Camroc EVO Tactic T60, T70 i T80 - funkcjonalne statywy do pracy w terenie

Camroc EVO Tactic T60, T70 i T80 - funkcjonalne statywy do pracy w terenie
W ofercie firmy Foxfoto pojawiła się nowa seria statywów Camroc. Na linię EVO Tactic składają się trzy funkcjonalne trójnogi o różnych rozmiarach i udźwigu, z głowicami kulowymi, przeznaczone do pracy w terenie. Statywy dodatkowo mogą być wykorzystywane jako monopody.
Statywy Camroc EVO Tactic wykonano ze stopów magnezowo-aluminiowych, dzięki czemu łączą w sobie wysoką wytrzymałość, niezawodność i niewielką wagę. Maskujące barwy i duża funkcjonalność sprawiają, że będą ciekawym rozwiązaniem dla fotografów przyrody, zarówno tych profesjonalnych jak i hobbystów. Statywy możemy rozłożyć “na płasko”, co ułatwi fotografowanie nisko położonych obiektów, a głowice możemy zamontować do góry nogami. Dodatkowo do zestawu zostały dołączone kolce, na które możemy wymienić standardowe stopki podczas pracy na niepewnym podłożu. Głowice kulowe umożliwiają panoramowanie i wyposażone są w regulatory siły docisku pokrętła blokady kuli. Za montaż aparatu odpowiada płytka Arka-Swiss ze standardową śrubą 1/4 cala. Statywy zostały wyposażone w hak, a dodatkowo mogą pełnić także funkcję monopodu.
Zobacz wszystkie zdjęcia (7)
W skład serii wchodzą 3 modele o różnych rozmiarach i udźwigu. Model Evo Tactic T60 o udźwigu 12 kg został zaprojektowany do użytkowania z bezlusterkowcami i lustrzankami. Jego niewielka waga (1,5 kg) i wymiary po złożeniu (40 cm) zapewniają łatwość transportu i przechowywania. Dzięki zastosowaniu 5 sekcji nóg statyw cechuje się dużą wysokością roboczą (166 cm). Dodatkowo posiada funkcję monopodu.

Statyw EVO Tactic T70 pozwalający unieść sprzęt o wadze 18 kg został zaprojektowany z myślą o większych lustrzankach. Dzięki zastosowaniu 4 sekcji nóg statyw cechuje się połączeniem wysokiej stabilności, i dużej wysokości roboczej - 172 cm.

Model EVO Tactic T80 ma służyć użytkownikom ciężkiego sprzętu - dużych lustrzanek i aparatów średnioformatowych. Maksymalny udźwig statywu to 20 kg. Dzięki zastosowaniu czterech, potężnych sekcji nóg statyw cechuje się bardzo dużą stabilnością i oferuje maksymalną wysokość 182 cm .

Statywy dostępne są w sprzedaży w cenach 549 zł (T60), 599 zł (T70) i 699 zł (T80). Więcej informacji o nowych trójnogach znajdziecie pod adresem camrock.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
17
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2