Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Drony z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie?

0

Autor: Maciej Luśtyk

11 Luty 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Wczoraj lista producentów wspierających coraz bardziej popularny system Mikro Cztery Trzecie rozszerzyła się o trzy kolejne firmy. Dwie z nich to producenci optyki, niespodziankę stanowi zaś pojawienie się w systemie firmy DJI, znanej przede wszystkim z produkcji dronów.

Firmy, które ogłosiły wsparcie dla systemu Mikro Cztery Trzecie to Flovel Co. oraz JDC Optical Co.. Obydwie firmy zajmują się produkcją rozwiązań optycznych. Być może doczekamy się z ich strony jakichś ciekawych, niedrogich obiektywów. Najciekawszą jednak wiadomością pozostaje wejście do systemu znanego producenta dronów, DJI. Prawdopodobnie oznacza to, że w najbliższej przyszłości firma zaprezentuje drony z wbudowaną kamerą obsługującą obiektywy z bagnetem Mikro Cztery Trzecie.

To ciekawy ruch, który w połączeniu z ciągłym rozwojem technologii używanej w dronach może znacząco wpłynąć na efekty uzyskiwane za pomocą dronów filmowych. Jest to też zapewne działanie mające na celu pozostanie o krok przed stale rosnącą w siłę konkurencją. Warto przypomnieć, że pod koniec zeszłego roku firma GoPro ujawniła plany wkroczenia na rynek dronów, co z pewnością zachwieje pozycję DJI. Poczekamy, zobaczymy. Mamy nadzieję, że czegoś więcej w tym temacie dowiemy się podczas zaczynających się jutro targów CP+ 2015.

Pełną listę firm wspierających system Mikro Cztery Trzecie możemy znaleźć tutaj

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Organizatorzy poinformowali o bezterminowym zawieszeniu targów sprzętu foto i wideo Photokina w Kolonii. Powód: "spadki na rynku obrazowania”.
31
1
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Zdjęcie ranionego fotoreportera Tygodnika Solidarność Tomasza Gutrego 11 listopada 2020 roku błyskawicznie obiegło wszystkie media. Postrzelony fotograf będzie domagać...
111
0
Google Photos kasuje nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia. Macie czas do czerwca 2021
Google Photos kasuje nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia. Macie czas do czerwca 2021
Zła wiadomość dla wszystkich, którzy zawierzyli w dożywotnią, nieimitowaną przestrzeń dyskową oferowaną przez aplikację Zdjęcia Google. Od czerwca przyszłego...
34
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (10)