Kosmo Foto Agent Shadow - nowy czarno-biały film z kolekcjonerskim twistem

Autor: Maciej Luśtyk

15 Czerwiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Na rynku filmu debiutuje nowa propozycja twórców „analogowego” bloga Kosmo Foto. Tym razem równie ważne co sam film, jest jego opakowanie.

Twórca poświęconego fotografii analogowej serwisu Kosmo Foto wypuścił swój pierwszy film (Kosmo Foto Mono) w 2019 roku. I choć był to po prostu przepakowany materiał innego producenta, do tej pory sprzedało się go ponad 50 tys. sztuk. W końcu wiele osób przyciągnęło do niego zapewne oryginalne, stylizowane na radzieckie wzornictwo opakowanie. Teraz twórcy prezentują swój kolejny produkt, który chyba jako pierwszy film na rynku oferowany jest w formie produktu kolekcjonerskiego.

Agent Shadow to prawdopodobnie przepakowany Ilford lub Foma. Ale jak przepakowany!

Film Agent Shadow to czarno-biały film panchromatyczny o nominalnej czułości ISO 400, który jednak dać ma się skutecznie forsować aż do czułości ISO 6400, dzięki czemu okazać ma się dobrym materiałem do fotografowania nocą. Stąd też jego nazwa i opakowanie nawiązujące stylistyką do filmów noir.

Podobnie prezentować ma się także sama charakterystyka filmu - przy mocniejszym forsowaniu mamy liczyć na wyraźne ziarno i wzmocniony kontrast.

Zdjęcia przykładowe:

Sami twórcy opisując film przyrównują go między innymi do Ilforda PAN 400 i patrząc po zdjęciach jest zresztą duże prawdopodobieństwo, że Agent Shadow to właśnie przepakowany Ilford PAN 400 lub też Fomapan 400. Ale żadnego z nich nie kupimy w stylizowanej walizce.

No właśnie. W ramach kampanii filmu Agent Shadow na Kickstarterze, możemy kupić wersję kolekcjonerską - 5 filmów przyjedzie do nas w pudełku stylizowanym na starą walizkę, w którym znajdziemy także autorski komiks „36 Frames”.

Cena i dostępność

Biorąc pod uwagę, że edycja kolekcjonerska kosztuje raptem 38 GBP (około 200 zł), to całkiem ciekawa propozycja dla fanów oryginalnych analogowych produktów, ale warto pamiętać, że pojedynczy film Ilford PAN 400, który zapewne oferuje zbliżone możliwości możemy kupić za ok. 20 zł.

Jeśli jednak nie interesuje nas walizka, bardzo podobnie zapłacimy także za sam film Agent Shadow. W ramach kampanii na Kickstarterze czteropak filmu dostępny jest do kupienia za 20 GBP, czyli ok. 100 zł. A to już cena jak najbardziej warta sprawdzenia.

Więcej informacji znajdziecie na stronie kosmofoto.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Marumi Magnetic Slim - nowe wygodne i niedrogie filtry magnetyczne
Marumi Magnetic Slim - nowe wygodne i niedrogie filtry magnetyczne
Marumi Magnetic Slim to nowa linia filtrów, która radykalnie upraszcza ich montaż i szybką wymianę. Jak zwykle w przypadku japońskiego producenta, robi to w świetnej...
0
Pierwsze na świecie przeciwwiatrowe parasolki fotograficzne
Pierwsze na świecie przeciwwiatrowe parasolki fotograficzne
Czy kiedykolwiek wiatr przewrócił Wam sprzęt fotograficzny podczas błyskania w plenerze? Nowe parasolki Glow mają być odporne na ten problem.
4
Pelican (Peli) prezentuje gumowe osłony na obiektywy
Pelican (Peli) prezentuje gumowe osłony na obiektywy
Firma znana z produkcji kufrów i futerałów zaprezentowała ochronne nakładki na obiektywy, które zabezpieczą optykę w transporcie.
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)