Włochy oczami Mario Testino. “Ciao” to zbiór osobistych, niepublikowanych zdjęć mistrza fotografii mody

Autor: Redakcja Fotopolis

3 Luty 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Postać Mario Testino znamy przede wszystkim z fotografii modowej. Teraz będziemy mogli zobaczyć bardziej reportażowe oblicze fotografa. Album “Ciao” to wyjątkowa, osobista podróż po Włoszech.

Już niedługo będziemy mieli okazję zobaczyć wyjątkowy zbiór zdjęć łączących fotografię mody ze wspomnieniami z podróży. Włochy oczami Mario Testino to portrety Wenecji, Rzymu, Neapolu i Florencji, odzwierciedlające styl życia najpiękniejszych miast tego kraju. Zdjęcia powstałe w uroczych zakątkach - od Turynu do toskańskiego Montepulciano – których nigdy wcześniej nie widzieliśmy, znajdziemy w albumie "Ciao. Omaggio all’Italia".

"Moim ulubionym rodzajem fotografii oprócz mody, jest dziennikarstwo"

Najnowsza publikacja to zbiór osobistych zdjęć Testino, których fotograf nie publikował do tej pory. Widać na nich ogromną sympatię artysty do Włochów, do sztuki rodem z Półwyspu Apenińskiego i okolicznych wysp, do morza, włoskiego jedzenia, mody i życia ulicznego.

Zobacz wszystkie zdjęcia (12)
 

- Moim ulubionym rodzajem fotografii, oprócz fotografii mody, jest dziennikarstwo, które dokumentuje coś, co istnieje w bardzo precyzyjnym momencie, co nie istniało przed chwilą, i już nigdy nie będzie istnieć - komentuje.

Album będzie dostępny wkrótce w edycji limitowanej, z podpisem Mario Testino. Wydawnictwo Taschen planuje wypuścić na rynek do 100 takich egzemplarzy. Wydanie, które trafi do sprzedaży detalicznej, ukaże się pod koniec lutego, i będzie kosztowało około 300 złotych. Album można już zamawiać w przedsprzedaży w księgarni Bookoff.

Mario Testino, "Ciao. Omaggio all’Italia"

  • Autor: Mario Testino, Alain Elkann
  • Wydawnictwo: Taschen GMBH
  • Oprawa: Twarda
  • Język: Angielski
  • Liczba stron: 254
  • Format 360 x 258 mm
  • Cena: 299 zł

Więcej informacji znajdziecie pod adresem bookoff.pl.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
"Antologia spojrzeń" Fotograficzną Publikacją Roku 2024
"Antologia spojrzeń" Fotograficzną Publikacją Roku 2024
Podczas wczorajszej inauguracji Fotofestiwalu poznaliśmy zwycięzców konkursu na najlepszą Fotograficzną Publikację Roku. Główną nagrodę otrzymała książka „Antologia spojrzeń”, będąca...
2
Tyski Zin Fotograficzny - miniony rok w obiektywie członków TTF
Tyski Zin Fotograficzny - miniony rok w obiektywie członków TTF
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na premierę zina, który podsumowuje ostatni rok jego działalności. Publikacja prezentuje zdjęcia 23 członków TTF-u.
6
Zwyczajne Miasto - Wojciech Wilczyk autorem najnowszej Kolekcji Wrzesińskiej
Zwyczajne Miasto - Wojciech Wilczyk autorem najnowszej Kolekcji Wrzesińskiej
Kolekcja Wrzesińska to wieloletni projekt fotograficzny, w którego rezultacie powstaje artystyczne archiwum fotograficzne Miasta i Gminy Września. Autor tegorocznego projektu...
9
Powiązane artykuły