Ukradła zdjęcie z galerii. Teraz chcą, by… została kuratorem
0
Przełom w dziedzinie obrazowania. Sony zaprezentowało sensor BSI CMOS z globalną migawką
19 luty 2018
Najnowsza matryca opracowana przez Sony to wysokiej czułości układ CMOS BSI z funkcją globalnej migawki, który umożliwia natychmiastowe i jednoczesne sczytywanie informacji z wszystkich pikseli sensora.
4
Candida Höfer z nagrodą Sony World Photography Awards 2018
16 luty 2018
Sony World Photography Awards przyznało prestiżową nagrodę za wybitny wkład w fotografię. Tegoroczną laureatką została Candida Höfer - niemiecka artystka należąca do światowej czołówki współczesnych fotografików.
0
Google i Getty zawiązują współpracę, by walczyć z kradzieżą zdjęć. Nadchodzą zmiany w przeglądarce
12 luty 2018
Kradzież materiałów w sieci to jeden z największych problemów współczesnego internetu, którego skutki niejednokrotnie odczuwają fotografowie. Walkę z tym procederem zapowiada Google. Czy jednak jest to w ogóle możliwe?
0
Nagrody za najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne 2017 roku przyznane!
9 luty 2018
Już po raz trzynasty z rzędu, a po raz drugi wspólnie z redakcją magazynu Digital Camera Polska wręczamy najważniejsze nagrody branżowe, których laureaci zostali wyłonieni przez naszych czytelników. Zobaczcie, które produkty i wydarzenia fotograficzne minionego roku uznaliście za najlepsze.
0
Bartłomiej Jurecki z nagrodą w prestiżowym konkursie Pictures of the Year International
9 luty 2018
- To największy sukces w moim życiu - mówi fotograf, którego cykl “Twardy jak skała” zdobył właśnie 3 miejsce w kategorii portretowej jednego z najstarszych konkursów fotograficznych na świecie - Pictures of the Year International.
1
Breathe to majestat żywiołu uchwycony na filmie poklatkowym w 8K
2 luty 2018
Onieśmielają i zachwycają, a niekiedy również mrożą krew w żyłach. Takie są siły natury i żywioły nad, którymi człowiek po prostu nie ma kontroli. Jednak wygląda na to, że Mike Olbinski znalazł sposób jak je poskromić. Zobaczcie jego najnowszą produkcję Breathe - monochromatyczny timelapse w 8K.
0
CIPA podsumowało sytuację na rynku aparatów w 2017 roku. Jest lepiej, ale…
1 luty 2018
Jak co roku, stowarzyszenie Camera & Imaging Products Association zaprezentowało zestawienie wyników dostaw aparatów za ostatnie 12 miesięcy. Możemy z niego wyciągnąć kilka ciekawych wniosków.
0
Start kryptowaluty Kodaka opóźniony. Firma tłumaczy to „ogromnym zainteresowaniem“
1 luty 2018
Kilka tygodni temu firma Kodak zapowiedziała uruchomienie swojej własnej „fotocentrycznej kryptowaluty“ o nazwie KODAKCoin. Teraz wiemy, że na pierwsze transakcje trzeba będzie poczekać. Ale to akurat dobra wiadomość.
0
Reuters z zakazem fotografowania otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu
0
Ogromna wpadka Vanity Fair - Reese Witherspoon i Oprah Winfrey z „dodatkowymi kończynami“
29 styczeń 2018
Vanity Fair opublikowało coroczne wydanie „The Hollywood portfolio“. Na fotografii wykonanej przez legendarną Annie Leibovitz znaleźli się między innymi Robert De Niro, Tom Hanks, Harrison Ford, Reese Witherspoon czy Oprah Winfrey. Zdjęcie to wywołało spore zamieszanie nie z powodu licznych gwiazd, ale ze względu na to, że Reese Witherspoon otrzymała dodatkową nogę, zaś Oprah Winfrey trzecią rękę.
2
„Alive“ to monumentalny film poklatkowy 4K, który zabierze Cię w wyjątkową podróż po najdalszych zakątkach Kanady
26 styczeń 2018
Przebytych blisko 5,5 tys. kilometrów i wykonanych prawie 55 tys. zdjęć - tak w liczbach prezentuje produkcja „Alive“ dokumentująca wyprawę Floriana Nicka przez dzikie lasy, wzdłuż brzegów kryształowych jezior i szczytów masywnych gór Kanady.
0
Flick - Facebook wprowadza nową jednostkę czasu. Wszystko po to, by ułatwić pracę przy produkcji filmów
25 styczeń 2018
Choć często o tym zapominamy, Facebook to technologiczny gigant, którego aspiracje znacznie wykraczają poza temat mediów społecznościowych. Teraz w dość niekonwencjonalny sposób chce ułatwić pracę m.in. branży filmowej.
0
Pełnoklatkowy bezlusterkowiec Nikona może mieć zupełnie nowe „mocowanie Z“
15 styczeń 2018
Serwis Nikon Rumors dotarł do ciekawych informacji - pełnoklatkowy bezlusterkowiec Nikona może zostać wyposażony w nowe mocowanie Z. Jak na razie nie są to w pełni potwierdzone informacje, jednak w sieci pojawiły się już pierwsze grafiki ukazujące nowy system.
2
Kodak zapowiedział swoją własną kryptowalutę oraz nową platformę do ochrony zdjęć
11 styczeń 2018
Tego chyba nikt się nie spodziewał. Firma Kodak, wspólnie z WENN Digital, uruchomi swoją własną „fotocentryczną kryptowalutę“ o nazwie KODAKCoin oraz specjalną platformę KODAKOne, która będzie korzystać z systemu Blockchain.
0
GoPro na sprzedaż? Firma rezygnuje z produkcji dronów i zwalnia kolejnych pracowników
9 styczeń 2018
Ostatnie 2 lata to dla GoPro czas usilnych zmagań o utrzymanie swojej pozycji na rynku. Pasmo porażek sprawiło jednak, że firma pozbywa się niemal 1/3 siły roboczej i całkiem prawdopodobne, że zmieni także właściciela.
0
Fotograf Thomas Roma oskarżony o wykorzystywanie seksualne
5 styczeń 2018
Thomas Roma to kolejny ceniony fotograf, który został oskarżony o „niewłaściwe zachowania seksualne“.
2
Prestiżowa agencja Stockland Martel po ponad 30 latach znika z rynku
5 styczeń 2018
Renomowana nowojorska agencja Stockland Martel, która przez 34 lata reprezentowała jednych z największych fotografów w branży ogłosiła, że wraz z końcem 2017 roku została całkowicie rozwiązana.
0