The One Backpack - czy ten modułowy plecak to odpowiedź na wszystkie potrzeby fotografów?

1
Maciej Luśtyk
23 Kwiecień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

O plecakach fotograficznych można by napisać książkę. Choć na rynku jest ich zatrzęsienie, wcale niełatwo o model, który byłby zarazem praktyczny i uniwersalny, a przy tym spełniał oczekiwania większości użytkowników. Zmienić to chcą twórcy plecaka The One.

Każdy kto kiedykolwiek robił rozeznanie w plecakach fotograficznych wie jak trudno o model, który sprawdziłby się zarówno jako wygodne i praktyczne akcesorium do transportu sprzętu, jak i jako plecak, którego moglibyśmy używać na co dzień czy też podczas wyprawy. Zwykle kończy się na dwóch plecakach, lub zwykłym plecaku i dokupywaniu osobno fotograficznego insertu. Ten stan rzeczy zmienić chcą twórcy nowego plecaka The One.

The One o pojemności 30 litrów ma być odpowiedzią na większość oczekiwań, jakie w stosunku do plecaków mogą mieć ich użytkownicy, a to za sprawą unikalnej, modułowej budowy, która pozwoli dostosować go do aktualnych potrzeb. Dzięki specjalnym, magnetycznym zaczepom i zestawowi insertów możemy reorganizować wnętrze tak, jak nam wygodnie, a do tego z większości wspomnianych modułów możemy korzystać osobno - na przykład w przypadku gdy nie potrzebujemy zabierać ze sobą większej liczby akcesoriów, za niewielką podręczną torbę posłuży nam insert fotograficzny.

 

Oprócz tego otrzymujemy moduły do przenoszenia większych i mniejszych rzeczy codziennego użytku, specjalny insert do transportu koszul, marynarek czy garniturów, a także system mocowania statywu i opcjonalnych akcesoriów. To wszystko przy obecności bocznego dostępu, kieszeni na 15-calowego laptopa i wysokiej jakości wykonania. Wiele elementów plecaka zostało wykonanych ze skóry, suwaki zabezpieczone są przed dostawaniem się wilgoci, a cała konstrukcja uszyta została z wodoodpornej tkaniny. Mamy też specjalne pasy, pomyślane jako ukłon w stronę osób korzystających w akcesoriów Peak Design.

Nie powinniśmy martwić się też o wytrzymałość magnetycznych zaczepów w przypadku transportu cięższego sprzętu - każdy z nich oferować ma udźwig rzędu 35 kg, a większość modułów opiera się przynajmniej o 4 zaczepy. Sam moduł fotograficzny pozwoli nam przetransportować lustrzankę wraz z dwoma obiektywami. Jest też na tyle wysoki, by pomieścić obiektyw 70-200 mm.

Cena i dostępność

Plecak prezentuje się niewątpliwie ciekawie, niestety nie należy do tanich. Za najbardziej podstawowy zestaw, składający się z plecaka i dwóch modułów fotograficznych, w ramach kampanii na Kickstarterze zapłacimy 209 dolarów. Kompletny zestaw plecaka i różnych modułów to już koszt rzędu 346 dolarów. Możliwe jest też złożenie własnego zestawu.

Nie powinniśmy natomiast martwić się o powodzenie kampanii. W ciągu kilku dni od startu, twórcom już udało się zebrać 2-krotność potrzebnej kwoty. Gotowy produkt trafić ma na rynek w listopadzie 2018 roku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem itr-studio.com oraz na stronie kampanii w serwisie Kickstarter.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
Najnowsze urządzenie do pomiaru kolorów X-Rite pozbywać ma się ważnego problemu tego typu rozwiązań, jakim jest ograniczona zdolność pomiaru powierzchni szorstkich,...
3
0
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Choć stylowe torby fotograficzne nie są na rynku nowością, dawno już nie widzieliśmy projektu tak mocno zaangażowanego pod względem wzornictwa. Zaskoczeniem jest także...
6
0
Brak pilota to nie problem. Nadchodzi autonomiczny dron Skydio 2, który może stać się twoją nową kamerą sportową
Brak pilota to nie problem. Nadchodzi autonomiczny dron Skydio 2, który może stać się twoją nową...
Od czasu gdy pierwsze drony wzbiły się w powietrze zastanawiamy się kiedy wreszcie ujrzymy model, który pozwoliłby na atrakcyjne uchwycenie naszych przygód czy...
8
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)