Czy Xiaomi wykupi GoPro? The Information donosi, że „coś jest na rzeczy“
1
Zobacz, jakimi aparatami wykonano zdjęcia nagrodzone w World Press Photo 2018. Nikon na prowadzeniu
13 kwiecień 2018
Czy marka aparatu ma znaczenie? Pewnie nie, ale dobrze wiemy jak bardzo kochacie tego typu batalie. Dlatego sprawdziliśmy czym zrobiono zwycięskie zdjęcia z tegorocznej odsłony WPP. Nie obyło się bez niespodzianek.
1
To już oficjalne - Fujifilm Neopan Acros 100 na dobre znika z rynku
9 kwiecień 2018
Firma Fujifilm oficjalnie potwierdziła, że dni Neopan Acros 100 zostały policzone. Koniec produkcji filmu ma nastąpić w październiku tego roku.
0
Czy z rynku już niedługo zniknie film Fujifilm Neopan Acros 100? Wiele na to wskazuje
3 kwiecień 2018
Miłośnicy fotografii analogowej nie mają łatwego życia. Z jednej strony na rynku pojawia się coraz więcej nowych filmów, z drugiej znikają z niego materiały, które od lat cieszyły się wśród fotografów dużą popularnością. Już niebawem uśmiercony zostać ma film Fujifilm Acros.
1
Warsztaty fotograficzne czy może nauka na własnych błędach? Zobacz, co ma większy sens
30 marzec 2018
Czy nauka wykonywania zdjęć poprawnych nie tylko od strony technicznej na własnych błędach ma sens, czy może lepiej skorzystać ze wsparcia najlepszych specjalistów w tej dziedzinie?
10
NVIDIA FastPhotoStyle to technologia, która na zdjęciach może zamienić dzień w noc
22 marzec 2018
NVIDIA zaprezentowała FastPhotoStyle - najnowszą technologię opartą o możliwości sieci neuronowych. Pozwoli ona diametralnie zmienić styl i wygląd zdjęcia na podstawie obrazu referencyjnego. Choć rozwiązanie jest w fazie testów, efekty mogą zdumiewać.
1
Transakcja życia. Pewien kolekcjoner kupił za 10 dolarów portret Jessego Jamesa wyceniony na ponad 2 mln dolarów
21 marzec 2018
XIX-wieczny portret zakupiony w serwisie eBay za jedyne 10 dolarów został uznany za niezwykle rzadkie zdjęcie rozsławionego amerykańskiego przestępcy Jessego Jamesa, które przez ekspertów wyceniono na ponad 2 000 000 dolarów.
0
Zobacz coroczne farbowanie rzeki Chicago z okazji dnia św. Patryka
19 marzec 2018
Farbowanie rzeki Chicago na zielono to już tradycja, bez której mieszkańcy „wietrznego miasta“ nie potrafią sobie wyobrazić dnia św. Patryka. A dzięki kolejnej produkcji Chrisa Bieli możemy zobaczyć to wyjątkowe wydarzenie na filmie poklatkowym w 4K.
0
Zbiory Narodowego Archiwum Cyfrowego dostępne do darmowego pobrania
15 marzec 2018
Narodowe Archiwum Cyfrowe podjęło współpracę ze Stowarzyszeniem Wikimedia Polska w ramach prestiżowego projektu GLAM. Umożliwia on instytucjom kultury bezpłatne udostępnianie swoich zasobów szerokiemu gronu odbiorców na całym świecie.
0
Zobacz czym nakręcono filmy nominowane do tegorocznych Oscarów
1
Metropolitan Museum of Art udostępniło do darmowego pobrania ponad 400 tys. obrazów w wysokiej rozdzielczości
14 marzec 2018
„Met-ify the Wiki” to najnowszy projekt nowojorskiego Metropolitan Museum of Art, który powstał przy współpracy z Wikipedią. Muzeum udostępniło swoje zbiory przeszło 400 tys. dzieł, w tym ikonicznych już zdjęć legend i klasyków fotografii. Wszystkie pobrane obrazy można dowolnie wykorzystywać na zasadach Creative Commons.
0
Kolejny cios w wiarygodność współczesnego reportażu. Nagradzany fotograf Sadegh Souri oskarżony o plagiat i zakłamywanie faktów
13 marzec 2018
W dobie fake newsów i wybuchających regularnie mniejszych bądź większych afer związanych z fotografią reportażowa, dziedzina ta boryka się z problemem wiarygodności. Czy kolejna tego typu historia może nas czegoś nauczyć?
4
Czy film Agfa Vista przejdzie do historii? Wszystko na to wskazuje
13 marzec 2018
„To co niektórzy słyszeli i od jakiegoś czasu przypuszczali, zostało potwierdzone przez wiarygodne źródła branżowe: Agfa Vista już nie istnieje“ - podaje serwis Japan Camera Hunter.
2
Nowy rekord. Leica z 1923 roku sprzedana za prawie 2,5 mln euro
12 marzec 2018
Dobrze wiemy, że zabytkowe aparaty i obiektywy potrafią osiągać astronomiczne ceny na różnego rodzaju aukcjach. Sprzedany właśnie prototyp Leiki ustanawia jednak pod tym względem nowy rekord.
3
Egipski fotoreporter może zostać skazany na karę śmierci za relacjonowanie antyrządowych protestów
12 marzec 2018
Mahmud Abou Zeid, znany również pod pseudonimem Shawkan, to 31-letni fotoreporter, który jest jednym z ponad 700 oskarżonych w masowym procesie politycznym w Kairze. Fotografowi grozi kara śmierci.
0
Zajmujesz się reportażem? Masz szansę otrzymać aparat Light L16 w konkurencyjnej cenie i grant w wysokości 5 tys. dolarów
5 marzec 2018
Bazujący na 16 modułach aparatów, 52-megapikselowy kompakt rozbudza nasze zmysły już od ponad 2 lat. I choć cały czas nie jest dostępny w regularnej sprzedaży, już niedługo ma szansę stać się atrybutem fotoreporterów i dokumentalistów. Firma otwiera nabór do własnego kolektywu i oferuje specjalny grant.
0
Ukradła zdjęcie z galerii. Teraz chcą, by… została kuratorem
2 marzec 2018
W jednej z chorwackich galerii sztuki doszło do kradzieży fotografii. Dyrekcja prosi o pomoc w odszukaniu złodzieja, jednak nie po to, by go ukarać.
0
Przełom w dziedzinie obrazowania. Sony zaprezentowało sensor BSI CMOS z globalną migawką
19 luty 2018
Najnowsza matryca opracowana przez Sony to wysokiej czułości układ CMOS BSI z funkcją globalnej migawki, który umożliwia natychmiastowe i jednoczesne sczytywanie informacji z wszystkich pikseli sensora.
4