Camroc EVO Tactic T60, T70 i T80 - funkcjonalne statywy do pracy w terenie

Camroc EVO Tactic T60, T70 i T80 - funkcjonalne statywy do pracy w terenie
W ofercie firmy Foxfoto pojawiła się nowa seria statywów Camroc. Na linię EVO Tactic składają się trzy funkcjonalne trójnogi o różnych rozmiarach i udźwigu, z głowicami kulowymi, przeznaczone do pracy w terenie. Statywy dodatkowo mogą być wykorzystywane jako monopody.
Statywy Camroc EVO Tactic wykonano ze stopów magnezowo-aluminiowych, dzięki czemu łączą w sobie wysoką wytrzymałość, niezawodność i niewielką wagę. Maskujące barwy i duża funkcjonalność sprawiają, że będą ciekawym rozwiązaniem dla fotografów przyrody, zarówno tych profesjonalnych jak i hobbystów. Statywy możemy rozłożyć “na płasko”, co ułatwi fotografowanie nisko położonych obiektów, a głowice możemy zamontować do góry nogami. Dodatkowo do zestawu zostały dołączone kolce, na które możemy wymienić standardowe stopki podczas pracy na niepewnym podłożu. Głowice kulowe umożliwiają panoramowanie i wyposażone są w regulatory siły docisku pokrętła blokady kuli. Za montaż aparatu odpowiada płytka Arka-Swiss ze standardową śrubą 1/4 cala. Statywy zostały wyposażone w hak, a dodatkowo mogą pełnić także funkcję monopodu.
Zobacz wszystkie zdjęcia (7)
W skład serii wchodzą 3 modele o różnych rozmiarach i udźwigu. Model Evo Tactic T60 o udźwigu 12 kg został zaprojektowany do użytkowania z bezlusterkowcami i lustrzankami. Jego niewielka waga (1,5 kg) i wymiary po złożeniu (40 cm) zapewniają łatwość transportu i przechowywania. Dzięki zastosowaniu 5 sekcji nóg statyw cechuje się dużą wysokością roboczą (166 cm). Dodatkowo posiada funkcję monopodu.

Statyw EVO Tactic T70 pozwalający unieść sprzęt o wadze 18 kg został zaprojektowany z myślą o większych lustrzankach. Dzięki zastosowaniu 4 sekcji nóg statyw cechuje się połączeniem wysokiej stabilności, i dużej wysokości roboczej - 172 cm.

Model EVO Tactic T80 ma służyć użytkownikom ciężkiego sprzętu - dużych lustrzanek i aparatów średnioformatowych. Maksymalny udźwig statywu to 20 kg. Dzięki zastosowaniu czterech, potężnych sekcji nóg statyw cechuje się bardzo dużą stabilnością i oferuje maksymalną wysokość 182 cm .

Statywy dostępne są w sprzedaży w cenach 549 zł (T60), 599 zł (T70) i 699 zł (T80). Więcej informacji o nowych trójnogach znajdziecie pod adresem camrock.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - test obiektywu
22 Lut 2019
Dziś sprawdzamy czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to pozycja, na którą czekali fotografowie systemu Sony E. Na papierze zoom ma wszystko, by nawiązać walkę z konkurencją, jednak jak wypada w praktyce?
0
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1