Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

SMDV Alpha Speedbox - problem z montażem softboxów rozwiązany

0

Autor: Maciej Luśtyk

4 Listopad 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Jeśli pracujecie w studio, z pewnością wiecie ile czasu i frustracji potrafi kosztować złożenie softboxów, zwłaszcza tych okrągłych. Rozwiązanie tego problemu proponuje koreański producent akcesoriów fotograficznych SMDV, którego dyfuzory rozkładają się na podobnej zasadzie jak parasolki.

SMDV Alpha Speedbox to seria dwunastokątnych softboxów o średnicach 80, 90, 100 i 110 cm, wyposażonych w sprytny system montażu, który sprawi, że ich rozłożenie nie zajmie więcej niż kilka sekund. Dyfuzory składają się na podobnej zasadzie jak parasolki czy duże reflektory paraboliczne. Zamiast odczepiać poszczególne tyczki od metalowego pierścienia, zwalniamy ich mocowanie, a następnie składamy do wewnątrz. Po złożeniu cały softbox nie powinien zajmować więcej miejsca niż standardowe rozwiązania tego typu.

Jeśli chodzi o samo mocowanie na lampę, to wykonane zostało ze stali i odpornego na ciepło stopu aluminium. Softboxy o różnych rozmiarach oferowane są w wersjach z adapterami, umożliwiającymi montaż na lampy Bowens, Elinchrom, Profoto i Alien Bees, w cenach od około 200 do 300 dolarów. Zakupić można je za pośrednictwem serwisu Amazon.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Więcej informacji na temat akcesoriów SMDV znajdziecie pod adresem smdv-usa.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Philips idzie na wojnę z budżetowymi monitorami graficznymi - 10-bitowy ekran 4K, 28 cali, 120% sRGB za 1500 zł
Philips idzie na wojnę z budżetowymi monitorami graficznymi - 10-bitowy ekran 4K, 28 cali, 120%...
Nowy monitor Philips 288E2UAE ma szansę zawojować segment hobbystycznej obróbki fotografii i grafiki. Ma wszystko czego do szczęścia może potrzebować osoba zabierająca...
27
4
Angelbird Match Pack - karty pamięci przygotowane specjalnie do konkretnych aparatów
Angelbird Match Pack - karty pamięci przygotowane specjalnie do konkretnych aparatów
Na polski rynek trafiają zestawy Angelbird Match Pack składające się z dwóch kart SD lub Cfexpress specjalnie przygotowanych do konkretnych modeli kamer i...
1
0
Newell - zamienniki akumulatorów do najnowszych aparatów Canon, Panasonic i kamer GoPro
Newell - zamienniki akumulatorów do najnowszych aparatów Canon, Panasonic i kamer GoPro
Newell rozszerza ofertę o atrakcyjne cenowo zamienniki baterii do aparatów Canon EOS R5 i R6, Lumix S5 oraz kamery GoPro HERO9.
0
0