Vanguard Alta CA 233AGH - test statywu

Do naszej redakcji trafił statyw Vanguard Alta CA 233AGH z kulową głowicą pistoletową. Ten z pozoru skromny statyw zaskoczył nas wygodą użytkowania i uniwersalnym polem zastosowań. W naszym teście sprawdzamy jak ta pozycja radzi sobie w praktyce.
0
Maciej Luśtyk
13 Luty 2015
Artykuł na: 9-16 minut
Spis treści

1.Wstęp

Statyw Vanguard Alta CA 233AGH charakteryzuje się aluminiowo-magnezową konstrukcją, głowicą kulową z uchwytem pistoletowym GH30, niewielkimi gabarytami, a przede wszystkim znakomitym połączeniem prostoty i funkcjonalności. Ta wszechstronna pozycja sprawdzi się zarówno podczas pracy w studio jak i w plenerze, a piórkowa kategoria wagowa sprawia, że statyw nie będzie obciążeniem podczas wypraw fotograficznych.

Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

Jak jednak przekonacie się z naszego testu, niewielka waga nie stanowi o amatorskim przeznaczeniu statywu. Vanguard Alta CA 233AGH to sprytna i wygodna konstrukcja, która przypadnie do gustu zarówno średnio zaawansowanym użytkownikom jak i niektórym profesjonalistom, dla których w statywie liczy się wygoda użytkowania, a nie masa pierdółek, z których i tak przez większość czasu się nie korzysta.

Na polskim rynku za statyw zapłacimy 600 zł.

Najważniejsze cechy statywu:

  • wysokość maksymalna: 1565 mm
  • wysokość minimalna: 150 mm
  • waga: 1,6 kg
  • udźwig: 5kg
  • materiały: magnez, aluminium, plastik
  • głowica kulowa, nogi trój-segmentowe
  • 4 szerokości rozstawu nóg

Test podzieliliśmy na następujące części:

Spis treści

Poprzednia

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wacom Intuos Pro S - test tabletu
Wacom Intuos Pro S - test tabletu
Model S, który w maju tego roku uzupełnił zaawansowaną linię Intuos Pro, ma stanowić złoty środek między dużymi tabletami dla zawodowych retuszerów a amatorską linią o...
57
2
BenQ SW270C - test monitora
BenQ SW270C - test monitora
To kolejny szerokogamutowy monitor z serii SW. Teraz o rozdzielczości QHD, przekątnej 27” i z unowocześnioną technologią równomierności wyświetlanego obrazu. Testujemy...
78
3
BenQ SW270C - pierwsze wrażenia
BenQ SW270C - pierwsze wrażenia
W nasze ręce trafił nowy szerokogamutowy monitor o rozdzielczości QHD i przekątnej 27”. Sprawdzamy jego możliwości w praktyce!
9
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)