Włochy oczami Mario Testino. “Ciao” to zbiór osobistych, niepublikowanych zdjęć mistrza fotografii mody

1

Autor: Redakcja Fotopolis

3 Luty 2020
Artykuł na: 6-9 minut

Postać Mario Testino znamy przede wszystkim z fotografii modowej. Teraz będziemy mogli zobaczyć bardziej reportażowe oblicze fotografa. Album “Ciao” to wyjątkowa, osobista podróż po Włoszech.

Już niedługo będziemy mieli okazję zobaczyć wyjątkowy zbiór zdjęć łączących fotografię mody ze wspomnieniami z podróży. Włochy oczami Mario Testino to portrety Wenecji, Rzymu, Neapolu i Florencji, odzwierciedlające styl życia najpiękniejszych miast tego kraju. Zdjęcia powstałe w uroczych zakątkach - od Turynu do toskańskiego Montepulciano – których nigdy wcześniej nie widzieliśmy, znajdziemy w albumie "Ciao. Omaggio all’Italia".

"Moim ulubionym rodzajem fotografii oprócz mody, jest dziennikarstwo"

Najnowsza publikacja to zbiór osobistych zdjęć Testino, których fotograf nie publikował do tej pory. Widać na nich ogromną sympatię artysty do Włochów, do sztuki rodem z Półwyspu Apenińskiego i okolicznych wysp, do morza, włoskiego jedzenia, mody i życia ulicznego.

Zobacz wszystkie zdjęcia (12)
 

- Moim ulubionym rodzajem fotografii, oprócz fotografii mody, jest dziennikarstwo, które dokumentuje coś, co istnieje w bardzo precyzyjnym momencie, co nie istniało przed chwilą, i już nigdy nie będzie istnieć - komentuje.

Album będzie dostępny wkrótce w edycji limitowanej, z podpisem Mario Testino. Wydawnictwo Taschen planuje wypuścić na rynek do 100 takich egzemplarzy. Wydanie, które trafi do sprzedaży detalicznej, ukaże się pod koniec lutego, i będzie kosztowało około 300 złotych. Album można już zamawiać w przedsprzedaży w księgarni Bookoff.

Mario Testino, "Ciao. Omaggio all’Italia"

  • Autor: Mario Testino, Alain Elkann
  • Wydawnictwo: Taschen GMBH
  • Oprawa: Twarda
  • Język: Angielski
  • Liczba stron: 254
  • Format 360 x 258 mm
  • Cena: 299 zł

Więcej informacji znajdziecie pod adresem bookoff.pl.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
Wyjątkowe, jubileuszowe wydanie Digital Camera Polska do kupienia w przedsprzedaży
Wyjątkowe, jubileuszowe wydanie Digital Camera Polska do kupienia w przedsprzedaży
Magazyn Digital Camera świętuje 10 lat obecności na polskim rynku. Z tej okazji powstało specjalne urodzinowe wydanie, a w nim między innymi hołd dla Helmuta Newtona, który w tym miesiącu...
5
0
NAC wydaje album poświęcony Wojciechowi Tuszko. Odkryj archiwum jednego z najważniejszych polskich teoretyków fotografii
NAC wydaje album poświęcony Wojciechowi Tuszko. Odkryj archiwum jednego z najważniejszych polskich...
„Wojciech Tuszko – fotograf” to pierwsza publikacja książkowa w całości poświęcona znanemu chemikowi i teoretykowi fotografii, który przez kilkadziesiąt lat był również czynnym fotografem.
53
0
Wrześniowy numer magazynu Digital Camera Polska już w sprzedaży
Wrześniowy numer magazynu Digital Camera Polska już w sprzedaży
Jesienna fotografia przyrody, inspirujące wywiady, testy sprzętowych nowości i kreatywne fotoprojekty. Wszystko to, i wiele więcej, znajdziecie w najnowszym numerze Digital Camera Polska
0
0
Powiązane artykuły