MagSphere i MagBounce - silikonowe modyfikatory

0
Michal Grzegorczyk
3 Listopad 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Serwis Kickstarter.com jest niewyczerpanym źródłem ciekawych akcesoriów fotograficznych. Ostatnio uwagę branżowych mediów skupiły pomysłowe silikonowe modyfikatory światła MagSphere i MagBounce mocowanie do lamp za pomocą magnesów.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

W serwisie kickstarter.com pojawił sie ciekawy projekt silikonowych modyfikatorów światła MagSphere i MagBounce. To rozwinięcie pomysłu sprzed roku - systemu mocowania MagMod, który składał się z elastycznej opaski na głowicę flesza wyposażonej w magnesy i szeregu akcesoriów takich jak plaster miodu czy filtry kolorowe. MagSphere i MagBounce wykorzystują to samo magnesowe mocowanie, ale znacznie zwiększają wpływ fotografa na charakter światła. MagSphere to średniej wielkości dyfuzor, a MagBounce odbłyśnik zwiększający powierzchnię świecącą. Obydwa akcesoria zostały wykonane z silikonu, dlatego są lekkie i jednocześnie wyjątkowo odporne (także na wysoką temperaturę).

Autorzy pomysłu liczyli na zebranie 50 000 dolarów. Mimo tego że projekt został ogłoszony zaledwie kilka dni temu znalazło się już niemal 1000 chętnych, którzy łącznie zadeklarowali 117 000 dolarów. Realizacja pomysłu jest więc już przesądzona. Oczywiście nadal można zamawiać nowe produkty. Zestawy składające się z mocowania MagGrip i jednego z dwóch modyfikatorów kosztują 59 dolarów. Cena większych zestawów zaczyna się od 149 dolarów. Więcej szczegółów, w tym przykładowe zdjęcia zrobione z wykorzytaniem MagSphere i MagBounce można znaleźć na tej stronie.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
W czerwcu usłyszeliśmy o powrocie popularnego materiału Acros w nowej odsłonie. Jego możliwości w formacie 120 i 135 będziemy mogli wypróbować już niebawem.
10
0
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
64 GB RAM-u, do 8 TB przestrzeni dyskowej, świetny ekran i usprawniona klawiatura. Najnowszy Macbook Pro to komputer, którego wreszcie znów będą mogli pokochać...
11
0
PolarPro Summit - nowy pomysł na system filtrów prostokątnych
PolarPro Summit - nowy pomysł na system filtrów prostokątnych
Summit ma być najbardziej praktycznym systemem filtrów na rynku. Czy podbije serca fotografów krajobrazu?
4
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)