MagSphere i MagBounce - silikonowe modyfikatory

Autor: Michal Grzegorczyk

3 Listopad 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Serwis Kickstarter.com jest niewyczerpanym źródłem ciekawych akcesoriów fotograficznych. Ostatnio uwagę branżowych mediów skupiły pomysłowe silikonowe modyfikatory światła MagSphere i MagBounce mocowanie do lamp za pomocą magnesów.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

W serwisie kickstarter.com pojawił sie ciekawy projekt silikonowych modyfikatorów światła MagSphere i MagBounce. To rozwinięcie pomysłu sprzed roku - systemu mocowania MagMod, który składał się z elastycznej opaski na głowicę flesza wyposażonej w magnesy i szeregu akcesoriów takich jak plaster miodu czy filtry kolorowe. MagSphere i MagBounce wykorzystują to samo magnesowe mocowanie, ale znacznie zwiększają wpływ fotografa na charakter światła. MagSphere to średniej wielkości dyfuzor, a MagBounce odbłyśnik zwiększający powierzchnię świecącą. Obydwa akcesoria zostały wykonane z silikonu, dlatego są lekkie i jednocześnie wyjątkowo odporne (także na wysoką temperaturę).

Autorzy pomysłu liczyli na zebranie 50 000 dolarów. Mimo tego że projekt został ogłoszony zaledwie kilka dni temu znalazło się już niemal 1000 chętnych, którzy łącznie zadeklarowali 117 000 dolarów. Realizacja pomysłu jest więc już przesądzona. Oczywiście nadal można zamawiać nowe produkty. Zestawy składające się z mocowania MagGrip i jednego z dwóch modyfikatorów kosztują 59 dolarów. Cena większych zestawów zaczyna się od 149 dolarów. Więcej szczegółów, w tym przykładowe zdjęcia zrobione z wykorzytaniem MagSphere i MagBounce można znaleźć na tej stronie.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Ulanzi L23 Pro i Ulanzi LT005 -  poręczne lampy LED do wszechstronnych zastosowań
Ulanzi L23 Pro i Ulanzi LT005 - poręczne lampy LED do wszechstronnych zastosowań
Dwie kompaktowe lampy LED wprowadziła na rynek marka Ulanzi. L23 Pro i LT005 oferują odpowiednio 40 i 60 W mocy oraz mocowanie modyfikatorów Mini Bowens.
1
Godox ML100Bi - nowa, kompaktowa lampa LED w systemie Godox Mount
Godox ML100Bi - nowa, kompaktowa lampa LED w systemie Godox Mount
120 watów mocy, wysokie odwzorowanie kolorów i różne opcje zasilania. Godox informuje o premierze nowej lampy Godox ML100Bi.
10
Zhiyun Molus B - duża wydajność w przystępnych cenach
Zhiyun Molus B - duża wydajność w przystępnych cenach
Zhiyun prezentuje nową linię lamp światła ciągłego LED Molus B-Series. Nie są tak rekordowo kompaktowe, jak te z serii G (chociaż i tak są malutkie), zamiast tego stawiają jednak na...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)