Nowe statywy i głowice Benro

0
Maciej Luśtyk
31 Sierpień 2015
Artykuł na: 6-9 minut
W ofercie firmy Foto-Technika pojawił się nowy statyw wideo AD71FK5, głowice IH, IB oraz dwie serie fotograficznych statywów: Aero oraz Adventure. Urządzenia charakteryzują się funkcjonalnością i wysoką jakością wykonania.
Statyw kamerowy Benro AD71FK5 to następca cieszącego się dobrą opinią modelu KH-25. Wyposażono go w głowicę z niezależnymi blokadami, która zapewnia płynne i precyzyjne ruchy w obu płaszczyznach, a jego udźwig wynosi 5 kg, dzięki czemu będzie dobrym rozwiązaniem także podczas pracy z cięższym sprzętem. Maksymalna wysokość statywu to 152,4 cm, a po złożeniu będzie mierzył 75 cm.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Kolejnymi nowościami są 2 nowe serie statywów fotograficznych. Linia Benro Aero to lekkie, aluminiowe statywy charakteryzujące się funkcjonalnością i kompaktowością. Zastosowano tu system składania nóg zaczerpnięty z serii Benro Travel Angel. Przy składaniu nogi są odwracane o 180°, co pozwala na transportowanie statywu nawet w bagażu podręcznym. Każda z nóg oferuje 3-stopniową regulację położenia, a dodatkowo Istnieje możliwość wymiany gumowych zakończeń nóg na kolce ze stali nierdzewnej stabilizujące statyw w terenie.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Model Aero 2 oferowany jest z głowicą S2 i pozwoli na pracę ze sprzętem o wadze do 2,5 kg. Statyw po odpowiednich modyfikacjach może być wykorzystywany również jako monopod video. Fluidowa głowica zapewnia płynne ruchy w obu płaszczyznach i współpracuje z szybkozłączką QR4. Zamontowana na 60-milimetrowej bazie z gwintem 3/8 umożliwia szybki demontaż i instalację na innym urządzeniu. Maksymalna wysokość statywu to 158,5 cm, a jego waga to 1,9 kg. Po złożeniu statyw zajmuje 46,5 cm.

Statyw Aero 4 jest dedykowany dla kamer i aparatów o wadze do 4 kg i oferowany jest w zestawie z głowicą S4, która współpracuje z płytkami w systemie 501/504PL/Ace. Jego maksymalna wysokość do 165,5 cm. Złożony będzie mierzył 55 cm. Waga statywu to 2,6 kg.

Drugą serią statywów fotograficznych wprowadzonych na rynek jest linia Benro Adventure. Zaawansowane rozwiązania, solidne elementy sterujące oraz mała waga to podstawowe zalety konstrukcji. Najważniejsze elementy zostały wykonane z magnezu, co gwarantuje lekkość i wytrzymałość. Statywy oferowane będą w zestawach w głowicami kulowymi IB1, IB2, HD1 i HD2.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Do sprzedaży trafią także 2 nowe głowice: IH oraz IB. Obydwie oferowane będą w 3 wariantach o różnej wysokości i udźwigu. Seria IH przeznaczona jest dla fotografów poszukujących lekkich i intuicyjnych głowic kulowych. Z kolei linia IB dedykowana jest zaawansowanym fotografom oczekującym wyższego poziomu kontroli, funkcjonalności i pełnej niezawodności. Razem z głowicami otrzymamy stopki działające w systemie Arca-Swiss.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Więcej informacji znajdziecie na stronie benro-statywy.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Nowa lampa Quadralite to nie tylko ciekawa i tania alternatywa dla modelu Profoto A1, ale także najlepszy Speedlite w ofercie producenta.
25
1
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
W czerwcu usłyszeliśmy o powrocie popularnego materiału Acros w nowej odsłonie. Jego możliwości w formacie 120 i 135 będziemy mogli wypróbować już niebawem.
55
0
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
64 GB RAM-u, do 8 TB przestrzeni dyskowej, świetny ekran i usprawniona klawiatura. Najnowszy Macbook Pro to komputer, którego wreszcie znów będą mogli pokochać...
12
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)