Terry Richardson z zakazem pracy dla Vogue oraz innych wiodących magazynów
2
Fotograf pozywa New York Timesa. Powód? Brak stałego zatrudnienia i dyskryminacja ze względu na wiek
23 październik 2017
W dzisiejszym świecie fotografii i dziennikarstwa prawdziwy etat należy do rzadkości. Jak się jednak okazuje, to nie jedyny problem z jakim muszą mierzyć się zawodowi fotoreporterzy. Robert Stolarik idzie na wojnę z dziennikiem New York Times, którego pozywa o dyskryminację wiekową i wykorzystywanie statusu freelancera.
1
Jak skutecznie uniemożliwić wykonywanie zdjęć w niedozwolonych miejscach? Naukowcy mają na to sposób
19 październik 2017
Aparaty w smartfonach zupełnie zmieniły oblicze amatorskiej fotografii, sprawiając, że dziś zdjęcia robi naprawdę każdy. W niektórych sytuacjach stają się one jednak plagą. Dotychczas nie było skutecznego sposobu jej zapobiegnięcie, naukowcy mają jednak rozwiązanie.
3
Koniec z lataniem w niedozwolonych miejscach? DJI wprowadza system monitoringu dronów AeroScope
17 październik 2017
Z racji rosnącej popularności dronów, loty w niedozwolonych miejscach stają się coraz poważniejszym problemem. DJI chce się z tym uporać wprowadzając system, który pomoże służbom w identyfikacji łamiących przepisy użytkowników.
0
Jakub Szymczuk nowym fotografem prezydenta Andrzeja Dudy
11 październik 2017
W sierpniu informowaliśmy Was o rezygnacji Andrzeja Hrechorowicza z funkcji osobistego fotografa prezydenta RP. Dziś wiemy już kto go zastąpi - wieloletni fotoreporter Gościa Niedzielnego i laureat Grand Press Photo, Jakub Szymczuk.
2
Kancelaria sejmu RP szuka oficjalnego fotografa. Aplikować można do 23 października
9 październik 2017
Masz wyższe wykształcenie, umiesz obsługiwać Photoshopa, pracować pod presją czasu i znasz się na robieniu zdjęć? Masz szansę zostać oficjalnym fotografem sejmu RP. Na zgłoszenia od kandydatów kancelaria czeka jeszcze przez 2 tygodnie.
1
Pierwsza dama internetu, czyli jak Playboy pomógł stworzyć format JPEG
6 październik 2017
Kilka dni temu zmarł Hugh Heffner, założyciel magazynu Playboy, co na nowo rozbudziło internetowe dyskusje na tematy związane z seksualnością i jej obrazowaniem. Nieważne jednak jak oceniamy czasopismo, przez przypadek przyczyniło się ono do rozwoju algorytmów odpowiedzialnych za kompresję obrazu, takich jak powszechnie używany JPEG.
0
We Francji wszedł w życie przepis nakazujący oznaczanie retuszowanych zdjęć. Za jego złamanie firmy zapłacą ponad 37 tys. euro.
3 październik 2017
Od 1 października 2017 roku we Francji zaczyna obowiązywać prawo zakazujące publikowania zdjęć, na których ciało modelki zostało widocznie zmodyfikowane, bez stosownego podpisu. Jak wpłynie to na branżę reklamową?
3
Najnowsza technologia Canona może zrewolucjonizować sposób, w jaki oglądamy wydarzenia sportowe
26 wrzesień 2017
Canon chce przekroczyć kolejne granice obrazowania. Firma pracuje nad rozwiązaniem, które umożliwi “wirtualne poruszanie się po boisku“ i oglądanie wydarzenia sportowego z dowolnego kąta i punktu na boisku.
2
A jednak aparat! Czy zobaczymy cyfrowy “dalmierz”? Yashica odsłoni przed nami karty już w październiku
0
Filmujesz dronem? Ta mapa pokaże ci jakie prawa obowiązują w większości krajów świata
21 wrzesień 2017
Pojawienie się dronów pozwoliło zwykłym użytkownikom tworzyć ujęcia zarezerwowane wcześniej jedynie dla wysokobudżetowych produkcji filmowych. Nic dziwnego, że z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Ważne jednak, aby przy ich użyciu przestrzegać obowiązującego prawa. Ułatwi Wam to ta mapa.
0
Ciąg dalszy sporu o okładkę Gazety Polskiej. Fotoreporterzy żądają przeprosin i wypłaty 20 tys. zł na cel społeczny. Co na to wydawca?
18 wrzesień 2017
Wracamy do sprawy kontrowersyjnej okładki Gazety Polskiej, którą środowisko fotoreporterów posądziło o niedopuszczalne manipulacje i łamanie prawa. Przed wniesieniem sprawy do sądu poszkodowani próbują rozwiązać sprawę ugodowo i stawiają swoje warunki.
0
Legendarna Yashica zapowiada powrót
15 wrzesień 2017
Kolejne dobre wiadomości dla fanów analoga. Świat fotografii obiegła elektryzująca informacja. Yashica, japoński producent kultowych aparatów, zapowiedział swój powrót.
0
Smartfon nigdy nie będzie pełnowartościowym aparatem? Oto 12 okładek specjalnego wydania Time’a wykonanych iPhonem
14 wrzesień 2017
Smartfony ciągle przez wielu fotografów traktowane są po macoszemu. Czy słusznie? Rozwój technologii sprawił, że wyparły z rynku kompakty, a wykonane nimi zdjęcia już kilkukrotnie trafiały na okładki magazynów. Czy mają także szanse namieszać na rynku fotografii zawodowej?
0
Kodak wznawia produkcję filmu Ektachrome. Pierwsze dostawy już w przyszłym roku
14 wrzesień 2017
Na początku stycznia tego roku Kodak zapowiedział wznowienie produkcji filmu Ektachrome. Teraz poinformował o zaawansowanych pracach i potwierdził, że film powinien pojawić się w sprzedaży już w przyszłym roku.
1
Słodko-gorzki finał głośnego sporu o autoportret makaka. Małpa nie ma prawa do zdjęcia, ale...
13 wrzesień 2017
Przypadek fotografii Davida Slatera to chyba jedna z najbardziej absurdalnych batalii sądowych z fotografią w tle w ostatnich latach. Sięgająca aż 2011 roku sprawa właśnie znalazła swój finał, trudno jednak powiedzieć, żeby był on w pełni satysfakcjonujący dla fotografa.
0
Mistrzowie fotografii w Twoim domu
11 wrzesień 2017
Fotografie to jedne z najchętniej wybieranych dekoracji wnętrz. Aby jednak naprawdę się wyróżniały, muszą być odpowiednio wydrukowane i trwale oprawione. Obie te rzeczy zagwarantuje Wam serwis, za pośrednictwem którego zakupimy wydruki wielu znanych polskich fotografów.
0
Nikon patentuje dwa obiektywy: 52 mm f/0.9 i 36 mm f/1.2. Czy to zapowiedź nowego bezlusterkowego systemu?
8 wrzesień 2017
Zazwyczaj nie piszemy o takich informacjach, jednak tym razem zrobimy wyjątek i nieco dolejemy oliwy do ognia. Nikon bowiem opatentował dwie wyjątkowo jasne stałki 52 mm f/0.9 i 36 mm f/1.2, które mają współpracować z pełnoklatkowym bezlusterkowcem.
1