Rogue FlashBender V3 - wszechstronny i wydajny modyfikator światła błyskowego

Autor: Wojtek Skrzypczyński

27 Marzec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

26 marca 2020 odbyła się premiera nowej serii modyfkatorów Rogue FlashBender v3. Dzięki odpowiedniej konstrukcji, pasują do każdej lampy błyskowej - od bardzo małych, po te większe, ale nadal przenośne.

Nowy Rogue FlashBender v3 pasuje do szerszej gamy sprzętu oświetleniowego. Wewnętrzna struktura z siatki mesh, zapewnia jeszcze większą wszechstronność, a nowa, szybko-zwalniająca klamra i mocny pasek zadbają o jeszcze szybsze i solidniejsze mocowanie.

Specjalny pasek mocujący modyfikator został zaprojektowany tak, aby pasował do lamp o obwodzie od 17 do 43 cm. Nowy FlashBender jest tak zbudowany, aby pasował i do mniejszych lamp typu Quadralite Stroboss 36, jak i pełnowymiarowych modeli typu Nissin MG80, ale bez problemy będzie współpracował także z lampami o niestandardowym kształcie, takimi jak Profoto A1X. Oczywiście modyfikator jest też kompatybilny z flagowymi lampami marek Canon, Nikon czy Sony. Zintegrowane mocowanie pozwala nam uniknąć kupna dodatkowych mocowań, które nie wpływają na poręczność naszego zestawu.

Zastosowanie siateczki Mesh

Nowa linia zachowuje elastyczność oryginalnych FlashBenderów, a proponuje nawet więcej. Pierwsze wersje modyfikatorów pozawalały nam na łatwe kształtowanie i dowolne ustawienie światła. Wersja v3 posiada wewnętrzną siatkę mesh, która sprawia, że nadawanie odpowiedniego kształtu będzie dużo łatwiejsze niż dotychczas.

Możesz go mieć zawsze przy sobie

Znane do tej pory z przenośnego charakteru modyfikatory Flashbender, dzięki trzeciej wersji, weszły na wyższy poziom mobilności. Można je złożyć na płasko i z łatwością umieścić je w plecaku, a nawet w przegrodzie na laptopa. W tym momencie wydaje się, że Flashbender to jeden z najpraktyczniejszych modyfikatorów, ze względu na jego poręczność i niewielkie rozmiary po złożeniu.

Fotograficzny multitool

Pojedynczy FlashBender v3 może pełnić funkcję odbłyśnika, dyfuzora, strumienicy lub w połączeniu z Rogue Diffusion Pane v3, dostępnego w ramach zestawu FlashBender v3 Soft Box kit - nawet softboxa.

FlashBender v3 mocuje się teraz i odłącza szybciej oraz bezpiecznej w porównaniu do poprzedniej wersji. „Dodaliśmy nową klamrę szybkiego mocowania i bardzo wytrzymały pasek”, dodaje Sowder. „Po dopasowaniu paska do konkretnej lampy, będziesz mógł szybko zamocować FlashBender v3 mając pewność, że pozostanie na miejscu” - mówi twórca FlashBender, Erik Sowder.

Trzy rozmiary do wyboru

Modyfikatory będą dostępne w trzech rozmiarach, zoptymalizowane dla różnych zastosowań:

  • FlashBender v3 Small Reflector (254 x 178 mm, waga 110 g) oraz FlashBender v3 Small Soft Box Kit sprawdzą się świetnie do lamp mocowanych na aparacie.
  • FlashBender v3 Large Reflector (254 x 288 mm, waga 170 g) oraz Large Soft Box Kit znajdą zastosowanie dla lamp mocowanych na niewielkich statywach i wysięgnikach, ale również dla większych lamp mocowanych na aparacie
  • FlashBender v3 XL Pro System (330 x 400 mm – 300 g) zawiera największy dostępny FlashBender, dedykowany specjalnie kreatywnemu wykorzystaniu oświetlenia. Zestaw XL Pro Lighting System obejmuje specjalną edycję reflektora FlashBender v3 Super Soft Silver XL Pro Reflector sygnowaną przez Franka Doorhofa, panel XL Pro v3 Diffusion Panel do konwersji reflektora w nisko-profilowy softbox oraz nakładkę XL Pro v3 Strip Grid do emitowania miękkiego światła i większej kontroli krawędzi.

Cena i dostępność 

Produkty można już zamawiać na stronie producenta.

Ceny poszczególnych akcesoriów:

  • FlashBender v3 Small Reflector - 39,95 dolarów (około 165 zł) 
  • FlashBender v3 Large Reflector - 44,95 dolarów (około 185 zł)
  • FlashBender v3 Small Soft Box Kit - 49,95 dolarów (około 205 zł)
  • FlashBender v3 Large Soft Box Kit - 59,95 dolarów (około 250 zł)
  • FlashBender v3 XL Pro Lighting System - 119,95 dolarów (około 495 zł)

Więcej informacji o nowych modyfikatorach znajdziecie na stronie producenta rogueflash.com

Skopiuj link

Autor: Wojtek Skrzypczyński

Z wykształcenia fotograf, aparat wykorzystuje głównie do dokumentacji innych działań, czasem używa kamery do realizacji swoich pomysłów. Interesuje go sztuka współczesna i kino neomodernistyczne. Najbardziej lubi wodę.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
DJI prezentuje przenośne stacje zasilania - nawet do 60 ładowań aparatu lub smartfona
DJI prezentuje przenośne stacje zasilania - nawet do 60 ładowań aparatu lub smartfona
DJI poszerza swoją działalność. Chińczycy pokazali właśnie swoje pierwsze przenośne stacje zasilające, która ułatwią ładowanie baterii i zasilanie sprzętu elektronicznego w terenie....
6
Angelbird MatchPack - zestawy kart dopasowane wydajnością do Twojego aparatu
Angelbird MatchPack - zestawy kart dopasowane wydajnością do Twojego aparatu
Firma Angelbird przedstawia nową edycję zestawów kart pamięci Match Pack. Stworzone z myślą o profesjonalistach w branży fotograficznej i filmowej, mają zapewnić maksymalną wydajność i...
2
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij nagrody o wartości 10 tys. dolarów
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij...
Focus Nordic informuje o konkursie dla użytkowników dymiarek PMI. Na czas wydarzenia urządzenia SmokeNINJA i SmokeGENIE objęte zostały także specjalnymi promocjami.
5
Powiązane artykuły