Genesis Base - profesjonalne statywy dla fotografów i filmowców

Genesis Base - profesjonalne statywy dla fotografów i filmowców
Next 77, dystrybutor marki Genesis poinformował o wprowadzeniu na rynek nowej linii profesjonalnych statywów dla fotografów i filmowców. Trójnogi,monopody i akcesoria z serii Genesis Base wykonane zostały z najwyższej jakości materiałów i oferują udźwig nawet do 30 kg.

W skład nowo zaprezentowanej serii Genesis Base wchodzą 2 statywy, 6 głowic, monopod i różnej długości płytki Arca-Swiss. Trójnogi C3 oraz C5 wykonano z lekkiego i wytrzymałego włókna węglonego, a ich konstrukcja względem wagi charakteryzuje się wyjątkowo dużym udźwigiem. Ważący 2 kg model C3 pozwoli zamontować sprzęt o maksymalnej wadze 15 kg, a udźwig niewiele cięższego modelu C5 to aż 30 kg. Dodatkowo otrzymujemy możliwość przekształcenia jednej z nóg w monopod.Zobacz wszystkie zdjęcia (3)


Do sprzedaży trafił także wykonany z tego samego materiału oddzielny monopod MPC-3 o udźwigu 20 kg. Model ten oferuje podstawę złożoną z czterech sekcji, regulowanych za pomocą pierścieni oraz wygodny uchwyt z pianki.Głowice kulowe BH-34, BH-40 i BH-46, wykonano z wytrzymałego stopu aluminiowo-magnezowego, oferuję obrotową podstawę ze skalą, co ułatwi precyzyjne panoramowanie. W ofercie znalazły się także przeznaczone do monopodu głowice MH-10 i MH-20 o maksymalnym udźwigu 15 kg, głowica LB-66, pozwalająca na szybkie wypoziomowanie sprzętu w nierównym terenie oraz dwa rotatory panoramiczne.Zobacz wszystkie zdjęcia (2)


W skład serii Genesis Base wchodzą także wykonane ze stopu aluminium płytki Arca-Swiss o długościach od 28 do 200 mm, płytki typu “L” oraz uchwyty do szybkozłączek.Statywy będą sprzedawane osobno, lub w zestawach, a zapłacimy za nie od 585 do 975 zł. Pełny wykaz cen najnowszych akcesoriów Genesis znajdziecie w poniższej informacji prasowej oraz na stronie genesisgear.pl.

]

INFORMACJA PRASOWA:
Kraków, 25 stycznia 2016 r. – Firma Next77, wyłączny dystrybutor marki Genesis informuje, że poszerzył swoją ofertę o nowe produkty- akcesoria fotograficzne i filmowe kategorii Base. Produkty te przeznaczone są zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych fotografów. Charakteryzuje je wysoka jakość wykonania przy użyciu najlepszych materiałów oraz szczególna dbałość o najdrobniejsze detale, a okres ich gwarancji to aż 6 lat.

W sprzedaży pojawiły się pierwsze produkty z kategorii BASE. W ofercie będzie można znaleźć statywy – modele C3 oraz C5, które wykonane są z lekkiego i wytrzymałego włókna węglowego. Dzięki optymalnej konstrukcji oraz zastosowaniu najlepszych materiałów, udźwig ważącego niespełna 2 kg. statywu C3 wynosi 15 kg, a udźwig niewiele cięższego modelu C5 to aż 30 kg. Zaletą statywów jest możliwość przekształcenia jednej z nóg w praktyczny monopod, który wyposażony jest w szeroki uchwyt z pianki izolacyjnej zapewniającej dobry chwyt oraz w gwint umożliwiający zamontowanie głowicy filmowej lub fotograficznej. Statywy te sprzedawane są również jako zestawy wraz z głowicą kulową BH-34 dla zestawu C3 Kit oraz BH-40 dla C5 Kit.

Głowice kulowe BH-34, BH-40 oraz BH-46 sprzedawane są również osobno. Wykonane są z lekkiego i wytrzymałego stopu aluminiowo-magnezowego. Posiadają obrotową podstawę z naniesioną skalą, dzięki której świetnie sprawdzają się podczas panoramowania. Do sprzedaży trafiły również, głowice dedykowane do monopodu, MH-10 oraz MH-20 o pełnym zakresie użyteczności z maksymalnym udźwigiem do 15 kg. Natomiast głowica LB-66 pozwala na szybkie i precyzyjne wypoziomowanie aparatu lub rozbudowanego zestawu do filmowania, niwelując nierówności spowodowane postawieniem statywu na nierównym terenie.

Genesis Base oferuje również rotatory panoramiczne wykonane z aluminium poddanego obróbce CNC, dzięki czemu są bardzo lekkie i wytrzymałe, a ich maksymalny udźwig wynosi 15 kg. Głowice te umożliwiają wykonanie zdjęć panoramicznych z wykorzystaniem stałego kąta obrotu. Model IR-64 wyposażony jest w 4, a model IR-55QR w 10 stopni indeksownia.
Kolejnym nowym produktem jest monopod MPC-3 wykonany w całości z włókna węglowego łączący w sobie takie cechy jak: niska waga, wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz długą żywotność. Monopod posiada uchwyt wykonany z pianki, która zapewnia dobry chwyt oraz w standardowy gwint 3/8”, umożliwiający zamontowanie głowicy filmowej lub fotograficznej. Długość każdej z 4 sekcji regulowana jest za pomocą pierścieni, a jego udźwig to 20 kg.

Genesis Base to też wykonane ze stopu aluminium płytki Arca-Swiss o długościach od 28 do 200 mm, L-kształtne płytki kompatybilne z popularnymi aparatami DSLR, a także uchwyty do szybkozłączek.

ZESTAWY:
C3 Kit -Carbon 3- zestaw (statyw z włókna węglowego C3 + głowica BH-34)
Sugerowana cena detaliczna to 845 zł.

C5 Kit -Carbon 5- zestaw (statyw z włókna węglowego C5 + głowica BH-40)
Sugerowana cena detaliczna to 975 zł.

STATYWY:
C3 -Carbon 3- statyw wykonany z włókna węglowego.
Sugerowana cena detaliczna to 585 zł.

GŁOWICE:
BH-34 -Ball Head - głowica kulowa o średnicy kuli 34 mm
Sugerowana cena detaliczna to 195 zł.

BH-40 -Ball Head- głowica kulowa o średnicy kuli 40 mm
Sugerowana cena detaliczna to 215 zł.

BH-46 -Ball Head- głowica kulowa o średnicy kuli 46 mm
Sugerowana cena detaliczna to 265 zł.

MH-10 -Monopod Head – głowica monopodowa
Sugerowana cena detaliczna to 310 zł.

MH-20 -Monopod Head – głowica monopodowa do filmowania
Sugerowana cena detaliczna to 285 zł.

PH-01 -Panoramic Head – głowica panoramiczna
Sugerowana cena detaliczna to 1075 zł.

PC-02 -Panning Clamp – obrotowy uchwyt Arca-Swiss
Sugerowana cena detaliczna to 195 zł.

IR-55QR -Indexing Rotator- rotator o średnicy 55 mm
Sugerowana cena detaliczna to 275 zł.

IR-64 -Indexing Rotator- rotator o średnicy 64 mm
Sugerowana cena detaliczna to 205 zł.

SZYBKOZŁĄCZKI I AKCESORIA:
CLD-50 -Clamp Double- podwójny uchwyt Arca-Swiss do mocowania na szybkozłączkach „L” wraz z płytką
Sugerowana cena detaliczna to 135 zł.

CL-20HS -Clamp + Hot Shoe- stopka pod lampę z uchwytem Arca-Swiss do mocowania na szybkozłączkach „L”
Sugerowana cena detaliczna to 85 zł.

CL-55P -Clamp with Plate- uchwyt do szybkozłączki o średnicy 55 mm wraz z płytką
Sugerowana cena detaliczna to 105 zł.

PLA-28 -Arca style plate- szybkozłączka o długości 28 mm
Sugerowana cena detaliczna to 50 zł.

PLA-50 -Arca style plate- szybkozłączka o długości 50 mm
Sugerowana cena detaliczna to 35 zł.

PLA-60 -Arca style plate- szybkozłączka o długości 60 mm
Sugerowana cena detaliczna to 45 zł.

PLA-70 -Arca style plate- szybkozłączka o długości 70 mm
Sugerowana cena detaliczna to 50 zł.

PLA-100 -Arca style plate- szybkozłączka o długości 100 mm
Sugerowana cena detaliczna to 60 zł.

PLA-140 -Arca style plate- szybkozłączka o długości 140 mm
Sugerowana cena detaliczna to 70 zł.

PLA-200 -Arca style plate- szybkozłączka o długości 200 mm
Sugerowana cena detaliczna to 95 zł.

PLL-100 – L Plate- uniwersalna szybkozłączka „L” do lustrzanek
Sugerowana cena detaliczna to 65 zł.

PLL-A7 -L Plate- szybkozłączka „L” dedykowana do Sony A7/A7R
Sugerowana cena detaliczna to 95 zł.

PLL-RX1 -L Plate- szybkozłączka „L” dedykowana do Sony RX1/RX1R
Sugerowana cena detaliczna to 845 zł.

PLL-EM1 -L Plate- szybkozłączka „L” dedykowana do Olympus OM-D E-M1
Sugerowana cena detaliczna to 845 zł.

PLL-A6000 -L Plate- szybkozłączka „L” dedykowana do Sony A6000
Sugerowana cena detaliczna to 845 zł.

LB-66 -Leveling Base – platforma poziomująca
Sugerowana cena detaliczna to 845 zł.

LPL-200 -Lens Plate- uchwyt do obiektywu 70-200 mm

INNE AKCESORIA DO STATYWÓW:
Spikes - wydłużone kolce do statywów
Sugerowana cena detaliczna to 845 zł.

Claws - końcówki do statywów na powierzchnie oblodzone lub kamieniste
Sugerowana cena detaliczna to 845 zł.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Instax Share SP-3 - test drukarki
13 Gru 2017
Instax Share SP-3 to trzecia odsłona kompaktowej drukarki, która pozwoli nam cieszyć się natychmiastowym urokiem Instaksów niezależnie od aparatu, jakim fotografujemy. Tym razem jednak w kwadratowym formacie.
2
Fujifilm X-E3 - test aparatu
7 Gru 2017
X-E3 wiele łączy z flagowymi modelami firmy, ale jednocześnie aparat prezentuje zupełnie nowe podejście do obsługi i ergonomii. Czy konstruktorom faktycznie udało się stworzyć uniwersalny i zaawansowany bezlusterkowiec dla każdego?
4
Canon PowerShot G1 X Mark III - zdjęcia przykładowe
4 Gru 2017
Canon PowerShot G1 X Mark III ma w optymalny sposób łączyć w sobie wysoką jakość obrazu, rozbudowaną ergonomię oraz wyjątkowo zwarty korpus. Zobaczcie, jak najnowszy kompakt Canona poradził sobie w praktyce.
1
Leica Noctilux-M 75 mm f/1.25 ASPH - oficjalne zdjęcia przykładowe
30 Lis 2017
Leica Noctilux-M 75 mm f/1.25 ASPH. to czwarta konstrukcja z rodziny Noctilux, a dopiero druga wyprodukowana w tym stuleciu. Jak zapewniają konstruktorzy, nowy obiektyw cechuje się "nienaganną pracą i wyjątkową jakością obrazowania", a także "papierową głębi ostrości, która odseparuje obiekty z niezwykłą precyzją“.
0