Podsumowanie

Do naszej redakcji trafił statyw Vanguard Alta CA 233AGH z kulową głowicą pistoletową. Ten z pozoru skromny statyw zaskoczył nas wygodą użytkowania i uniwersalnym polem zastosowań. W naszym teście sprawdzamy jak ta pozycja radzi sobie w praktyce.

Autor: Maciej Luśtyk

13 Luty 2015
Artykuł na: 9-16 minut
Spis treści

4.Podsumowanie

Statyw Vanguard Alta CA 233AGH to uniwersalna konstrukcja, która poradzi sobie w przypadku większości zastosowań. Udźwig 5kg pozwoli na zamocowanie lustrzanki z właściwie dowolnym obiektywem, nawet tele. Kulowa głowica z wygodnym uchwytem pistoletowym i elementem zaciskowym oferuje szeroki zakres ruchów i umożliwia szybkie ustawienia aparatu w dogodnej pozycji. Co więcej, sprawdzi się również podczas filmowania. Możliwość dowolnego rozwarcia nóg i zamontowania statywu do góry nogami czyni go bardzo wszechstronnym.

Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

Statyw cechuje się wysoką jakością wykonania. Aluminiowo-magnezowa konstrukcja od razu budzi zaufanie i mimo długiego użytkowania nie wykazywała oznak zmęczenia. Wszystko działa bez zarzutu i sprawia, że korzystanie ze statywu to przyjemność.

Jedyne do czego mogliśmy się przyczepić to brak elementu umożliwiającego panoramowanie, umieszczonego poniżej głowicy oraz brak możliwości dokręcenia elementów zaciskowych nóg. W przypadku wysoko wysuniętej kolumny głównej może być też potrzebne dodatkowe dociążenie statywu, na szczęście na dole znajdziemy przeznaczony do tego hak.

Największą zaletą statywu jest jego waga oraz niewielkie rozmiary, dzięki czemu nie stanowi problemu w transporcie i doskonale sprawdzi się również podczas pieszych wycieczek. Projektantom udało się doskonale połączyć komfort użytkowania z jakością. W połączeniu z funkcjonalnością, którą oferuje statyw otrzymujemy akcesorium, które z pewnością wyróżnia się w swojej klasie i oferuje dobry stosunek jakości do ceny. Za statyw zapłacimy 600zł.

{BLD|Podsumowanie:

+ waga statywu

+ wymiary

+ głowica kulowa

+ szeroki zakres ruchów

+ wygodny uchwyt

+ ergonomia

+ maksymalna wysokość

+ minimalna wysokość

+ szeroki rozstaw nóg

+ jakość wykonania

+ wypinany hak

+ możliwość montażu do góry nogami

- brak elementu obrotowego poniżej głowicy

- brak możliwości dokręcenia zatrzasków nóg

- brak kolców do pracy na śniegu

{GAL|23747
Spis treści

Następna

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Peak Design Outdoor 45L – test plecaka dla poszukiwaczy przygód
Peak Design Outdoor 45L – test plecaka dla poszukiwaczy przygód
Peak Design Outdoor to początek nowej linii plecaków wyprawowych. Producent posłuchał w końcu swoich użytkowników i stworzył lekki model z zaawansowanym systemem nośnym, który ma się sprawdzić w...
34
Wotancraft Pilot 7L -  test podróżniczej torby fotograficznej
Wotancraft Pilot 7L - test podróżniczej torby fotograficznej
Wotancraft to niewielka manufaktura znana z produkcji estetycznych i funkcjonalnych toreb i plecaków fotograficznych klasy premium. Czy inspirowana militarnym stylem torba Pilot to godny następca...
21
Peak Design Travel Backpack 45L Coyote - test plecaka dla podróżnika
Peak Design Travel Backpack 45L Coyote - test plecaka dla podróżnika
Travel Backpack Coyote to nowy wariant popularnego plecaka dla twórców w podróży. Zmienił się kolor, ale też materiał, z którego został wykonany. Podczas dwumiesięcznej podróży sprawdziłem, czy...
38
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)