Magbeam zwiększy zasięg twojej lampy i zamieni ją w projektor gobo

0
Maciej Luśtyk
3 Marzec 2016
Artykuł na: 6-9 minut
Firma Magmod dała się już poznać jako producent ciekawych, silikonowych modyfikatorów na lampy reporterskie. Teraz w serwisie Kickstarter startuje kampania jej kolejnego projektu - składanego modyfikatora z soczewką fresnela i adapterami gobo.

Modyfikator Magbeam ma być doskonałym rozwiązaniem dla fotografów przyrody i portrecistów. Dzięki rozkładanemu tubusowi i soczewce fresnela pozwoli ukierunkować światło i około 3,6-krotnie zwiększyć zasięg naszej lampy błyskowej, a tym samym jej moc. Pozwoli to nie tylko odsunąć lampę od fotografowanego obiektu, ale też na efektywną pracę ze stosownie krótszymi czasami migawki lub niższymi czułościami.

To jednak nie wszystko. Dzięki Magbeam, w prosty sposób zamienimy naszą lampę w projektor gobo, co pozwoli na symulację różnych ciekawych efektów świetlnych, na przykład słońca przeświecającego przez liście drzew. W zestawie znajdziemy drugą, specjalnie przeznaczoną do tego soczewkę oraz bogaty zestaw szablonów do projekcji świetlnych. Aby uzyskać jak największy kąt padania światła, wystarczy odpowiednio złożyć silikonowy tubus. W katalogu firmy znajdziemy też zestaw filtrów żelowych, które pozwolą nadać światłu odpowiedni kolor.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Największą zaletą nowego modyfikatora jest jednak fakt, że jest kompatybilny z większością lamp na rynku, a dzięki magnesowym zaczepom jego montaż zajmuje ułamek sekundy.

Aby stać się posiadaczem Magbeam, wystarczy wesprzeć projekt w serwisie Kickstarter kwotą $59. Za tę kwotę otrzymamy silikonową bazę wraz z soczewką zoom. Za $99 kupimy już zestaw z dwoma soczewkami i podstawowym zestawem szablonów gobo, które możemy też dokupić osobno w cenie $30. Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć wykonanych przy użyciu modyfikatora.

Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

O sukces projektu raczej nie ma się co martwić. W ciągu kilku dni od startu kampanii crowdfundingowej twórcy zebrali już prawie 6-krotność sumy potrzebnej na start produkcji (145 tys. dolarów). Jeśli wszystko pójdzie dobrze, pierwsze egzemplarze trawią do nabywców pod koniec lipca bieżącego roku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem magnetmod.com i na stronie projektu w serwisie Kcikstarter

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
PiXLIGHT - nowy pomysł na przenośną lampę błyskową do smartfonów i aparatów
PiXLIGHT - nowy pomysł na przenośną lampę błyskową do smartfonów i aparatów
PiXLIGHT to mobilna, zewnętrzna lampa błyskowa, która na tle konkurencji wyróżnia się lekką i bardzo kompaktową konstrukcją, ale co być może najważniejsze, pozwala także na współpracę ze...
15
0
Fomei Digitalis RF 300 W - głowice studyjne z 300-watowym światłem pilotującym
Fomei Digitalis RF 300 W - głowice studyjne z 300-watowym światłem pilotującym
Czeski producent wprowadza na nasz rynek kolejne modele lamp studyjnych. Seria Digitalis RF powiększa się o modele 400 Ws i 600 Ws. Choć ich odpowiedniki były już obecne w serii, nowe...
6
0
Canon SELPHY Square QX10 - drukarka niewiele większa od smartphona. Tym razem w kwadracie
Canon SELPHY Square QX10 - drukarka niewiele większa od smartphona. Tym razem w kwadracie
W dniu dzisiejszym Canon zaprezentował nowy model drukarki z serii Selphy. Zaletą nowego produktu jest przede wszystkim jego rozmiar, praca bez kabla i wytrzymała...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)