Vanguard Alta Rise - funkcjonalne plecaki i torby o regulowanej pojemności

Autor: Maciej Luśtyk

23 Styczeń 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Na rynku nie brakuje toreb ani plecaków fotograficznych. Nie wszystkie jednak są równie wygodne w użytkowaniu. Właśnie z myślą o komforcie użytkownika została zaprojektowana nowa seria toreb i plecaków Alta Rise, które pozwalają na regulację pojemności w zależności od ilości sprzętu.

Możliwość regulacji rozmiarów torby lub plecaka fotograficzne to wyjątkowo przydatna funkcja. Nie tylko pozwala na zmieszczenie imponującej ilości sprzętu w niewielkiej przestrzeni, ale też sprawia, że akcesorium będzie bardziej kompaktowe i wygodne gdy nie będziemy musieli zabierać ze sobą całego arsenału. To właśnie oferują nam akcesoria z zaprezentowanej niedawno serii Vanguard Alta Rise +6, gdzie pojemność możemy regulować jednym ściągnięciem paska.

W skład linii wchodzą 3 torby typu messenger i 3 plecaki. Torby, w zależności od rozmiaru pozwolą nam na zmieszczenie aparatu wraz z 2-5 obiektywami i 13-to, lub 15-calowym laptopem. Wnętrze wyścielone zostało poduszkami ochronnymi i wykończone w jaskrawo pomarańczowym kolorze, co ułatwi znalezienie akcesoriów. Otrzymujemy także suwak pozwalający na wygodny dostęp do sprzętu bez konieczności otwierania klapy oraz gumowany spód, który zapobiegnie zamoknięciu podczas stawianiu na wilgotnym podłożu. W zestawie znajdziemy także pokrowiec przeciwdeszczowy

 

Najbardziej pojemny plecak pozwolić ma z kolei na zmieszczenie dwóch lustrzankowych korpusów, 4-5 obiektywów (wraz ze szkłem 70-200 mm), oraz lampy i pomniejszych akcesoriów. Oprócz tego, przewidziano także kieszeń na laptopa i tablet oraz dostęp boczny do głównej komory, dzięki któremu nie będziemy musieli otwierać całego plecaka, by dostać się do sprzętu.

Plecaki z serii Alta Rise oferują także mocowanie na statyw i kieszeń na cenne przedmioty, umieszczoną na tylnym panelu. Podobnie jak w przypadku toreb, tu też otrzymujemy jaskrawe wykończenie i osłonę przeciwdeszczową.

Całkiem atrakcyjnie przedstawiają się również ceny akcesoriów, które wahają się od 109 do 159 dolarów. Na razie nie wiemy w jakich cenach i kiedy produkty będą dostępne na polskim rynku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem vanguardworld.us.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Mikrofony Mirfak i gimbale Moza w promocyjnych cenach. Zestawy do vlogowania już za 160 zł
Mikrofony Mirfak i gimbale Moza w promocyjnych cenach. Zestawy do vlogowania już za 160 zł
Dystrybutor marek Moza i Mirfak informuje o kolejnych dużych promocjach na swój sprzęt. Tym razem to atrakcyjne zestawy, które pozwolą wam łatwo skompletować zestaw do...
34
Jak przewozić aparat na rowerze? Ten magnetyczny pasek ułatwi cyklistom fotografowanie
Jak przewozić aparat na rowerze? Ten magnetyczny pasek ułatwi cyklistom fotografowanie
Jazda na rowerze i robienie zdjęć do wygodnych nie należy, bo problemem jest przewożenie aparatu. Magnetyczny pasek na Kickstarterze wydaje się sprytnym rozwiązaniem ułatwiającym życie fotografom...
13
Torba fotograficzna Field Pouch V2 i nowe kolory pasków - nowości od Peak Design
Torba fotograficzna Field Pouch V2 i nowe kolory pasków - nowości od Peak Design
Na rynek wchodzą nowe akcesoria fotograficzne Peak Design. Do sprzedaży trafiają torba Field Pouch V2 w zmodyfikowanej wersji oraz nowe kolory pasków do aparatów.
11
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)