MindShift Gear UltraLight - najlżejsze plecaki fotograficzne w swojej klasie

0
Michał Chrzanowski
11 Styczeń 2016
Artykuł na: 4-5 minut
Jeżeli poszukujecie lekkich, a przy tym pakownych i niezawodnych plecaków fotograficznych, to mamy dla was dobrą wiadomość. Firma MindShift Gear zaprezentowała najnowszą kolekcję UltraLight, która została zaprojektowana z myślą o wymagających użytkownikach.
MindShift Gear UltraLight to nowa seria plecaków, które zdaniem producenta są obecnie najlżejszymi w swojej klasie. W skład kolekcji wchodzą trzy modele UltraLight Dual 36L, UltraLight Dual 25L, UltraLight Sprint 16L, które dzięki zastosowanym rozwiązaniom powinny znaleźć uznanie w oczach fotografów i podróżników.

Plecaki z kolekcji UltraLight posiadają otwierane boczne panele, dzięki którym będziemy mieć szybki i wygodny dostęp do przenoszonego sprzętu, bez konieczności zdejmowania plecaka. Poza tym wewnątrz znajdziemy dużo miejsca nie tylko na aparat i obiektywy, lecz także na różnego rodzaju akcesoria. Producent zdecydował się także na uwzględnienie licznych, zamykanych kieszeni, w których schowamy na przykład smartfon lub prywatne rzeczy. Nie zabrakło również specjalnego mocowania na statyw. Ponadto, modele UltraLight Dual 36L, UltraLight Dual 25L zostały wyposażone w wyciągany wkład, do którego doczepimy naramienny pas. Dzięki temu będziemy mogli używać go jako większej kabury fotograficznej. Producent dołącza także pokrowce, które chronią przenoszony sprzęt przed warunkami atmosferycznymi.
Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

Do największego plecaka UltraLight Dual 36L zmieścimy średniej wielkości lustrzankę z dodatkowymi 2-4 obiektywami lub profesjonalny korpus z gripem i 2-3 szkłami. Ponadto, wewnątrz znajdzie się także miejsce na drobne akcesoria fotograficzne, w tym laptop bądź tablet. Z kolei do modelu UltraLight Dual 25L włożymy zaawansowane body, jeden obiektyw zmiennoogniskowy (wymienne na dwie stałki). Najmniejszy plecak w serii, UltraLight Sprint 16L, został zaprojektowany głównie do bezlusterkowców, choć zdołamy w nim zmieścić także amatorską lustrzankę. Ponadto, załadujemy również dwa obiektywy stałoogniskowe.

Plecaki MindShift Gear UltraLight są już dostępne w sprzedaży. Za największy UltraLight Dual 36L zapłacimy około 200 dolarów. Średni UltraLight Dual 25L kosztuje mniej - około 170 dolarów. Natomiast cena modelu UltraLight Sprint 16L wynosi około 117 dolarów. Więcej informacji o produktach możecie znaleźć na stronie www.mindshiftgear.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Nowa lampa Quadralite to nie tylko ciekawa i tania alternatywa dla modelu Profoto A1, ale także najlepszy Speedlite w ofercie producenta.
25
1
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
W czerwcu usłyszeliśmy o powrocie popularnego materiału Acros w nowej odsłonie. Jego możliwości w formacie 120 i 135 będziemy mogli wypróbować już niebawem.
55
0
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
64 GB RAM-u, do 8 TB przestrzeni dyskowej, świetny ekran i usprawniona klawiatura. Najnowszy Macbook Pro to komputer, którego wreszcie znów będą mogli pokochać...
12
0