fotografia mody

Wszystkie artykuły z tagiem: "fotografia mody" w serwisie fotopolis.pl:
"Black", czyli piękno czarnoskórych kobiet według Tomka Tomkowiaka
"Chciałem udowodnić sobie, że nie potrzebuję koniecznie wyrafinowanych form z innych dziedzin sztuki, by zdjęcia miały przekaz i sens, by były odpowiedzią na moje zapotrzebowanie piękna." - o swojej najnowszej wystawie opowiada Tomek Tomkowiak. Wernisaż już w najbliższy czwartek w Poznaniu.
24 Kwi 2018
Redakcja Fotopolis
1
Focus on Fashion - międzynarodowa wystawa fotografii mody od 7 marca w Krakowie
W ramach nadchodzącego Cracow Fashion Week będziemy mieli okazję obejrzeć unikalną wystawę zdjęć modowych z całego świata. Fotografie będzie można oglądać do 18 marca.
5 Mar 2018
Redakcja Fotopolis.pl
0
Sesja od kuchni: Kreatywny Look-book
Tym razem robimy zdjęcia do look-book’a. Fotograf mody Paweł Księżopolski pokaże Wam krok po kroku, jak przygotować ciekawą scenografię i w pomysłowy sposób oświetlić modelkę, łącząc światło twarde i rozproszone.
1 Mar 2018
Redakcja Fotopolis
0
To był styl. Moda lat 50. i 60. w obiektywie Rolke, Plewińskiego i Greena
Przy okazji nadchodzącego Cracow Fashion Week będziemy mieli wyjątkową okazję wejrzeć w świat stylu lat 50. i 60 XX wieku. W krakowskiej Galerii BB zobaczymy jak różniło się podejście do fotografii modowej w powojennej Ameryce i Polsce okresu PRL.
14 Mar 2017
Maciej Luśtyk
0
Portrait Pro Body - kompleksowy edytor do obróbki portretów i zdjęć modowych
W większości wypadków, w edycji zdjęć najlepiej sprawdzają się uniwersalne programy typu LIghtroom, lub Photoshop. Jeśli jednak zajmujemy się tylko jednym rodzajem fotografii, wydajniejszym rozwiązaniem może okazać się aplikacja nakierowana wyłącznie na nasze potrzeby.
29 Sie 2016
Maciej Luśtyk
1
Sesja od kuchni: overpowering the sun
Naszym dzisiejszym tematem jest fotografia mody w pełnym słońcu. Jak sobie z nim radzić, pokaże Wam Paweł Księżopolski – fotograf mody oraz wykładowca Akademii Fotografii.
1 Sie 2016
Michał Chrzanowski
0
Magbeam zwiększy zasięg twojej lampy i zamieni ją w projektor gobo
Firma Magmod dała się już poznać jako producent ciekawych, silikonowych modyfikatorów na lampy reporterskie. Teraz w serwisie Kickstarter startuje kampania jej kolejnego projektu - składanego modyfikatora z soczewką fresnela i adapterami gobo.
3 Mar 2016
Maciej Luśtyk
0
Czy fotografowie modowi staną się zbędni?
Tak twierdzą twórcy systemu Looklet, przynajmniej jeśli chodzi o zdjęcia katalogowe. Ich rozwiązanie to zautomatyzowane studio, które projektantom i domom mody pozwoli na stworzenie sesji produktowej bez konieczności zatrudniania modelek, stylistów i samych fotografów.
1 Lut 2016
Maciej Luśtyk
0
“Sensuality” - wystawa Marleny Bielińskiej w galerii w lesie
Galeria w lesie (gwl*) zaprasza do Waszawy na wystawę zdjęć Marleny Bielińskiej, która portretuje sławy świata filmu, muzyki i mody. Autorka często sama przygotowuje całą sesję, od scenografii, przez stylizację, aż po makijaż kobiet, które w niej występują. Wernisaż odbędzie się 29 stycznia.
22 Sty 2016
Maciej Luśtyk
0
Retusz szkodliwy jak papierosy? Francja wprowadza prawo nakazujące oznaczania zdjęć poddanych nadmiernej obróbce
Dziś nikt już nie ma chyba wątpliwości, że zamieszczane w czasopismach zdjęcia modowe i reklamowe mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Mimo to wciąż skutecznie kreują one wizerunek anorektycznej kobiety jako ideału piękna. Francja mówi „dość” i ustanawia prawo nakazujące widocznego oznaczania retuszowanych zdjęć.
24 Gru 2015
Maciej Luśtyk
0