Vanguard Alta Pro 2, 2 + i Veo 2 - nowe statywy już na Polskim rynku. Oferta zadowoli zarówno amatorów jak i zawodowców

Autor:

23 Styczeń 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Za sprawą nowego dystrybutora na polski rynek trafia 8 nowych modeli statywów Vanguard. Trójnogi z serii Alta Pro 2, 2+ i Veo 2 to propozycje dla fotografów na każdym poziomie zaawansowania.

Nowe modele statywów Vanguard wprowadza na polski rynek firma K-Consult, która została właśnie ponownie wyłącznym dystrybutorem rozwiązań tego producenta. W jej ofercie pojawiło się 8 nowych modeli statywów - po cztery z serii Alta Pro 2/2+ oraz Veo 2.

Alta Pro 2 / 2+ - stabilność dla wymagających

Produkty z serii Alta Pro 2/2+ to 3- i 4-sekcyjne statywy o maksymalnej wysokości do 175 cm (w zależności od modelu), które zapewniać mają użytkownikom nie tylko nieprzeciętną stabilność, ale również wygodę obsługi. Wykonano je z najwyższej jakości materiałów i zaprojektowano tak, by możliwe było dowolne konfigurowanie ich pozycji i ustawień.

Innowacyjny system Multi-Angle Central Column (MACC) pozwala na błyskawiczną i łatwą zmianę pozycji centralnej kolumny o 180 stopni (co sprawdzi się doskonale np. w fotografii makro), zaś Instant Swivel Stop-n-Lock (ISSL) pozwala na bezpieczne i stabilne przywrócenie jej do pierwotnego ustawienia. Statywy z tej rodziny wyróżniają się również rozbudowanymi możliwościami rozstawu nóg, możliwością obciążenia do 7 kg (w zależności od modelu), zaawansowanym systemem redukcji drgań oraz specjalnie zaprojektowanymi gumowymi stopkami, które gwarantować mają stabilność na każdym podłożu.

Modele z serii Alta Pro 2 i 2+ różnią się liczbą sekcji i dołączanymi do zestawu głowicami. W ofercie dostępne są warianty ALTA PRO 2+ 263AB 100, ALTA PRO 2+ 263AP, ALTA PRO 2 264AP oraz ALTA PRO 2 263AP. Najdroższy z nich wyceniony został na 859 zł. Dokładnej polskiej ceny wszystkich modeli jeszcze nie znamy.

Veo 2 - dla podróżników i vlogerów

Seria statywów VEO 2 została zaprojektowana z myślą o podróżujących fotografach i twórcach wideo. Są lekkie, wygodne w transporcie i oferują cały zestaw rozwiązań przydatnych podczas pracy w terenie. W ofercie  znajdziemy zarówno modele wykonane z włókna węglowego, jak i aluminium, ważące od 1,2 do 1,4 kg i oferujące udźwig do 6 kg. Łatwa w regulacji głowica kulowa lub dwukierunkowa pozwala na wygodne ustawienia aparatu w optymalnej pozycji, zaś możliwość podpięcia obciążników gwarantuje stabilność w każdej sytuacji. Co ważne, do statywu można dokupić także opcjonalne stopki z kolcami.

Na polskim rynku dostępne będą modele VEO 2 235CB, VEO 2 235AB Black, VEO 2 235AP oraz VEO 2 204AB Black. Ich ceny zaczynają się będą od 444 zł.

Więcej informacji o statywach Vanguard znajdziecie pod adresem vanguardworld.us.

(źródło: informacje prasowe)

 

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)