Włochy oczami Mario Testino. “Ciao” to zbiór osobistych, niepublikowanych zdjęć mistrza fotografii mody

Autor: Redakcja Fotopolis

3 Luty 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Postać Mario Testino znamy przede wszystkim z fotografii modowej. Teraz będziemy mogli zobaczyć bardziej reportażowe oblicze fotografa. Album “Ciao” to wyjątkowa, osobista podróż po Włoszech.

Już niedługo będziemy mieli okazję zobaczyć wyjątkowy zbiór zdjęć łączących fotografię mody ze wspomnieniami z podróży. Włochy oczami Mario Testino to portrety Wenecji, Rzymu, Neapolu i Florencji, odzwierciedlające styl życia najpiękniejszych miast tego kraju. Zdjęcia powstałe w uroczych zakątkach - od Turynu do toskańskiego Montepulciano – których nigdy wcześniej nie widzieliśmy, znajdziemy w albumie "Ciao. Omaggio all’Italia".

"Moim ulubionym rodzajem fotografii oprócz mody, jest dziennikarstwo"

Najnowsza publikacja to zbiór osobistych zdjęć Testino, których fotograf nie publikował do tej pory. Widać na nich ogromną sympatię artysty do Włochów, do sztuki rodem z Półwyspu Apenińskiego i okolicznych wysp, do morza, włoskiego jedzenia, mody i życia ulicznego.

Zobacz wszystkie zdjęcia (12)
 

- Moim ulubionym rodzajem fotografii, oprócz fotografii mody, jest dziennikarstwo, które dokumentuje coś, co istnieje w bardzo precyzyjnym momencie, co nie istniało przed chwilą, i już nigdy nie będzie istnieć - komentuje.

Album będzie dostępny wkrótce w edycji limitowanej, z podpisem Mario Testino. Wydawnictwo Taschen planuje wypuścić na rynek do 100 takich egzemplarzy. Wydanie, które trafi do sprzedaży detalicznej, ukaże się pod koniec lutego, i będzie kosztowało około 300 złotych. Album można już zamawiać w przedsprzedaży w księgarni Bookoff.

Mario Testino, "Ciao. Omaggio all’Italia"

  • Autor: Mario Testino, Alain Elkann
  • Wydawnictwo: Taschen GMBH
  • Oprawa: Twarda
  • Język: Angielski
  • Liczba stron: 254
  • Format 360 x 258 mm
  • Cena: 299 zł

Więcej informacji znajdziecie pod adresem bookoff.pl.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
„Na takie zaufanie pracuje się latami”. Portret antropologiczny śląskich Romów w książce „Inny [nie] obcy” Arkadiusza Goli
„Na takie zaufanie pracuje się latami”. Portret antropologiczny śląskich Romów w książce „Inny...
Arkadiusz Gola od ponad 30 lat fotografuje społeczność śląskich Romów. Efekty jego poszukiwań możemy oglądać w najnowszym projekcie „Inny [nie] obcy”, zamkniętym w formie wystawy...
33
Jesienne wydanie Digital Camera Polska w sprzedaży
Jesienne wydanie Digital Camera Polska w sprzedaży
Jak fotografować jesienne klimaty, zbliżyć się do dzikich zwierząt czy korzystać z filtrów? To oraz wiele innych porad i inspiracji znajdziecie na 150 stronach najnowszego numeru Digital Camera...
12
Jak robić lepsze zdjęcia smartfonem? Pobierz darmowego ebooka!
Jak robić lepsze zdjęcia smartfonem? Pobierz darmowego ebooka!
Portret, miasto, podróże i wiele więcej! Ten ebook to zbiór najważniejszych porad i wskazówek, dzięki którym szybko zaczniesz robić lepsze zdjęcia aparatem w swoim telefonie!
82
Powiązane artykuły