W te wakacje obiektywy i aparaty Sony przetestujesz za darmo - bezpłatne wypożyczenia w Cyfrowe.pl

Autor: Maciej Luśtyk

30 Czerwiec 2023
Artykuł na: 17-22 minuty

Chcesz przesiąść się z lustrzanki, lub zmienić system, ale nie wiesz czy to na pewno dobry wybór? A może szukać konkretnego obiektywu do pracy? W ramach akcji Wielki Test Sony, do końca sierpnia wybrane modele aparatów i obiektywów Sony E wypożyczysz za darmo ze sklepu Cyfrowe.pl.

Aparaty i obiektywy systemu Sony E to dziś pierwszy wybór szerokiego grona zawodowych fotografów i filmowców. Nie bez powodu. Natywna optyka Sony od pewnego czasu wyznacza standardy na rynku obiektywów. Współczesne konstrukcje systemu Sony E biją rekordy rozdzielczości, zachowując jednocześnie gabaryty nieosiągalne dla wielu konkurencyjnych modeli, oferując realną przewagę w rękach użytkowników.

Czy to także idealny wybór dla ciebie? Czy warto dopłacać do natywnej optyki? W te wakacje nie będziesz musiał zgadywać. Zamiast dopytywać znajomych fotografów czy nurkować w internetowych forach będziesz mógł przekonać się o tym na własną rękę w ramach akcji "Poznaj Sony - wypożycz bezpłatnie, przetestuj z radością, kup z rabatem!".

Wiodący polski sklep fotograficzny Cyfrowe.pl we współpracy z marką Sony uruchamia program bezpłatnych testów obiektywów i aparatów Sony. W ramach akcji, przez cały lipiec i sierpień każdy zainteresowany będzie mógł za darmo wypożyczyć na wybrany przez siebie weekend jeden z 10 obiektywów i 5 korpusów systemu Sony E.

Bezpłatne testy systemu Sony E - jak aplikować?

Aby wziąć udział w bezpłatnych testach Sony, należy złożyć zamówienie w wypożyczalni Cyfrowe.Rent, wybierając interesujące nas sprzęt oraz weekend, w który chcielibyśmy go przetestować (w okresie trwania akcji, tj. między 1 lipca a 31 sierpnia 2023 r). Podczas rezerwacji należy wpisać kod promocyjny "TestSony", dzięki któremu cena wynajmu zostanie obniżona do 0 zł.

Na czas trwania akcji, Cyfrowe.pl obniża także wysokość kaucji z 25% o 10% tak, aby z oferty mogła skorzystać jak największa liczba zainteresowanych. Darmowa będzie także wysyłka i odesłanie sprzętu.

Najważniejsze informacje:

  • Każdy z uczestników może jednocześnie wypożyczyć jeden model obiektywu, lub zestaw obiektyw + aparat. Nie ma możliwości wypożyczenia samego korpusu. Dodatkowo, każdy uczestnik w ramach akcji promocyjnej może dokonać tylko jednorazowego wypożyczenia sprzętu fotograficznego. 
  • Sprzęt będzie wypożyczany na okres maksymalnie 3 dni (od piątku do poniedziałku). Przed złożeniem zamówienia należy pamiętać, że czas potrzebny na przygotowanie sprzętu przez organizatorów to 4 dni. Tym samym rezerwacje należy złożyć najpóźniej do wtorku, poprzedzającego datę wypożyczenia.
  • Ilość dostępnego do wypożyczenia sprzętu fotograficznego jest ograniczona. W przypadku braku dostępności sprzętu fotograficznego w wybranym terminie, uczestnik może dokonać zgłoszenia na listę rezerwową.

Sprzęt biorący udział w programie testów Sony

Poniżej prezentujemy listę modeli aparatów i obiektywów, które można bezpłatnie wypożyczyć w ramach akcji Poznaj Sony - wypożycz bezpłatnie, przetestuj z radością, kup z rabatem!. Znajdziecie tu najnowsze korpusu ze wszystkich linii A7 oraz topowy model A1 a także szeroki wybór obiektywów do każdego rodzaju fotografii.

Aparaty

Sony A7 III

Kultowy już dziś korpus, który postawił wyraźna granicę między erą lustrzanek i bezlusterkowców. Mimo 5 lat na karku, to ciągle jeden z najchętniej wybieranych korpusów przez zawodowych fotografów. Dziś także dlatego, że jego cena przez lata mocno zmalała, a nadal jest konkurencyjny pod względem możliwości.

Sony A7 III oferuje 24-megapikselową, stabilizowaną matrycę CMOS, wspieraną bardzo wydajnym systemem AF ze śledzeniem oczu. Aparat robi zdjęcia z prędkością 10 kl./s, posiada wydajna baterię i pozwala nagrywać filmy w jakości 4K 30 kl./s, oferując płaski profil S-Log, zebrę oraz złącze mikrofonowe i słuchawkowe. Jednym słowem ma wszystko, by wskoczyć w wir pierwszych zawodowych zleceń foto-wideo.

Wypożycz bezpłatnie w Cyfrowe.pl

 

Sony A7 IV

Następca modelu A7 III aktualizuje popularny korpus o wszystkie współczesne nowinki technologiczne, których mogą oczekiwać wymagający zawodowcy, sprawiając że A7 IV jest dziś jednym z najbardziej wszechstronnych korpusów na rynku.

Sony A7 IV wyposażono w nową, 33-megapikselową matrycę, udoskonalony system stabilizacji, większy wizjer elektroniczny o rozdzielczości 3,68 mln punktów, zaktualizowane funkcje dotykowe, nowy wygodniejszy układ menu i oczywiście najnowsze algorytmy AF, pozwalające na jeszcze doskonalsze śledzenie obiektów w różnych sytuacjach. Do tego zaawansowany tryb filmowy, umożliwiający rejestrację 10-bitowych materiałów 4K 60 kl./s z próbkowaniem 4:2:2. To aparat, który pozostanie aktualny jeszcze przez dobrych kilka lat.

Wypożycz bezpłatnie w Cyfrowe.pl

 

Sony  A7S III

Kierowany do twórców wideo Sony A7S III to w zasadzie profesjonalna kamera filmowa zamknięta w kompaktowym body serii A7, która powoli realizować nam w zasadzie dowolne wymagające produkcję wideo (z powodzeniem sprawdzi się nawet na planach filmowych).

Sony A7S III wykorzystuje nową, 12-megapikselową, stabilizowaną matrycę CMOS o wyjątkowo szerokim zakresie czułości (do ISO 409600) i doskonale sprawdza się w słabych warunkach oświetleniowych. To także zasługa 8-krotnie bardziej wydajnego procesora, dzięki któremu aparat jest w stanie rejestrować praktycznie nieograniczone czasowo 10-bitowe materiały 4K do 120 kl./s z próbkowaniem 4:2:2 (lub Full HD do 240 kl./s). Na pokładzie znalazł się też znany z kamer Cinema Linę kinowy profil koloru S-Cinetone oraz możliwość wypuszczenia sygnału RAW na zewnętrzne rekordery. Tak wyposażeni możemy stawić czoła dowolnemu wyzwaniu.

Wypożycz bezpłatnie w Cyfrowe.pl

 

Sony A7R V

Najnowsza odsłona korpusu kierowanego głównie do fotografów reklamowych, portrecistów, krajobrazu i wnętrze oraz wszystkich tych, którzy w swojej pracy potrzebują zdjęć o wysokiej rozdzielczości. 61-megapikselowy sensor wspierany nowym procesorem i udoskonalonym systemem przetwarzania koloru zapewni nam najlepsze osiągi jakie w tym zakresie ma do zaoferowania segment pełnej klatki.

Sony A7R V to jednak nie tylko rozdzielczość. Piąta generacja serii A7R łączy ją wreszcie z wysoką wydajnością, dzięki której nowy korpus staje się prawdziwym potworem, przygotowanym na bardzo szeroki zakres zleceń. Aparat wykorzystuje najnowszy, wspierany dodatkowym procesorem SI układu autofokusu i pozwala na fotografowanie w pełnej rozdzielczości z prędkością 10 kl./s. Do tego oferuje nowy, dwustronnie odchylany ekran, wyjątkowo duży wizjer o rozdzielczości 9,5 mln punktów i tryb filmowy do 8K 25 kl./s.

Wypożycz bezpłatnie w Cyfrowe.pl

 

Sony A1

Flagowy korpus systemu Sony E łączy w sobie świat superszybkich konstrukcji reporterskich ze sferą wysokich rozdzielczości, oddając w nasze ręce jeden z najbardziej wszechstronnych aparatów na rynku. Ta uniwersalna bestia poradzi sobie nawet w najbardziej wymagającymi zadaniami fotograficznymi i będzie także praktycznym narzędziem do filmowania.

Sony A1 może pochwalić się 50-megapikselową, stabilizowaną matrycą z 15-stopniowym zakresem dynamicznym, trybem seryjnym 30 kl./s, możliwością pracy z błyskiem w trybie migawki elektronicznej i dwukrotnie większa wydajnością systemy AF niż w reporterskim korpusie Sony A9 II. Do tego oferuje 10-bitowy zapis wideo w rozdzielczości do 8K oraz 4K do 120 kl./s i wzmocnione body ze świetną ergonomią i wielkim 9,44-milionowym wizjerem elektronicznym.

Wypożycz bezpłatnie w Cyfrowe.pl

 

Obiektywy

Sony FE 12-24 mm f/2.8 GM OSS

Zdecydowany król segmentu szerokokątnych zoomów, to, jak pokazały nasze testy, obiektyw wzorowy niemal pod każdym względem. Obiektyw bije rekordy rozdzielczości, doskonale współpracuje z systemem AF aparatu i posiada świetnie zoptymalizowaną optykę w zakresie winietowania, aberracji chromatycznej i przede wszystkim pracy pod światło. Mimo tak szerokiego kata widzenia, w obiektywie tym niemal zupełnie nie występują flary i odbicia światła. Doskonała propozycja dla wymagających fotografów krajobrazu, architektury, wnętrz i astrofotografów.

Wypożycz bezpłatnie w Cyfrowe.pl

 

Sony FE 20 mm f/1.8 G

Jedna z ulubionych ogniskowych do szerokokątnych ujęć wideo i świetna propozycja dla vlogerów, a także praktyczny obiektyw do astrofografii, reportażu i fotografii architektury. Sony FE 20 mm f/1.8 G w kompaktowym tubusie zamyka zaawansowaną, dobrze zoptymalizowaną optykę, która oferuje m.in. jedną z najwyższych rozdzielczości ze wszystkich obiektywów w systemie Sony E.

Wypożycz bezpłatnie w Cyfrowe.pl

 

Sony FE 24 mm f/1.4 GM

Obiektyw szerokokątny, który łączy klasyczną reporterską ogniskową z wyjątkowo dużą jasnością, pozwalając z jednej strony atrakcyjnie rozmyć tło, a drugiej swobodnie pracować w sytuacjach słabego oświetlenia. Wszystko to doprawione profesjonalną optyką i funkcjami skrojonymi pod kątem filmowców (m.in. możliwość przełączenia pierścienia przysłony na tryb bestopniowy), które czynią z niego prawdopodobnie najlepszy obiektyw 24 mm na rynku.

Wypożycz bezpłatnie w Cyfrowe.pl

 

Sony FE 24-240 mm f/3.5-6.3 OSS

Wysoce uniwersalny zoom, który łączy wszechstronność zastosowań z przystępna ceną, czyniąc go ciekawą propozycją na pierwszy obiektyw zmiennoogniskowy. Wygodny zakres ogniskowych sprawia, że obiektyw świetnie sprawdzi się podczas podróży i wycieczek, a system AF napędzany zaawansowanym silnikiem liniowym gwarantuje szybkość działania niezależnie od sytuacji. Obiektyw oferuje również system stabilizacji optycznej, a jego budowa uszczelniona jest przed pyłem i wilgocią.

Wypożycz bezpłatnie w Cyfrowe.pl

 

Sony FE 24-70 mm f/2.8 GM II

Klasyczny reporterski zoom, który w swojej nowej odsłonię został znacznie odchudzony. Dzięki wymiarom 119 x 87,8 mm i wadze 685 g model GM II staje się najbardziej kompaktową i najlżejszą konstrukcją tego typu na rynku, która dodatkowo wyznacza nowe standardy w zakresie optyki. Obiektyw oferuje osiągi zbliżone do profesjonalnych obiektywów stałoogniskowych, a swoją dominację podkreśla wzorową wydajnością w zakresie AF, za którą odpowiada poczwórny silnik liniowy XD.

Wypożycz bezpłatnie w Cyfrowe.pl

 

Sony FE 35 mm f/1.4 GM

Klasyczna reporterska ogniskowa w połączeniu z dużą światłosiłą i zamknięta w kompaktowym tubusie tworzy prawdopodobnie najdoskonalszy współczesny obiektyw 35 mm na rynku. Obiektyw, który zanotował jedne z najwyższych wyników w zakresie rozdzielczości w historii naszych testów. Atrakcyjny wybór dla reportażystów, dokumentalistów i fotografów ulicznych, ale też portrecistów - stosunkowo szeroki kat widzenia sprawia, ze fotografowane osoby wyglądają atrakcyjnie, a duża jasność pozwala uzyskać bardzo plastyczne rozmycie tła.

Wypożycz bezpłatnie w Cyfrowe.pl

 

Sony FE 50 mm f/1.4 GM

Najnowsza odsłona jasnego standardu w systemie Sony E to godny reprezentant profesjonalnej linii G Master, który ma wszystko, by zadowolić fanów obiektywów 50 mm. Szkło jest ponadprzeciętnie ostre już od nominalnej wartości przysłony, kontrastowe i dobrze radzi sobie z większością aberracji. Przede wszystkim jednak, podobnie jak wszystkie najnowsze obiektywy producenta, jak na swoje możliwości jest naprawdę kompaktowe i lekkie, dzięki czemu nawet z cięższym korpusem tworzy wygodny i poręczny zestaw do fotografii portretowej, dokumentalnej, produktowej czy jakiejkolwiek innej, gdzie przyda nam się konstrukcja 50 mm. To w końcu jedna z najbardziej uniwersalnych ogniskowych.

Wypożycz bezpłatnie w Cyfrowe.pl

 

Sony FE 70-200 mm f/2.8 OSS GM II

Druga wersja klasycznego teleobiektywu dla profesjonalistów zaskakuje wagą, ergonomią i konstrukcją optyczną. Prawdę mówiąc to obiektyw prawie doskonały. Szkło waży raptem 1 kg i oferuje przeprojektowaną optykę, która poprawia osiągi w całym zakresie przysłon i ogniskowych. Dopełnieniem jest wzorowa współpraca z systemem AF oraz rozbudowana ergonomią z dużą liczbą przełączników i pokrętłem funkcyjnym.

Wypożycz bezpłatnie w Cyfrowe.pl

 

Sony FE 85 mm f/1.4 GM

Klasyczna portretowa ogniskowa w połączeniu z dużą jasnością i profesjonalną optyką czyni z obiektywu Sony FE 85 mm f/1.4 GM jeden z najlepszych obiektywów do fotografii modowej, ślubnej i beauty. Szkło oferuje wysoką rozdzielczość, wzorcowe, charakterystyczne dla serii G Master rozmycie tła i wytrzymałą, uszczelnioną konstrukcję przygotowaną do wymagającej pracy.

Wypożycz bezpłatnie w Cyfrowe.pl

 

Sony FE 100 mm f/2.8 GM STF OSS

Święty Graal świata obiektywów portretowych, jedna z ulubionych ogniskowych w świecie wideo, a także ciekawe narzędzie do fotografii produktowej. W przypadku modelu Sony FE 100 mm f/2.8 GM STF OSS wzbogacone układem stabilizacji optycznej i filtrem apodyzacyjnym, który w unikalny sposób zmiękczy rozmycie nieostrości, oferując nam efekty nieosiagalne dla innych obiektywów 100 mm. Szczególnie dobrze sprawdzi się w fotografii modowej i beauty.

Wypożycz bezpłatnie w Cyfrowe.pl

 

Więcej informacji o testach systemu Sony E znajdziecie na stronie cyfrowe.pl.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
HIPA podwaja pulę nagród. Za jedno zdjęcie możecie zgarnąć tu prawie milion złotych
HIPA podwaja pulę nagród. Za jedno zdjęcie możecie zgarnąć tu prawie milion złotych
Wystartowała kolejna edycja „najbogatszego” konkursu fotograficznego na świecie. W tym roku organizatorzy Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum International Photography Award...
7
Profoto wchodzi na rynek wideo - nowe profesjonalne LED-y na horyzoncie
Profoto wchodzi na rynek wideo - nowe profesjonalne LED-y na horyzoncie
Lepiej późno niż wcale. Profoto zamierza rozszerzyć swoją ofertę o lampy światła ciągłego do pracy wideo. Premiera już w czerwcu.
6
Rusza głosowanie na zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo
Rusza głosowanie na zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo
Trwa XX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej – Grand Press Photo. Z okazji jubileuszu internauci mogą wskazać Zdjęcie XX-lecia. Głosować można do 10 maja br.
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)