Lastolite by Manfrotto EzyBounce – poręczny modyfikator oświetlenia

0

Autor: Michał Chrzanowski

14 Grudzień 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Wszyscy wiemy, że modyfikatory – nawet te najprostsze – potrafią być duże i mało wygodne w użyciu oraz transporcie. Naprzeciw temu wyszła firma Lastolite by Manfrotto, która zaprezentowała model EzyBounce – składaną powierzchnię odbijającą światło, którą będziemy mogli zamocować na większości reporterskich lamp błyskowych.

O tym, że dwóch znanych producentów akcesoriów fotograficznych połączyło siły informowaliśmy na początku listopada 2015 roku. Zarówno Lastolite jak i Manfrotto są firmami będącymi w posiadaniu Vitec Group, dlatego też nowa marka jest głównie zabiegiem marketingowym, mającym na celu zwrócenie większej uwagi na produkty Lastolite poprzez doklejenie do nich logo lepiej kojarzonego producenta, jakim jest Manfrotto. Z czasem wspólną nazwą sygnowane będą wszystkie produkty z dotychczasowej oferty Lastolite.

Niemniej jednak na inaugurację nowa marka zaprezentowała kilka ciekawych rozwiązań – składany softbox oraz dwustronne tła z nadrukiem. Teraz rodzina akcesoriów powiększyła się o kolejny nowy produkt. EzyBounce to kompaktowa i składana powierzchnia odbijająca światło z lamp reporterskich.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Lastolite by Manfrotto EzyBounce to rozwiązanie zaprojektowane zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów, którzy w swojej pracy wykorzystują przenośne lampy błyskowe i doceniają wygodę oraz kompaktowy rozmiar akcesoriów fotograficznych. Biała karta, której zadaniem się zmiękczenie i rozproszenie błysku, została wykonana ze wzmacnianego plastiku. Jej wymiary wynoszą 18 x 19 cm (złożona zajmuje zaledwie 11 x 7 cm). Model EzyBounce, dzięki silikonowej opasce, może być wykorzystywany z każdą lampą reporterską obecnie dostępną na rynku.

Lastolite by Manfrotto EzyBounce jest oferowany w cenie około 25 funtów. Więcej szczegółów o produkcie możecie dowiedzieć się na stronie www.manfrotto.co.uk lub www.lastolite.co.uk.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED
0
0
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
3
2
Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI
Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI
Szukasz wysokiej jakości oświetlacza, który zmieścisz w kieszeni? Poznaj lampy Nanlite.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)