Włochy oczami Mario Testino. “Ciao” to zbiór osobistych, niepublikowanych zdjęć mistrza fotografii mody

Autor: Redakcja Fotopolis

3 Luty 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Postać Mario Testino znamy przede wszystkim z fotografii modowej. Teraz będziemy mogli zobaczyć bardziej reportażowe oblicze fotografa. Album “Ciao” to wyjątkowa, osobista podróż po Włoszech.

Już niedługo będziemy mieli okazję zobaczyć wyjątkowy zbiór zdjęć łączących fotografię mody ze wspomnieniami z podróży. Włochy oczami Mario Testino to portrety Wenecji, Rzymu, Neapolu i Florencji, odzwierciedlające styl życia najpiękniejszych miast tego kraju. Zdjęcia powstałe w uroczych zakątkach - od Turynu do toskańskiego Montepulciano – których nigdy wcześniej nie widzieliśmy, znajdziemy w albumie "Ciao. Omaggio all’Italia".

"Moim ulubionym rodzajem fotografii oprócz mody, jest dziennikarstwo"

Najnowsza publikacja to zbiór osobistych zdjęć Testino, których fotograf nie publikował do tej pory. Widać na nich ogromną sympatię artysty do Włochów, do sztuki rodem z Półwyspu Apenińskiego i okolicznych wysp, do morza, włoskiego jedzenia, mody i życia ulicznego.

Zobacz wszystkie zdjęcia (12)
 

- Moim ulubionym rodzajem fotografii, oprócz fotografii mody, jest dziennikarstwo, które dokumentuje coś, co istnieje w bardzo precyzyjnym momencie, co nie istniało przed chwilą, i już nigdy nie będzie istnieć - komentuje.

Album będzie dostępny wkrótce w edycji limitowanej, z podpisem Mario Testino. Wydawnictwo Taschen planuje wypuścić na rynek do 100 takich egzemplarzy. Wydanie, które trafi do sprzedaży detalicznej, ukaże się pod koniec lutego, i będzie kosztowało około 300 złotych. Album można już zamawiać w przedsprzedaży w księgarni Bookoff.

Mario Testino, "Ciao. Omaggio all’Italia"

  • Autor: Mario Testino, Alain Elkann
  • Wydawnictwo: Taschen GMBH
  • Oprawa: Twarda
  • Język: Angielski
  • Liczba stron: 254
  • Format 360 x 258 mm
  • Cena: 299 zł

Więcej informacji znajdziecie pod adresem bookoff.pl.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
Dlaczego widzimy kolory? Ten film Wam to wyjaśni
Dlaczego widzimy kolory? Ten film Wam to wyjaśni
Poświęcamy wiele czasu i pieniędzy, aby na swoich zdjęciach odwzorować kolory z najlepszą możliwą dokładnością. Ale czy zastanawiamy się nad tym, jak barwy widzi nasz mózg?
8
Najnowszy numer Digital Camera Polska - ostatnia szansa, by kupić taniej w przedsprzedaży
Najnowszy numer Digital Camera Polska - ostatnia szansa, by kupić taniej w przedsprzedaży
Za chwilę jesienny numer magazynu Digital Camera Polska trafi do sprzedaży. Pozostały jednak już tylko 2 dni, by zamówić go w niższej cenie. Sprawdźcie, co znajdziecie w tym wydaniu.
20
Gem, set, flesz, czyli oglądamy tenisa z Martinem Parrem [ZAPOWIEDŹ]
Gem, set, flesz, czyli oglądamy tenisa z Martinem Parrem [ZAPOWIEDŹ]
Przeglądając najnowszy album Martina Parra będziemy mogli zajrzeć za kulisy wielkoszlemowych turniejów. “Match Point” to hołd złożony nie tylko tenisowi, ale i jego kibicom.
37
Powiązane artykuły