Manfrotto Pixi Evo - miniaturowe statywy do lustrzanek

0

Autor: Michał Chrzanowski

8 Październik 2015
Artykuł na: 6-9 minut
W ofercie firmy Manfrotto pojawił się nowy produkt. Pixi Evo to mały i bardzo lekki statyw zaprojektowany, by współpracować ze średniej wielkości lustrzankami.

Rodzina Pixi została zaprojektowana do współpracy ze smartfonami oraz niewielkimi aparatami kompaktowymi. Są to niewielki statywy, których udźwig wynosi zaledwie jeden kilogram. Jednak najnowszy przedstawiciel w postaci modelu Pixi Evo to - zdaniem producenta - ewolucja wśród miniaturowych statywów dostępnych w ofercie firmy.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Pixi Evo to lekkie i przenośne rozwiązanie dla hobbystów i entuzjastów fotografii, którzy poszukują wszechstronnego, solidnego i przede wszystkim niewielkiego statywu. Nowy model został wykonany z aluminium i oferuje dwustopniowy system rozkładania nóg - wysokość 19,5 cm i 6 cm. Dzięki temu statyw umożliwi wykonywanie zdjęć niemalże z poziomu gruntu. Złożony mierzy zaledwie około 23 cm, co czyni go jednym z najmniejszych statywów w ofercie Manfrotto. Ponadto, udźwig modeli Pixi Evo wynosi około 2,5 kg. Oznacza to, że będziemy w stanie zamocować na statywie średniej wielkości lustrzankę z podpiętym większym obiektywem. Dodatkowo, statyw umożliwia obrócenie głowicy o 90 stopni do pozycji pionowej, co może okazać się bardzo przydatne w fotografii portretowej.

Manfrotto Pixi Evo jest dostępny w trzech kolorach - białym, czerwonym i czarnym - w cenie około 45 funtów. Więcej informacji o statywach możecie dowiedzieć się na stronie www.manfrotto.com.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
Chińskie FeiyuTech od dawna znane jest z dobrych i niedrogich gimbali. Najnowszy model AK2000C to kolejna propozycja z popularnego segmentu lekkich, ale funkcjonalnych...
1
0
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED
0
0
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
3
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)