Lastolite by Manfrotto EzyBounce – poręczny modyfikator oświetlenia

0
Michał Chrzanowski
14 Grudzień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Wszyscy wiemy, że modyfikatory – nawet te najprostsze – potrafią być duże i mało wygodne w użyciu oraz transporcie. Naprzeciw temu wyszła firma Lastolite by Manfrotto, która zaprezentowała model EzyBounce – składaną powierzchnię odbijającą światło, którą będziemy mogli zamocować na większości reporterskich lamp błyskowych.
O tym, że dwóch znanych producentów akcesoriów fotograficznych połączyło siły informowaliśmy na początku listopada 2015 roku. Zarówno Lastolite jak i Manfrotto są firmami będącymi w posiadaniu Vitec Group, dlatego też nowa marka jest głównie zabiegiem marketingowym, mającym na celu zwrócenie większej uwagi na produkty Lastolite poprzez doklejenie do nich logo lepiej kojarzonego producenta, jakim jest Manfrotto. Z czasem wspólną nazwą sygnowane będą wszystkie produkty z dotychczasowej oferty Lastolite.

Niemniej jednak na inaugurację nowa marka zaprezentowała kilka ciekawych rozwiązań – składany softbox oraz dwustronne tła z nadrukiem. Teraz rodzina akcesoriów powiększyła się o kolejny nowy produkt. EzyBounce to kompaktowa i składana powierzchnia odbijająca światło z lamp reporterskich.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Lastolite by Manfrotto EzyBounce to rozwiązanie zaprojektowane zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów, którzy w swojej pracy wykorzystują przenośne lampy błyskowe i doceniają wygodę oraz kompaktowy rozmiar akcesoriów fotograficznych. Biała karta, której zadaniem się zmiękczenie i rozproszenie błysku, została wykonana ze wzmacnianego plastiku. Jej wymiary wynoszą 18 x 19 cm (złożona zajmuje zaledwie 11 x 7 cm). Model EzyBounce, dzięki silikonowej opasce, może być wykorzystywany z każdą lampą reporterską obecnie dostępną na rynku.

Lastolite by Manfrotto EzyBounce jest oferowany w cenie około 25 funtów. Więcej szczegółów o produkcie możecie dowiedzieć się na stronie www.manfrotto.co.uk lub www.lastolite.co.uk.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
Na rynku debiutuje nowy monitor EIZO reprezentujący bardziej przystępną cenowo linię CS. Najnowszy ColorEdge CS2740 w żadnym wypadku nie może być jednak nazwany...
5
0
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)