MindShift Gear BackLight 18L - mniejsza odsłona plecaka dla wymagających

Autor: Michał Chrzanowski

20 Kwiecień 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Firma MindShift Gear postanowiła nieco odświeżyć serię BackLight. Nowy plecak BackLight 18L to dobrze znana wytrzymała i funkcjonalna konstrukcja z wygodnym dostępem do sprzętu, która powinna zaciekawić fotografów na ogół pracujących w wymagających warunkach pogodowych.

Nowy BackLight 18L to obecnie najbardziej kompaktowy model z całej linii MindShift Gear BackLight. Jednak poza mniejszymi gabarytami zapewnia taką samą funkcjonalność oraz wytrzymałość co starsi bracia - 26L i 36L. Tak więc trudne warunki pogodowe nie powinny być dla niego przeszkodą.

Zewnętrzna część plecaka została wykonana z nylonu 420D i nylonu o wysokiej gęstości i zwiększonej wytrzymałości. Konstrukcję wspomaga siatka 320G UltraStretch. Zaś całość uzupełniają nylonowe przeszycia oraz zamki YKK RC. Natomiast wnętrze zaprojektowano z nylonowej podszewki 210D i pianki o wysokiej gęstości.  Do tego dochodzi wzmocnienie w postaci płyty PE.

Najważniejszą cechą serii BackLight jest wygodny dostęp do sprzętu. Komora główna została umieszczona w tylnej części plecaka, dzięki czemu użytkownik będzie musiał zapiąć szeroki pas biodrowy, zsunąć oba naramienniki, obrócić plecak do przodu i uchylić dużą klapę skrywającą wnętrze. Dzięki temu nie będziemy musieli całkowicie zdejmować plecaka i ryzykując jego zabrudzeniem.

Pomimo mniejszych rozmiarów do plecaka jesteśmy w stanie zapakować wystarczającą ilość sprzętu: pełnoklatkową lustrzankę wraz z 6 obiektywami, flashem i akcesoriami (wymienne na dwa body z podpiętymi obiektywami), trzema dodatkowymi szkłami i lampą błyskową. Ponadto w specjalnej komorze zmieścimy również 13“ laptop wraz z 10“ tabletem. Jest także sporo kieszonek na rzeczy osobiste (łącznie producent przewidział na to aż 5L). Dodatkowe funkcje obejmują także przedni lub boczny system mocowania do statywu (monopodu), dwie boczne kieszenie na butelki z wodą oraz punkty mocowania opcjonalnych akcesoriów.

MindShift Gear BackLight 18L jest już dostępny w sprzedaży w dwóch wersjach kolorystycznych: zielonej i czarnej. Za plecak przyjdzie nam zapłacić 200 dolarów.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij nagrody o wartości 10 tys. dolarów
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij...
Focus Nordic informuje o konkursie dla użytkowników dymiarek PMI. Na czas wydarzenia urządzenia SmokeNINJA i SmokeGENIE objęte zostały także specjalnymi promocjami.
5
Filtry Hoya ND 25% taniej do końca kwietnia
Filtry Hoya ND 25% taniej do końca kwietnia
Doskonała redukcja światła bez wpływu na kolory i ostrość - wysokiej jakości filtry Hoya ND dostępne w cenach niższych o 25% do końca kwietnia! 
4
Zhiyun Molus G300 - niewiarygodnie kompaktowy LED o mocy 300 W
Zhiyun Molus G300 - niewiarygodnie kompaktowy LED o mocy 300 W
Zhiyun robi to kolejny raz. Po modelach X100 i X60 przyszedł czas na światło większego kalibru (choć tylko w przenośni). Lampa Molus G300 oferuje diodę o mocy 300W, będąc jednocześnie...
8
Powiązane artykuły