CineStill BwXX debiutuje w formacie 120 - na tym filmie nakręcono m.in. „Listę Schindlera”

Autor: Maciej Luśtyk

28 Maj 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Kinematograficzny film CineStill BwXX od teraz dostępny będzie także w wariancie średnioformatowym. To świetna wiadomość dla fanów analogowego monochromu.

Bazujący na kinematograficznym materiale Eastman Double-X 5222/7222 film CineStill BwXX nie jest bynajmniej produktem nowym. Firma już od dobrych kilku lat oferuje go w wariancie małoobrazkowym 35 mm. Dostępność filmu wersji 120 jest jednak niemałym wydarzeniem, gdyż wreszcie ten oryginalny materiał będą w stanie wykorzystać profesjonaliści (i nie tylko), fotografujący analogowymi aparatami średnioformatowymi i przenieść jego magię do świata wyższej jakości.

Klasyka kina w twoim aparacie

Jak zapewnia CineStill, film BwXX praktycznie nie zmienił się od swojego debiutu w 1959 roku i przez lata zarezerwowany był wyłącznie dla branży filmowej. Powstały na nim m.in. takie filmy jak Lista Schindlera (1993), Raging Bull (1980) czy Lighthouse (2019).

Cinestill BwXX to czarno-biały materiał panchromatyczny, który nadaje się do użycia w dowolnych warunkach oświetleniowych i charakteryzuje się dużymi możliwościami forsowania. Oferuje bazową czułość ISO 250 w świetle dziennym i ISO 200 w świetle żarowym, charakteryzując się dużą rozdzielczością, drobnym ziarnem i szerokim zakresem tonalnym z jednocześnie mocną reprodukcją czerni. Producent informuje, że film można bez problemu forsować do ISO 1600, a ta praktyka zwiększy jego kontrastowość.

CineStill BwXX 120 - zdjęcia przykładowe

Poniżej możemy zobaczyć jakich efektów możemy oczekiwać po materiale BwXX w wariancie średnioformatowym.

Cena i dostępność

Film CineStill BwXX dostępny jest do kupienia ze strony producenta w cenie 12 dolarów (ok. 44 zł) za rolkę, niestety w przypadku zamówienia trzeba się liczyć z dość sporymi kosztami przesyłki do Polski. Niebawem film jednak powinien trafić także do polskich sklepów dystrybuujących materiały CineStill.

Więcej informacji znajdziecie na stronie cinestillfilm.com. Tabelę czasów wołania filmy BwXX dla poszczególnych wywoływaczy znajdziecie tutaj.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Nowe kable w ofercie TetherTools - łamane końcówki i bardziej stabilny sygnał
Nowe kable w ofercie TetherTools - łamane końcówki i bardziej stabilny sygnał
Na polski rynek trafiają nowe kable marki TetherTools. Ofertę po raz pierwszy wzbogacają modele z dwoma łamanymi końcówkami, a także 9-metrowy kabel USB-C z podwójnym wzmacniaczem...
5
Quadralite SVL 800S - kompaktowy LED ze snootem
Quadralite SVL 800S - kompaktowy LED ze snootem
Next77, polski dystrybutor marki Quadralite, ogłasza wprowadzenie nowej lampy LED - Quadralite SVL-800S. To pierwsza lampa LED ze zintegrowanym snootem optycznym, która wzbogaca serię...
6
Lampy Quadralite SVL 20% taniej do końca czerwca
Lampy Quadralite SVL 20% taniej do końca czerwca
Quadralite startuje z kolejną promocją na oświetlenie LED. Kompaktowe lampy z serii SVL przez cały najbliższy miesiąc kupicie z 20-procentowym rabatem.
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)