MagSphere i MagBounce - silikonowe modyfikatory

Autor: Michal Grzegorczyk

3 Listopad 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Serwis Kickstarter.com jest niewyczerpanym źródłem ciekawych akcesoriów fotograficznych. Ostatnio uwagę branżowych mediów skupiły pomysłowe silikonowe modyfikatory światła MagSphere i MagBounce mocowanie do lamp za pomocą magnesów.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

W serwisie kickstarter.com pojawił sie ciekawy projekt silikonowych modyfikatorów światła MagSphere i MagBounce. To rozwinięcie pomysłu sprzed roku - systemu mocowania MagMod, który składał się z elastycznej opaski na głowicę flesza wyposażonej w magnesy i szeregu akcesoriów takich jak plaster miodu czy filtry kolorowe. MagSphere i MagBounce wykorzystują to samo magnesowe mocowanie, ale znacznie zwiększają wpływ fotografa na charakter światła. MagSphere to średniej wielkości dyfuzor, a MagBounce odbłyśnik zwiększający powierzchnię świecącą. Obydwa akcesoria zostały wykonane z silikonu, dlatego są lekkie i jednocześnie wyjątkowo odporne (także na wysoką temperaturę).

Autorzy pomysłu liczyli na zebranie 50 000 dolarów. Mimo tego że projekt został ogłoszony zaledwie kilka dni temu znalazło się już niemal 1000 chętnych, którzy łącznie zadeklarowali 117 000 dolarów. Realizacja pomysłu jest więc już przesądzona. Oczywiście nadal można zamawiać nowe produkty. Zestawy składające się z mocowania MagGrip i jednego z dwóch modyfikatorów kosztują 59 dolarów. Cena większych zestawów zaczyna się od 149 dolarów. Więcej szczegółów, w tym przykładowe zdjęcia zrobione z wykorzytaniem MagSphere i MagBounce można znaleźć na tej stronie.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Harman Phoenix 200 - zupełnie nowy film kolorowy wchodzi na rynek
Harman Phoenix 200 - zupełnie nowy film kolorowy wchodzi na rynek
Harman, producent jednych z najlepszych filmów czarno-białych, prezentuje swój pierwszy materiał kolorowy. Film Phoenix 200 charakteryzuje się dużym kontrastem, mocno nasyconymi...
6
Lensgo Smoke B - wydajny generator dymu w mobilnej odsłonie
Lensgo Smoke B - wydajny generator dymu w mobilnej odsłonie
To bezprzewodowa wytwornica dymu oferująca imponującą wydajność. Lensgo Smoke B z powodzeniem sprawdzi się wśród osób robiących zdjęcia, nagrywających filmy lub koordynujących występy sceniczne...
16
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox rozbudowuje katalog stylizowanych lamp błyskowych o nowych model Lux Cadet. Nowy flash oferuje oryginalną budowę i specyfikację skrojoną na potrzeby hobbystów.
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)