Szwajcarska miejscowość zakazuje fotografowania... bo jest zbyt piękna
2
Galeria Europeana udostępnia do pobrania za darmo ponad 2 mln zdjęć
24 maj 2017
Jeżeli poszukujecie inspiracji lub wiedzy na temat historii fotografii, to mamy coś właśnie dla Was. Swoimi zasobami pochwaliła się galeria Europeana, która zaprezentowała imponujący zbiór 2.2 milionów obrazów obejmujących pierwsze 100 lat fotografii.
0
Photokina przejdzie szereg zmian. Impreza będzie odbywać się co roku. Czy to dobrze?
23 maj 2017
Odbywające się co dwa lata w Kolonii targi Photokina to najważniejsza fotograficzna impreza na świecie. Czy jednak taką pozostanie? Organizatorzy szykują szereg diametralnych zmian.
0
Drukowanie wystawy to nie lada sztuka. Tak powstawała ekspozycja BZ WBK Press Foto 2017
20 maj 2017
5 maja w Ostrołęce ruszyła wystawa pokonkursowa 13. edycji BZ WBK Press Foto. Ekspozycja odwiedzi jeszcze 14 polskich miast, dlatego koniecznym było zadbanie, by wydruki odznaczały się jak najwyższą jakością wykonania i wytrzymałością. Zobaczcie jak wyglądała praca nad ich przygotowaniem.
0
Polaroid wykupiony przez polskiego inwestora, właściciela Impossible Project
15 maj 2017
Polaroid po raz kolejny w ciągu kilku ostatnich lat zmienia właściciela. Tym razem jednak jest to nie kto inny jak Wiaczesław Smołokowski, główny udziałowiec Impossible Project.
1
Oszustwo księgowe byłych szefów Olympusa. Menadżerowie winni ponad 500 mln dolarów
28 kwiecień 2017
Taką informację podała francuska agencja prasowa AFP. Były prezydent Olympusa oraz jego zastępca zostali skazani za udział w skomplikowanym oszustwie księgowym. Obaj muszą zapłacić równowartość 529 mln dolarów.
0
Rusza sezon dronowy. Co musisz wiedzieć?
24 kwiecień 2017
Choć ostatnie opady śniegu zaskoczyły chyba większość właścicieli dronów, to niewątpliwie początek wiosny mamy już za sobą, a wraz z nim rusza sezon dronowy. Dłuższe, pełne słońca dni i rozkwitająca zieleń zachęcają do poszukiwania nowych ciekawych kadrów. Warto wiedzieć co wydarzyło się na rynku dronów w Polsce i na świecie w ciągu kilku ostatnich tygodni.
1
Ricoh nie wycofuje się z rynku aparatów
13 kwiecień 2017
Wczoraj serwisy fotograficzne obiegła sensacyjna plotka jakoby Ricoh planował wycofanie się z produkcji aparatów, a tym samym uśmiercenie marki Pentax. Znamy oficjalne stanowisko firmy w tej sprawie.
20
Oto czym ryzykujesz nie zatrudniając fotografa na ślub
11 kwiecień 2017
W ostatnim czasie kilkukrotnie słyszeliśmy o trendzie porzucania pomysłu zatrudnienia profesjonalnego fotografa do obsługi ślubu na rzecz zdjęć wykonywanych przez gości. Dzięki norweskiemu fotografowi Eirikowi Halvorsenovi możemy zobaczyć czym to grozi.
23
O tym czy zarobisz na fotografii już niedługo może decydować komputer
2
Niemiecka precyzja? Zobaczcie, jak powstają aparaty Leica
7 kwiecień 2017
O jakości wykonania aparatów Leiki słyszymy z ust producenta za każdym razem gdy na rynku pojawia się nowy model z charakterystyczną czerwoną kropką. Teraz, dzięki serwisowi Surface Magazine możemy zajrzeć za kulisy ich produkcji.
2
iPORTFOLIO - polska platforma do tworzenia stron
31 marzec 2017
iPORTFOLIO to serwis umożliwiający założenie strony i prezentacje twórczości online. Z początkiem 2017 roku serwis został gruntownie przebudowany. Nowa identyfikacja wizualna to tylko początek widocznych zmian, na które każdy odwiedzający iportfolio.pl od razu zwróci uwagę.
6
Gdzie jest Bentley, czyli reklamowe zdjęcie składające się z prawie 58 miliardów pikseli
30 marzec 2017
Bentley zrobił to kolejny raz. Producent udostępnił interaktywne zdjęcie, które jest częścią nowej kampanii. Jednak co jest w nim tak szczególnego? Fotografia składa się z blisko 2 tys. indywidualnych klatek, co daje łączenie aż 57,7 miliardów pikseli!
0
Czy przyszłość potrzebuje fotografów? Zobaczcie nad czym pracuje Adobe
28 marzec 2017
Automatyzacja procesów edycji zdjęć to coraz silniejszy trend, a technologie oparte o możliwości sieci neuronowych co i rusz budzą nasze (coraz większe) zdumienie. Czy jednak nie posuwa się to o krok za daleko?
1
Zielone Chicago, czyli dzień św. Patryka na filmie poklatkowym 4K
17 marzec 2017
Farbowanie rzeki Chicago na zielono to już tradycja, bez której mieszkańcy „wietrznego miasta“ nie potrafią sobie wyobrazić dnia św. Patryka. A dzięki najnowszej produkcji Chris Biela możemy zobaczyć to wyjątkowe wydarzenie.
0
Czy rzeźba może być plagiatem zdjęcia?
13 marzec 2017
Francuski sąd nakazał artyście Jeffowi Koonsowi i Centrum Pompidou zapłatę 40 tys. euro żonie fotografa Jean-Francois Baureta, na którego zdjęciu rzekomo wzorował się Koons podczas tworzenia swojej rzeźby.
2
Zobaczyć niewidzialne, czyli majestatyczny time-lapse Oregonu w 4K
13 marzec 2017
Zniewalająca i hipnotyzująca - tak w dwóch słowach można opisać najnowszą produkcję Sama Forencicha, która w całości została zarejestrowana w podczerwieni. Efekt - przed nami ukazuje się niedostrzegalny dotąd świat, w którym można się zakochać.
0
Kodak na plusie po raz pierwszy od wielu lat
9 marzec 2017
Jeszcze w 2012 roku Kodak notował roczne straty w wysokości prawie 1,5 mld dolarów. Rok 2016 był pierwszym od wielu lat, w którym firma zanotowała zyski.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!