W związku ze stratami Kodak zwolni ponad 400 pracowników. O powrót Ektachrome’a mamy być jednak spokojni
0
Chris Niedenthal zablokowany na facebooku za zdjęcia z Marszu Niepodległości
14 listopad 2017
Czy cenzura w mediach społecznościowych zabrnęła za daleko? Tak się może wydawać, gdy za umieszczenie zdjęć na swoim profilu karany jest jeden z najbardziej znanych polskich fotoreporterów.
6
Łódzka filmówka udostępnia swoje archiwum. Etiudy wybitnych polskich twórców i moc inspiracji
10 listopad 2017
Szkoła filmowa w Łodzi uchodzi za jedną z najlepszych na świecie, a kończący ją operatorzy nie raz stawali za kamerą największych hollywoodzkich produkcji. Teraz możecie zobaczyć od czego zaczynali. Udostępnione niedawno archiwum szkoły to fantastyczna podróż w przeszłość rodzimej kinematografii i źródło fotograficznych inspiracji.
1
Nikon zaprzestaje sprzedaży sprzętu fotograficznego w Brazylii
7 listopad 2017
100. rok działalności firmy z pewnością nie wygląda tak, jak życzyłby sobie tego producent. Dla Nikona to głównie czas głębokiej restrukturyzacji. Niedawno słyszeliśmy o zamknięciu fabryki w Chinach, teraz producent zaprzestaje sprzedaży sprzętu fotograficznego w Brazylii. Co to oznacza?
0
To już oficjalne. Nikon zamyka swoją fabrykę w Chinach
30 październik 2017
Firma Nikon, za pośrednictwem swojej strony, poinformowała o likwidacji chińskiej fabryki, która produkowała niektóre kompakty, obiektywy, a także komponenty do matryc. Decyzja jest ostateczna, a odpowiednie procedury zostały już wdrożone w życie.
0
Silberra - nowa marka wkracza na rynek fotografii analogowej. Oferta robi wrażenie
27 październik 2017
O tym, że film w ostatnim czasie przeżywa prawdziwy renesans nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. O nowych filmach słyszymy już niemal co miesiąc. Teraz z masową produkcją chce wystartować nowa firma, która oprócz kilku materiałów światłoczułych ma zamiar produkować także chemię.
3
Terry Richardson z zakazem pracy dla Vogue oraz innych wiodących magazynów
25 październik 2017
Terry Richardson, kontrowersyjny fotograf mody, nie może już współpracować z największymi światowymi magazynami - taką informację podało The Daily Telegraph. Decyzja ta ma skutek natychmiastowy.
2
Fotograf pozywa New York Timesa. Powód? Brak stałego zatrudnienia i dyskryminacja ze względu na wiek
23 październik 2017
W dzisiejszym świecie fotografii i dziennikarstwa prawdziwy etat należy do rzadkości. Jak się jednak okazuje, to nie jedyny problem z jakim muszą mierzyć się zawodowi fotoreporterzy. Robert Stolarik idzie na wojnę z dziennikiem New York Times, którego pozywa o dyskryminację wiekową i wykorzystywanie statusu freelancera.
1
Jak skutecznie uniemożliwić wykonywanie zdjęć w niedozwolonych miejscach? Naukowcy mają na to sposób
19 październik 2017
Aparaty w smartfonach zupełnie zmieniły oblicze amatorskiej fotografii, sprawiając, że dziś zdjęcia robi naprawdę każdy. W niektórych sytuacjach stają się one jednak plagą. Dotychczas nie było skutecznego sposobu jej zapobiegnięcie, naukowcy mają jednak rozwiązanie.
3
Koniec z lataniem w niedozwolonych miejscach? DJI wprowadza system monitoringu dronów AeroScope
0
Jakub Szymczuk nowym fotografem prezydenta Andrzeja Dudy
11 październik 2017
W sierpniu informowaliśmy Was o rezygnacji Andrzeja Hrechorowicza z funkcji osobistego fotografa prezydenta RP. Dziś wiemy już kto go zastąpi - wieloletni fotoreporter Gościa Niedzielnego i laureat Grand Press Photo, Jakub Szymczuk.
2
Kancelaria sejmu RP szuka oficjalnego fotografa. Aplikować można do 23 października
9 październik 2017
Masz wyższe wykształcenie, umiesz obsługiwać Photoshopa, pracować pod presją czasu i znasz się na robieniu zdjęć? Masz szansę zostać oficjalnym fotografem sejmu RP. Na zgłoszenia od kandydatów kancelaria czeka jeszcze przez 2 tygodnie.
1
Pierwsza dama internetu, czyli jak Playboy pomógł stworzyć format JPEG
6 październik 2017
Kilka dni temu zmarł Hugh Heffner, założyciel magazynu Playboy, co na nowo rozbudziło internetowe dyskusje na tematy związane z seksualnością i jej obrazowaniem. Nieważne jednak jak oceniamy czasopismo, przez przypadek przyczyniło się ono do rozwoju algorytmów odpowiedzialnych za kompresję obrazu, takich jak powszechnie używany JPEG.
0
We Francji wszedł w życie przepis nakazujący oznaczanie retuszowanych zdjęć. Za jego złamanie firmy zapłacą ponad 37 tys. euro.
3 październik 2017
Od 1 października 2017 roku we Francji zaczyna obowiązywać prawo zakazujące publikowania zdjęć, na których ciało modelki zostało widocznie zmodyfikowane, bez stosownego podpisu. Jak wpłynie to na branżę reklamową?
3
Najnowsza technologia Canona może zrewolucjonizować sposób, w jaki oglądamy wydarzenia sportowe
26 wrzesień 2017
Canon chce przekroczyć kolejne granice obrazowania. Firma pracuje nad rozwiązaniem, które umożliwi “wirtualne poruszanie się po boisku“ i oglądanie wydarzenia sportowego z dowolnego kąta i punktu na boisku.
2
A jednak aparat! Czy zobaczymy cyfrowy “dalmierz”? Yashica odsłoni przed nami karty już w październiku
22 wrzesień 2017
W ostatnim czasie mało która informacja cieszyła się taką popularnością, jak ta o powrocie na rynek legendarnej marki Yashica. I choć początkowo wydawało się, że było to wiele hałasu o nic, dziś wiemy już, że firma szykuje dla nas nowy aparat.
0
Filmujesz dronem? Ta mapa pokaże ci jakie prawa obowiązują w większości krajów świata
21 wrzesień 2017
Pojawienie się dronów pozwoliło zwykłym użytkownikom tworzyć ujęcia zarezerwowane wcześniej jedynie dla wysokobudżetowych produkcji filmowych. Nic dziwnego, że z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Ważne jednak, aby przy ich użyciu przestrzegać obowiązującego prawa. Ułatwi Wam to ta mapa.
0
Ciąg dalszy sporu o okładkę Gazety Polskiej. Fotoreporterzy żądają przeprosin i wypłaty 20 tys. zł na cel społeczny. Co na to wydawca?
18 wrzesień 2017
Wracamy do sprawy kontrowersyjnej okładki Gazety Polskiej, którą środowisko fotoreporterów posądziło o niedopuszczalne manipulacje i łamanie prawa. Przed wniesieniem sprawy do sądu poszkodowani próbują rozwiązać sprawę ugodowo i stawiają swoje warunki.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!