MagSphere i MagBounce - silikonowe modyfikatory

0
Michal Grzegorczyk
3 Listopad 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Serwis Kickstarter.com jest niewyczerpanym źródłem ciekawych akcesoriów fotograficznych. Ostatnio uwagę branżowych mediów skupiły pomysłowe silikonowe modyfikatory światła MagSphere i MagBounce mocowanie do lamp za pomocą magnesów.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

W serwisie kickstarter.com pojawił sie ciekawy projekt silikonowych modyfikatorów światła MagSphere i MagBounce. To rozwinięcie pomysłu sprzed roku - systemu mocowania MagMod, który składał się z elastycznej opaski na głowicę flesza wyposażonej w magnesy i szeregu akcesoriów takich jak plaster miodu czy filtry kolorowe. MagSphere i MagBounce wykorzystują to samo magnesowe mocowanie, ale znacznie zwiększają wpływ fotografa na charakter światła. MagSphere to średniej wielkości dyfuzor, a MagBounce odbłyśnik zwiększający powierzchnię świecącą. Obydwa akcesoria zostały wykonane z silikonu, dlatego są lekkie i jednocześnie wyjątkowo odporne (także na wysoką temperaturę).

Autorzy pomysłu liczyli na zebranie 50 000 dolarów. Mimo tego że projekt został ogłoszony zaledwie kilka dni temu znalazło się już niemal 1000 chętnych, którzy łącznie zadeklarowali 117 000 dolarów. Realizacja pomysłu jest więc już przesądzona. Oczywiście nadal można zamawiać nowe produkty. Zestawy składające się z mocowania MagGrip i jednego z dwóch modyfikatorów kosztują 59 dolarów. Cena większych zestawów zaczyna się od 149 dolarów. Więcej szczegółów, w tym przykładowe zdjęcia zrobione z wykorzytaniem MagSphere i MagBounce można znaleźć na tej stronie.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Trekker AW II specjalnie przygotowana seria plecaków Lowepro dla profesjonalnych fotografów, którzy wymagają dobrej organizacji i ochrony sprzętu, niezależnie czy...
2
0
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich możliwościach
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich...
Do tematu zewnętrznych smartfonowych fleszów podchodzono już kilkukrotnie. Wygląda jednak na to, że Profoto zrobiło to jak na razie najlepiej.
2
0
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Moduły Monogram mają oferować jeszcze większą wygodę i funkcjonalność podczas pracy w programach graficznych. Czy to dobry wybór dla fotografa?
3
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)