Vanguard Vesta TB 235AB i TB 204CB - superlekkie i kompaktowe statywy na początek

0

Autor: Redakcja Fotopolis

12 Październik 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Na polskim rynku debiutują nowe statywy Vanguarda, które dzięki lekkiej, kompaktowej konstrukcji i niewygórowanej cenie spodobają się fotografom, którzy pozostają w ruchu.

Najnowsze statywy Vanguard być może nie pobiją rekordów pod względem stabilności, ale będą ciekawą propozycją dla wszystkich, dla których przede wszystkim liczy się waga i rozmiar. W końcu to te czynniki są priorytetem dla osób, które planują zabranie statywy w podróż czy po prostu na fotograficzny spacer.

Podczas projektowaniu obu nowych modeli statywów Vanguard inżynierowie postawili sobie za cel zachowanie kompaktowych gabarytów po złożeniu oraz niewielkiej wagi - przy jednoczesnym zapewnieniu użytkownikom wygody użytkowania oraz kompletu kluczowych funkcji. Tak oto otrzymujemy modele Vesta TB 235 AB i TB 204CB, które mogą pochwalić się niską wagą i kompaktową konstrukcją.

W obu modelach na głowicy znajdziemy uniwersalny system montażu kompatybilny z Arca Swiss (który doskonale sprawdzi się niezależnie od tego, czy użytkownik zechce zamontować na statywie lustrzankę, bezlusterkowca, kompakt, kamerę czy uchwyt do smartfona), duże, wygodne w obsłudze w każdy warunkach pokrętła regulacyjne, możliwość rozłożenia nóg do 80 stopni (możliwość umieszczenia aparatu na niewielkiej wysokości) oraz możliwość zamontowanie głowicy do góry nogami, co jest wygodnym rozwiązaniem np. do fotografii makro, kulinarnej lub produktowej.

Vanguard Vesta TB 204CB

Lekki statyw składający się z czterosekcyjnych karbonowych nóg o średnicy 20 mm oraz kompaktowej głowicy kulowej. Nogi mogą zostać złożone o 180 stopni, co zapewnia kompaktowy rozmiar po złożeniu – statyw bez problemu można schować lub przytroczyć nawet do niewielkiego plecaka czy torby. System zakręcanego blokowania rozkładanych nóg zapewnia szybkie i stabilne ustawienie, a składana centralna kolumna dodatkowo minimalizuje wielkość w transporcie.

Dane techniczne:

  • Maksymalne obciążenie: 3 kg
  • Waga: 0.78 kg
  • Wysokość maksymalna: 130 cm
  • Wysokość po złożeniu: 37.5 cm

Vanguard Vesta TB 235AB

Drugi statyw kłada się z pięciosekcyjnych, aluminiowych nóg (średnica 23 mm) oraz kompaktowej głowicy kulowej. Tu również znajdziemy składane o 180 stopni nogi oraz system zakręcanego blokowania rozkładanych nóg. I choć jest nieco cięższy od swojego karbonowego brata, model 235AB oferuje znacznie większą maksymalną wysokość roboczą.

Dane techniczne:

  • Maksymalne obciążenie: 4.5 kg
  • Waga: 1.22 kg
  • Wysokość maksymalna: 143 cm
  • Wysokość po złożeniu: 37.5 cm

Cena i dostępność

Statywy Vanguard Vesta TB 204CB i 235 AB kupimy na polskim rynku w cenach kolejno 444 zł i 369 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie dystrybutora.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell FDL-USB-C - szybka ładowarka na 2 baterie do aparatów Sony, Canon, Nikon i Fujifilm
Newell FDL-USB-C - szybka ładowarka na 2 baterie do aparatów Sony, Canon, Nikon i Fujifilm
Też nie lubicie żonglować ładowarkami na dzień przed zleceniem? Nowa ładowarka Newella pozwoli wam szybko naładować dwie baterie do aparatu.
12
1
Laowa 1.33x Rear Anamorphic Adapter i 1.4x Full Frame Expander - “magiczne” konwertery do obiektywów filmowych
Laowa 1.33x Rear Anamorphic Adapter i 1.4x Full Frame Expander - “magiczne” konwertery do...
Laowa wprowadza do sprzedaży interesujące konwertery dla filmowców. Dzięki pierwszemu uzyskasz kinowy format 2.35:1, drugi zamieni obiektyw Super35 w pełnoklatkowy.
0
0
Quadralite Thea 300 oraz 600 RGB PRO - wszechstronne panele LED do produkcji filmowych i fotograficznych
Quadralite Thea 300 oraz 600 RGB PRO - wszechstronne panele LED do produkcji filmowych i...
Dwie nowe lampy LED wprowadza na rynek firma Quadralite. Panele Thea 300 RGB PRO oraz Thea 600 RGB PRO zapewniają wszechstronne oświetlenie i szerokie możliwości konfiguracji
5
0
Powiązane artykuły