Magbeam zwiększy zasięg twojej lampy i zamieni ją w projektor gobo

0
Maciej Luśtyk
3 Marzec 2016
Artykuł na: 4-5 minut
Firma Magmod dała się już poznać jako producent ciekawych, silikonowych modyfikatorów na lampy reporterskie. Teraz w serwisie Kickstarter startuje kampania jej kolejnego projektu - składanego modyfikatora z soczewką fresnela i adapterami gobo.
Modyfikator Magbeam ma być doskonałym rozwiązaniem dla fotografów przyrody i portrecistów. Dzięki rozkładanemu tubusowi i soczewce fresnela pozwoli ukierunkować światło i około 3,6-krotnie zwiększyć zasięg naszej lampy błyskowej, a tym samym jej moc. Pozwoli to nie tylko odsunąć lampę od fotografowanego obiektu, ale też na efektywną pracę ze stosownie krótszymi czasami migawki lub niższymi czułościami.To jednak nie wszystko. Dzięki Magbeam, w prosty sposób zamienimy naszą lampę w projektor gobo, co pozwoli na symulację różnych ciekawych efektów świetlnych, na przykład słońca przeświecającego przez liście drzew. W zestawie znajdziemy drugą, specjalnie przeznaczoną do tego soczewkę oraz bogaty zestaw szablonów do projekcji świetlnych. Aby uzyskać jak największy kąt padania światła, wystarczy odpowiednio złożyć silikonowy tubus. W katalogu firmy znajdziemy też zestaw filtrów żelowych, które pozwolą nadać światłu odpowiedni kolor.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Największą zaletą nowego modyfikatora jest jednak fakt, że jest kompatybilny z większością lamp na rynku, a dzięki magnesowym zaczepom jego montaż zajmuje ułamek sekundy.

Aby stać się posiadaczem Magbeam, wystarczy wesprzeć projekt w serwisie Kickstarter kwotą $59. Za tę kwotę otrzymamy silikonową bazę wraz z soczewką zoom. Za $99 kupimy już zestaw z dwoma soczewkami i podstawowym zestawem szablonów gobo, które możemy też dokupić osobno w cenie $30. Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć wykonanych przy użyciu modyfikatora.
Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

O sukces projektu raczej nie ma się co martwić. W ciągu kilku dni od startu kampanii crowdfundingowej twórcy zebrali już prawie 6-krotność sumy potrzebnej na start produkcji (145 tys. dolarów). Jeśli wszystko pójdzie dobrze, pierwsze egzemplarze trawią do nabywców pod koniec lipca bieżącego roku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem magnetmod.com i na stronie projektu w serwisie Kcikstarter.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Trekker AW II specjalnie przygotowana seria plecaków Lowepro dla profesjonalnych fotografów, którzy wymagają dobrej organizacji i ochrony sprzętu, niezależnie czy...
2
0
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich możliwościach
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich...
Do tematu zewnętrznych smartfonowych fleszów podchodzono już kilkukrotnie. Wygląda jednak na to, że Profoto zrobiło to jak na razie najlepiej.
2
0
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Moduły Monogram mają oferować jeszcze większą wygodę i funkcjonalność podczas pracy w programach graficznych. Czy to dobry wybór dla fotografa?
3
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)