Vanguard Alta Rise - funkcjonalne plecaki i torby o regulowanej pojemności

Autor: Maciej Luśtyk

23 Styczeń 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Na rynku nie brakuje toreb ani plecaków fotograficznych. Nie wszystkie jednak są równie wygodne w użytkowaniu. Właśnie z myślą o komforcie użytkownika została zaprojektowana nowa seria toreb i plecaków Alta Rise, które pozwalają na regulację pojemności w zależności od ilości sprzętu.

Możliwość regulacji rozmiarów torby lub plecaka fotograficzne to wyjątkowo przydatna funkcja. Nie tylko pozwala na zmieszczenie imponującej ilości sprzętu w niewielkiej przestrzeni, ale też sprawia, że akcesorium będzie bardziej kompaktowe i wygodne gdy nie będziemy musieli zabierać ze sobą całego arsenału. To właśnie oferują nam akcesoria z zaprezentowanej niedawno serii Vanguard Alta Rise +6, gdzie pojemność możemy regulować jednym ściągnięciem paska.

W skład linii wchodzą 3 torby typu messenger i 3 plecaki. Torby, w zależności od rozmiaru pozwolą nam na zmieszczenie aparatu wraz z 2-5 obiektywami i 13-to, lub 15-calowym laptopem. Wnętrze wyścielone zostało poduszkami ochronnymi i wykończone w jaskrawo pomarańczowym kolorze, co ułatwi znalezienie akcesoriów. Otrzymujemy także suwak pozwalający na wygodny dostęp do sprzętu bez konieczności otwierania klapy oraz gumowany spód, który zapobiegnie zamoknięciu podczas stawianiu na wilgotnym podłożu. W zestawie znajdziemy także pokrowiec przeciwdeszczowy

 

Najbardziej pojemny plecak pozwolić ma z kolei na zmieszczenie dwóch lustrzankowych korpusów, 4-5 obiektywów (wraz ze szkłem 70-200 mm), oraz lampy i pomniejszych akcesoriów. Oprócz tego, przewidziano także kieszeń na laptopa i tablet oraz dostęp boczny do głównej komory, dzięki któremu nie będziemy musieli otwierać całego plecaka, by dostać się do sprzętu.

Plecaki z serii Alta Rise oferują także mocowanie na statyw i kieszeń na cenne przedmioty, umieszczoną na tylnym panelu. Podobnie jak w przypadku toreb, tu też otrzymujemy jaskrawe wykończenie i osłonę przeciwdeszczową.

Całkiem atrakcyjnie przedstawiają się również ceny akcesoriów, które wahają się od 109 do 159 dolarów. Na razie nie wiemy w jakich cenach i kiedy produkty będą dostępne na polskim rynku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem vanguardworld.us.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Irix Matte Box IQ – magnetyczne wrota dla filmowców
Irix Matte Box IQ – magnetyczne wrota dla filmowców
Matte Box IQ to narzędzie, które pozwoli w łatwy sposób kontrolować odblaski światła podczas filmowania oraz swobodnie stosować magnetyczne filtry Irix  
1
Power Station Newell Samra 500 - jeszcze więcej energii w plenerze
Power Station Newell Samra 500 - jeszcze więcej energii w plenerze
Nowa stacja zasilająca marki Newell to aż 532 Wh w poręcznym rozmiarze. Samra 500 to idealne rozwiązanie na długie wędrówki samochodem lub kamperem albo na sytuacje awaryjne.
1
Macbook Pro i Mac Mini z procesorami M2 Pro i M2 Max - do 96 GB pamięci RAM
Macbook Pro i Mac Mini z procesorami M2 Pro i M2 Max - do 96 GB pamięci RAM
Układy M2 Pro i M2 Max, które oferują m.in. kolejno do 32 i 96 GB pamięci operacyjnej oraz lepszą optymalizację poboru mocy stały się bazą dla najnowszej generacji...
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)