Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

MindShift Gear UltraLight - najlżejsze plecaki fotograficzne w swojej klasie

0

Autor: Michał Chrzanowski

11 Styczeń 2016
Artykuł na: 6-9 minut
Jeżeli poszukujecie lekkich, a przy tym pakownych i niezawodnych plecaków fotograficznych, to mamy dla was dobrą wiadomość. Firma MindShift Gear zaprezentowała najnowszą kolekcję UltraLight, która została zaprojektowana z myślą o wymagających użytkownikach.

MindShift Gear UltraLight to nowa seria plecaków, które zdaniem producenta są obecnie najlżejszymi w swojej klasie. W skład kolekcji wchodzą trzy modele UltraLight Dual 36L, UltraLight Dual 25L, UltraLight Sprint 16L, które dzięki zastosowanym rozwiązaniom powinny znaleźć uznanie w oczach fotografów i podróżników.

Plecaki z kolekcji UltraLight posiadają otwierane boczne panele, dzięki którym będziemy mieć szybki i wygodny dostęp do przenoszonego sprzętu, bez konieczności zdejmowania plecaka. Poza tym wewnątrz znajdziemy dużo miejsca nie tylko na aparat i obiektywy, lecz także na różnego rodzaju akcesoria. Producent zdecydował się także na uwzględnienie licznych, zamykanych kieszeni, w których schowamy na przykład smartfon lub prywatne rzeczy. Nie zabrakło również specjalnego mocowania na statyw. Ponadto, modele UltraLight Dual 36L, UltraLight Dual 25L zostały wyposażone w wyciągany wkład, do którego doczepimy naramienny pas. Dzięki temu będziemy mogli używać go jako większej kabury fotograficznej. Producent dołącza także pokrowce, które chronią przenoszony sprzęt przed warunkami atmosferycznymi.

Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

Do największego plecaka UltraLight Dual 36L zmieścimy średniej wielkości lustrzankę z dodatkowymi 2-4 obiektywami lub profesjonalny korpus z gripem i 2-3 szkłami. Ponadto, wewnątrz znajdzie się także miejsce na drobne akcesoria fotograficzne, w tym laptop bądź tablet. Z kolei do modelu UltraLight Dual 25L włożymy zaawansowane body, jeden obiektyw zmiennoogniskowy (wymienne na dwie stałki). Najmniejszy plecak w serii, UltraLight Sprint 16L, został zaprojektowany głównie do bezlusterkowców, choć zdołamy w nim zmieścić także amatorską lustrzankę. Ponadto, załadujemy również dwa obiektywy stałoogniskowe.

Plecaki MindShift Gear UltraLight są już dostępne w sprzedaży. Za największy UltraLight Dual 36L zapłacimy około 200 dolarów. Średni UltraLight Dual 25L kosztuje mniej - około 170 dolarów. Natomiast cena modelu UltraLight Sprint 16L wynosi około 117 dolarów. Więcej informacji o produktach możecie znaleźć na stronie www.mindshiftgear.com.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Na rynku pojawił się nowy mikrofon krawatowy Newell S6M. Jest dyskretny, z funkcją odsłuchu i z możliwością zasilania podczas nagrywania filmów lub tworzenia relacji na Instagram.
1
0
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0