Kosmo Foto Mono - panchromatyczny film teraz także do średniego formatu

0
Michał Chrzanowski
18 Luty 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Popularność panchromatycznego filmu Kosmo Foto Mono 35 mm sprawiła, że producent postanowił rozpocząć także produkcję w wersji 120 do średnioformatowych aparatów.

W 2017 roku firma Kosmo Foto zaprezentowała Mono 35 mm - czarno-biały film do popularnych analogowych aparatów. Teraz jednak producent światu ukazał jego nową wersję przeznaczoną do średnioformatowych aparatów.

- Film Mono okazał się bardzo popularny wśród fotografów i jest dostępny w sklepach fotograficznych na całym świecie. Nie każdy jednak fotografuje na filmie 35 mm. Wielu pracuje także na średnioformatowych aparatach. Tak więc teraz przedstawiamy Kosmo Foto Mono 120 - zaznacza producent.

Kosmo Foto Mono 120 można stosować w słoneczne dni, w warunkach pochmurnych lub w pomieszczeniach z oświetleniem studyjnym, lampą błyskową lub naturalnym światłem. Odznacza się tradycyjną monochromatyczną charakterystyką i można go wywołać za pomocą chemii Tetanal, Rodinal, Perceptol. Jak podkreśla producent, filmu nie można wywołać w procesie C41

Kosmo Foto Mono 120 jest już dostępny w przedsprzedaży na stronie kosmofoto.com. Jednak rolka filmu to koszt 4.50 euro. Jednak zamówienie musi składać się z minimum 3, a maksymalnie 10 rolek.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go...
5
0
Microsoft Surface Pro 7, Surface Pro X i Surface Laptop 3 - nowa seria flagowych komputerów. Który dla fotografa?
Microsoft Surface Pro 7, Surface Pro X i Surface Laptop 3 - nowa seria flagowych komputerów. Który...
Microsoft zaprezentował właśnie najnowsze tablety i komputery z linii Surface. Czy to dobry wybór dla fotografa?
6
1
Fujifilm Instax Mini Link - nowa, bardziej kompaktowa i tańsza drukarka do instaksów
Fujifilm Instax Mini Link - nowa, bardziej kompaktowa i tańsza drukarka do instaksów
Fujifilm zaprezentowało nową drukarkę, która pozwoli przenieść zdjęcia ze smartfonów i aparatów na filmy analogowe Instax. Jest mniejsza, bardziej funkcjonalna i...
7
0