Vanguard Alta Rise - funkcjonalne plecaki i torby o regulowanej pojemności

0
Maciej Luśtyk
23 Styczeń 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Na rynku nie brakuje toreb ani plecaków fotograficznych. Nie wszystkie jednak są równie wygodne w użytkowaniu. Właśnie z myślą o komforcie użytkownika została zaprojektowana nowa seria toreb i plecaków Alta Rise, które pozwalają na regulację pojemności w zależności od ilości sprzętu.

Możliwość regulacji rozmiarów torby lub plecaka fotograficzne to wyjątkowo przydatna funkcja. Nie tylko pozwala na zmieszczenie imponującej ilości sprzętu w niewielkiej przestrzeni, ale też sprawia, że akcesorium będzie bardziej kompaktowe i wygodne gdy nie będziemy musieli zabierać ze sobą całego arsenału. To właśnie oferują nam akcesoria z zaprezentowanej niedawno serii Vanguard Alta Rise +6, gdzie pojemność możemy regulować jednym ściągnięciem paska.

W skład linii wchodzą 3 torby typu messenger i 3 plecaki. Torby, w zależności od rozmiaru pozwolą nam na zmieszczenie aparatu wraz z 2-5 obiektywami i 13-to, lub 15-calowym laptopem. Wnętrze wyścielone zostało poduszkami ochronnymi i wykończone w jaskrawo pomarańczowym kolorze, co ułatwi znalezienie akcesoriów. Otrzymujemy także suwak pozwalający na wygodny dostęp do sprzętu bez konieczności otwierania klapy oraz gumowany spód, który zapobiegnie zamoknięciu podczas stawianiu na wilgotnym podłożu. W zestawie znajdziemy także pokrowiec przeciwdeszczowy

 

Najbardziej pojemny plecak pozwolić ma z kolei na zmieszczenie dwóch lustrzankowych korpusów, 4-5 obiektywów (wraz ze szkłem 70-200 mm), oraz lampy i pomniejszych akcesoriów. Oprócz tego, przewidziano także kieszeń na laptopa i tablet oraz dostęp boczny do głównej komory, dzięki któremu nie będziemy musieli otwierać całego plecaka, by dostać się do sprzętu.

Plecaki z serii Alta Rise oferują także mocowanie na statyw i kieszeń na cenne przedmioty, umieszczoną na tylnym panelu. Podobnie jak w przypadku toreb, tu też otrzymujemy jaskrawe wykończenie i osłonę przeciwdeszczową.

Całkiem atrakcyjnie przedstawiają się również ceny akcesoriów, które wahają się od 109 do 159 dolarów. Na razie nie wiemy w jakich cenach i kiedy produkty będą dostępne na polskim rynku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem vanguardworld.us.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Stało się. Kodak Ektachrome E100 dostępny także w średnim i dużym formacie
Stało się. Kodak Ektachrome E100 dostępny także w średnim i dużym formacie
O nowych formatach przywróconego do życia slajdu Kodaka słyszymy już od roku. Nareszcie trafiają na rynek.
29
0
Tetenal Magic-Box - jednorazowe zestawy chemii na początek, lub do pracy w terenie
Tetenal Magic-Box - jednorazowe zestawy chemii na początek, lub do pracy w terenie
Tetenal 1984, firma założona przez pracowników oryginalnego Tetenala, gdy tamten na początku roku stanął na krawędzi bankructwa zapowiada nowy produkt skierowany do początkujących. Jednorazowa...
14
0
Peak Design Everyday Line V2 - druga generacja uniwersalnych plecaków i toreb fotograficznych. Odświeżona konstrukcja i dwa nowe modele
Peak Design Everyday Line V2 - druga generacja uniwersalnych plecaków i toreb fotograficznych....
Akcesoria Peak Design to zdecydowanie jedne z najlepiej przemyślanych, a przy okazji najlepiej wyglądających toreb i plecaków fotograficznych. Teraz mają być jeszcze...
8
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)