Magbeam zwiększy zasięg twojej lampy i zamieni ją w projektor gobo

Autor: Maciej Luśtyk

3 Marzec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty
Firma Magmod dała się już poznać jako producent ciekawych, silikonowych modyfikatorów na lampy reporterskie. Teraz w serwisie Kickstarter startuje kampania jej kolejnego projektu - składanego modyfikatora z soczewką fresnela i adapterami gobo.

Modyfikator Magbeam ma być doskonałym rozwiązaniem dla fotografów przyrody i portrecistów. Dzięki rozkładanemu tubusowi i soczewce fresnela pozwoli ukierunkować światło i około 3,6-krotnie zwiększyć zasięg naszej lampy błyskowej, a tym samym jej moc. Pozwoli to nie tylko odsunąć lampę od fotografowanego obiektu, ale też na efektywną pracę ze stosownie krótszymi czasami migawki lub niższymi czułościami.

To jednak nie wszystko. Dzięki Magbeam, w prosty sposób zamienimy naszą lampę w projektor gobo, co pozwoli na symulację różnych ciekawych efektów świetlnych, na przykład słońca przeświecającego przez liście drzew. W zestawie znajdziemy drugą, specjalnie przeznaczoną do tego soczewkę oraz bogaty zestaw szablonów do projekcji świetlnych. Aby uzyskać jak największy kąt padania światła, wystarczy odpowiednio złożyć silikonowy tubus. W katalogu firmy znajdziemy też zestaw filtrów żelowych, które pozwolą nadać światłu odpowiedni kolor.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Największą zaletą nowego modyfikatora jest jednak fakt, że jest kompatybilny z większością lamp na rynku, a dzięki magnesowym zaczepom jego montaż zajmuje ułamek sekundy.

Aby stać się posiadaczem Magbeam, wystarczy wesprzeć projekt w serwisie Kickstarter kwotą $59. Za tę kwotę otrzymamy silikonową bazę wraz z soczewką zoom. Za $99 kupimy już zestaw z dwoma soczewkami i podstawowym zestawem szablonów gobo, które możemy też dokupić osobno w cenie $30. Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć wykonanych przy użyciu modyfikatora.

Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

O sukces projektu raczej nie ma się co martwić. W ciągu kilku dni od startu kampanii crowdfundingowej twórcy zebrali już prawie 6-krotność sumy potrzebnej na start produkcji (145 tys. dolarów). Jeśli wszystko pójdzie dobrze, pierwsze egzemplarze trawią do nabywców pod koniec lipca bieżącego roku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem magnetmod.com i na stronie projektu w serwisie Kcikstarter

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
4 TB pojemności lub 650 MB/s w zapisie - SanDisk prezentuje nowe karty SD
4 TB pojemności lub 650 MB/s w zapisie - SanDisk prezentuje nowe karty SD
Podczas tegorocznych targów NAB Western Digital zaprezentowało szereg nowych produktów z oferty SanDisk. To między innymi nowe superszybkie karty SD Express, nośniki o rekordowej...
5
DJI RS 4 i RS 4 PRO - więcej możliwości i wygodniejsza praca
DJI RS 4 i RS 4 PRO - więcej możliwości i wygodniejsza praca
DJI zaprezentowało najnowsza generację gimbali z serii Ronin. Seria RS 4 to między innymi jeszcze lepsza stabilizacja, wygodniejsze wyważanie, łatwe przepinanie aparatu do pracy w...
6
Fomei LED Mini 80B - kompaktowa głowica akumulatorowa z mocowaniem Bowens
Fomei LED Mini 80B - kompaktowa głowica akumulatorowa z mocowaniem Bowens
Oferta marki Fomei powiększyła się o nową, przenośna głowicę akumulatorową o mocy 80 W. Lampa oferuje regulowana temperaturę barwową, bezgłośne chłodzenia i możliwość korzystania z...
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)