Vanguard Vesta TB 235AB i TB 204CB - superlekkie i kompaktowe statywy na początek

Autor: Redakcja Fotopolis

12 Październik 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Na polskim rynku debiutują nowe statywy Vanguarda, które dzięki lekkiej, kompaktowej konstrukcji i niewygórowanej cenie spodobają się fotografom, którzy pozostają w ruchu.

Najnowsze statywy Vanguard być może nie pobiją rekordów pod względem stabilności, ale będą ciekawą propozycją dla wszystkich, dla których przede wszystkim liczy się waga i rozmiar. W końcu to te czynniki są priorytetem dla osób, które planują zabranie statywy w podróż czy po prostu na fotograficzny spacer.

Podczas projektowaniu obu nowych modeli statywów Vanguard inżynierowie postawili sobie za cel zachowanie kompaktowych gabarytów po złożeniu oraz niewielkiej wagi - przy jednoczesnym zapewnieniu użytkownikom wygody użytkowania oraz kompletu kluczowych funkcji. Tak oto otrzymujemy modele Vesta TB 235 AB i TB 204CB, które mogą pochwalić się niską wagą i kompaktową konstrukcją.

W obu modelach na głowicy znajdziemy uniwersalny system montażu kompatybilny z Arca Swiss (który doskonale sprawdzi się niezależnie od tego, czy użytkownik zechce zamontować na statywie lustrzankę, bezlusterkowca, kompakt, kamerę czy uchwyt do smartfona), duże, wygodne w obsłudze w każdy warunkach pokrętła regulacyjne, możliwość rozłożenia nóg do 80 stopni (możliwość umieszczenia aparatu na niewielkiej wysokości) oraz możliwość zamontowanie głowicy do góry nogami, co jest wygodnym rozwiązaniem np. do fotografii makro, kulinarnej lub produktowej.

Vanguard Vesta TB 204CB

Lekki statyw składający się z czterosekcyjnych karbonowych nóg o średnicy 20 mm oraz kompaktowej głowicy kulowej. Nogi mogą zostać złożone o 180 stopni, co zapewnia kompaktowy rozmiar po złożeniu – statyw bez problemu można schować lub przytroczyć nawet do niewielkiego plecaka czy torby. System zakręcanego blokowania rozkładanych nóg zapewnia szybkie i stabilne ustawienie, a składana centralna kolumna dodatkowo minimalizuje wielkość w transporcie.

Dane techniczne:

  • Maksymalne obciążenie: 3 kg
  • Waga: 0.78 kg
  • Wysokość maksymalna: 130 cm
  • Wysokość po złożeniu: 37.5 cm

Vanguard Vesta TB 235AB

Drugi statyw kłada się z pięciosekcyjnych, aluminiowych nóg (średnica 23 mm) oraz kompaktowej głowicy kulowej. Tu również znajdziemy składane o 180 stopni nogi oraz system zakręcanego blokowania rozkładanych nóg. I choć jest nieco cięższy od swojego karbonowego brata, model 235AB oferuje znacznie większą maksymalną wysokość roboczą.

Dane techniczne:

  • Maksymalne obciążenie: 4.5 kg
  • Waga: 1.22 kg
  • Wysokość maksymalna: 143 cm
  • Wysokość po złożeniu: 37.5 cm

Cena i dostępność

Statywy Vanguard Vesta TB 204CB i 235 AB kupimy na polskim rynku w cenach kolejno 444 zł i 369 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie dystrybutora.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Od teraz 40 miesięcy gwarancji na produkty Newell
Od teraz 40 miesięcy gwarancji na produkty Newell
Znany producent zamienników baterii, lamp i rozwiązań z obszaru zasilania wydłuża gwarancję serwisową do 40 miesięcy. To prawie 3,5 roku.
1
Panel okrągły, prostokątny i pierścieniowy -  Newell prezentuje nowe lampy LED
Panel okrągły, prostokątny i pierścieniowy - Newell prezentuje nowe lampy LED
Cztery nowe lampy LED wprowadza do sprzedaży firma Newell. Okrągła Air Artha XL, prostokątna i cienka RGB Vividha Max oraz pierścieniowe modele RL w dwóch rozmiarach to propozycje dla szerokiego...
5
Marumi Magnetic Slim - nowe wygodne i niedrogie filtry magnetyczne
Marumi Magnetic Slim - nowe wygodne i niedrogie filtry magnetyczne
Marumi Magnetic Slim to nowa linia filtrów, która radykalnie upraszcza ich montaż i szybką wymianę. Jak zwykle w przypadku japońskiego producenta, robi to w świetnej...
2
Powiązane artykuły