Statywy Vanguard Alta Pro z pochylaną kolumną centralną

0
Michal Grzegorczyk
30 Wrzesień 2009
Artykuł na: minutę
Firma Vanguard zaprezentowała nową linię statywów Alta Pro. Składają się na nią dwa modele aluminiowe i jeden wykonany z włókna węglowego. Cechą wyróżniającą całą trójkę jest pochylana kolumna centralna. Dodatkowo system ISSL umożliwia łatwe i szybkie blokowanie pochylonej kolumny pod niemal dowolnym kątem.
Firma Vanguard przebojem wchodzi na europejskie rynki. Jednym z jej flagowych produktów jest seria statywów Alta Pro. Zdobyły one nawet tegoroczną {LNK|https://www.fotopolis.pl/index.php?n=8804;nagrodę TIPA w kategorii "Najlepsze akcesorium". To co spodobało się redaktorom pism zrzeszonych w TIPA, to ciekawy system pochylania kolumny centralnej MACC (Multi Angle Central Column). Pozwala on na pracę w zakresie kątów od 0 do 130 stopni. Wygodę użytkowania systemu MACC zapewnia system ISSL (Instant Swivel Stop-n-Lock) czyli szybka blokada umożliwiająca zatrzymanie kolumny w niemal dowolnym położeniu.


Statywy z serii Alta Pro mają w standardzie kolce do użycia w plenerze, pokrowiec transportowy i torbę pomagającą dociążyć statyw. W tej serii dostępne są łącznie trzy modele - dwa wykonane z aluminium i jeden z włókien węglowych. Cała trójka jest już w sprzedaży. Aluminiowe kosztują 179 i 199 euro, natomiast z włókna węglowego kosztuje 389 euro.]

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Nowa lampa Quadralite to nie tylko ciekawa i tania alternatywa dla modelu Profoto A1, ale także najlepszy Speedlite w ofercie producenta.
0
0
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
W czerwcu usłyszeliśmy o powrocie popularnego materiału Acros w nowej odsłonie. Jego możliwości w formacie 120 i 135 będziemy mogli wypróbować już niebawem.
49
0
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
64 GB RAM-u, do 8 TB przestrzeni dyskowej, świetny ekran i usprawniona klawiatura. Najnowszy Macbook Pro to komputer, którego wreszcie znów będą mogli pokochać...
11
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)