MindShift Exposure to nowa linia toreb, które mają przetrzymać niejeden kataklizm

0
Michał Chrzanowski
12 Kwiecień 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Firma MindShift Gear zaprezentowała właśnie swoją nową kolekcję toreb zaprojektowanych z myślą o najbardziej wymagających fotografach pracujących w terenie. Cechować je ma wyjątkowo wytrzymała konstrukcja oraz wysoka funkcjonalność.

MindShift Gear to firma znana głównie z produkcji plecaków fotograficznych. Jednak tym razem dla odmiany zaprezentowała nową kolekcję toreb typu messenger, które mogą zaciekawić fotografów spędzających znaczną część swojej pracy na łonie natury. I nie mamy tu na myśli kwiecistych łąk, a zdecydowanie bardziej wymagające lokalizacje.

Zaprojektowana z myślą o przygodzie

Seria toreb MindShift Exposure została wykonana z trwałej tkaniny wodoodpornej (DWR) i wyłożona powłoką poliuretanową z wbudowanymi wodoodpornymi panelami dla zwiększenia ochrony przed niesprzyjającymi czynnikami pogodowymi. Pomoże w tym również spód zaprojektowany z brezentowej i wodoodpornej tkaniny, która powinna uchronić zamoknięciu przenoszonego sprzętu - nawet, gdy torbę położymy na wilgotnym i podmokłym podłożu. Jednak jeśli pogoda stanie się jeszcze bardziej wymagająca i nieprzewidywalna, to producent wyposażył torby Exposure w pokrowiec przeciwdeszczowy.

Torby z kolekcji MindShift Exposure są dostępne w dwóch rozmiarach: Exposure 13 i Exposure 15. Pierwsza z nich może pomieścić 13-calowy laptop, jak również zaawansowaną lustrzankę z podpiętym zoomem 24-70 mm f/2.8 oraz od 2 do 3 dodatkowych obiektywów - w zależności od konfiguracji wewnętrznej komory. Natomiast w Exposure 15 umieścimy 15-calowy laptop, a także lustrzankę z 70-200 mm f/2.8 oraz 2-5 dodatkowych obiektywów (głownie stałek). Do tego obie torby mogą pomieścić nawet 10-calowy tablet (w kieszeni zapinanej na suwak). Producent przewidział także dedykowane miejsca na opcjonalne akcesoria, jak również specjalne zaczepy na średniej wielkości statyw.

Torby z linii MindShift Exposure są już dostępne w sprzedaży. Za mniejszą zapłacimy 160 dolarów. Natomiast większą kosztuje 170 dolarów. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
X-Rite i1Display Studio i i1Display Pro Plus - kalibratory dla wymagających
X-Rite i1Display Studio i i1Display Pro Plus - kalibratory dla wymagających
Do rodziny produktów X-Rite dołączają dwa nowe, udoskonalone technologicznie kalibratory, które zadowolić mają najbardziej wymagających, w tym także filmowców...
3
0
Nowe dyski LaCie Rugged SSD - superszybkie, odporne, z czytnikiem kart
Nowe dyski LaCie Rugged SSD - superszybkie, odporne, z czytnikiem kart
Nowe dyski SSD z kolekcji LaCie zaspokoić mają wymagania zarówno filmowców pracujących z rozdzielczościami 8K, jak i fotografów potrzebujących wygodnego rozwiązania do...
12
0
Asus w pogoni za branżą kreatywną. Monitor ProArt Display i komputer ProArt StudioBook One odpowiadają na zapotrzebowania najbardziej wymagających użytkowników
Asus w pogoni za branżą kreatywną. Monitor ProArt Display i komputer ProArt StudioBook One...
Asus już od kilku lat stara się przekonać do siebie profesjonalistów. Tym razem poszedł jednak na całego i prezentuje rozwiązania, które konkurować mają z najlepszymi...
3
3