, że w najbliższej przyszłości firma zaprezentuje drony z wbudowaną kamerą obsługującą obiektywy z bagnetem Mikro Cztery Trzecie.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

To ciekawy ruch, który w połączeniu z ciągłym rozwojem technologii używanej w dronach może znacząco wpłynąć na efekty uzyskiwane za pomocą dronów filmowych. Jest to też zapewne działanie mające na celu pozostanie o krok przed stale rosnącą w siłę konkurencją. Warto przypomnieć, że pod koniec zeszłego roku firma GoPro ujawniła plany wkroczenia na rynek dronów, co z pewnością zachwieje pozycję DJI. Poczekamy, zobaczymy. Mamy nadzieję, że czegoś więcej w tym temacie dowiemy się podczas zaczynających się jutro targów CP+ 2015.

Pełną listę firm wspierających system Mikro Cztery Trzecie możemy znaleźć tutaj.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Weronika Gęsicka nominowana do Paszportu Polityki 2019
Weronika Gęsicka nominowana do Paszportu Polityki 2019
Po raz kolejny do prestiżowej branżowej nagrody w kategorii Sztuk Wizualnych nominowany jest fotograf. W tym roku o laur powalczy Weronika Gęsicka.
20
3
Nadchodzi era fotografii obliczeniowej. Sony otwiera dział ds. rozwoju sztucznej inteligencji
Nadchodzi era fotografii obliczeniowej. Sony otwiera dział ds. rozwoju sztucznej inteligencji
Dziś układy wytrenowane w oparciu o sieci neuronowe są podstawą większości nowych technologii. Dlaczego więc tak powolnie wkraczają one na rynek aparatów...
13
6
Oto 7 projektów, które rywalizują o tytuł najlepszego fotoreportażu roku. Finaliści 2. edycji Konkursu im. Krzysztofa Millera
Oto 7 projektów, które rywalizują o tytuł najlepszego fotoreportażu roku. Finaliści 2. edycji...
Reportaże o uchodźcach, osobach starszych, Wielkim Tygodniu na Sycylii, handlu ludźmi we Włoszech, ruchu Glitter Confusion, niepełnosprawnym kulturyście oraz podróży...
41
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (10)