Manfrotto Pixi Evo - miniaturowe statywy do lustrzanek

0
Michał Chrzanowski
8 Październik 2015
Artykuł na: 4-5 minut
W ofercie firmy Manfrotto pojawił się nowy produkt. Pixi Evo to mały i bardzo lekki statyw zaprojektowany, by współpracować ze średniej wielkości lustrzankami.
Rodzina Pixi została zaprojektowana do współpracy ze smartfonami oraz niewielkimi aparatami kompaktowymi. Są to niewielki statywy, których udźwig wynosi zaledwie jeden kilogram. Jednak najnowszy przedstawiciel w postaci modelu Pixi Evo to - zdaniem producenta - ewolucja wśród miniaturowych statywów dostępnych w ofercie firmy.
Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Pixi Evo to lekkie i przenośne rozwiązanie dla hobbystów i entuzjastów fotografii, którzy poszukują wszechstronnego, solidnego i przede wszystkim niewielkiego statywu. Nowy model został wykonany z aluminium i oferuje dwustopniowy system rozkładania nóg - wysokość 19,5 cm i 6 cm. Dzięki temu statyw umożliwi wykonywanie zdjęć niemalże z poziomu gruntu. Złożony mierzy zaledwie około 23 cm, co czyni go jednym z najmniejszych statywów w ofercie Manfrotto. Ponadto, udźwig modeli Pixi Evo wynosi około 2,5 kg. Oznacza to, że będziemy w stanie zamocować na statywie średniej wielkości lustrzankę z podpiętym większym obiektywem. Dodatkowo, statyw umożliwia obrócenie głowicy o 90 stopni do pozycji pionowej, co może okazać się bardzo przydatne w fotografii portretowej.

Manfrotto Pixi Evo jest dostępny w trzech kolorach - białym, czerwonym i czarnym - w cenie około 45 funtów. Więcej informacji o statywach możecie dowiedzieć się na stronie www.manfrotto.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Nowa lampa Quadralite to nie tylko ciekawa i tania alternatywa dla modelu Profoto A1, ale także najlepszy Speedlite w ofercie producenta.
21
0
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
W czerwcu usłyszeliśmy o powrocie popularnego materiału Acros w nowej odsłonie. Jego możliwości w formacie 120 i 135 będziemy mogli wypróbować już niebawem.
49
0
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
64 GB RAM-u, do 8 TB przestrzeni dyskowej, świetny ekran i usprawniona klawiatura. Najnowszy Macbook Pro to komputer, którego wreszcie znów będą mogli pokochać...
11
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)