„To obrzydliwa manipulacja i pogwałcenie zasad dziennikarstwa“ - środowisko fotoreporterów oburzone okładką Gazety Polskiej
37
Nikon świętuje 100 urodziny
25 lipiec 2017
Z okazji 100 urodzin Nikon publikuje serię wyjątkowych materiałów: kultowe zdjęcia, opowieści i porady fotografów z całego świata, którzy pomogli ukształtować bogatą historię marki. To wszystko i jeszcze więcej znajdziecie na specjalnej jubileuszowej stronie.
0
To już oficjalne. Bowens znika z rynku
21 lipiec 2017
Taką informację podał magazyn Photo District News, który powołuje się na oficjalną wiadomość otrzymaną od Aurelius Group - firmy, która ponad rok temu wykupiła Bowens.
7
Prawie 100-letnia historia może dobiec końca. Czy firmie Bowens grozi likwidacja?
18 lipiec 2017
Wszystko na to wskazuje. W sieci pojawia się coraz więcej przesłanek, że legendarny producent oświetlenia studyjnego najprawdopodobniej zniknie z rynku.
0
To już pewne! Nikon oficjalnie potwierdza prace nad zaawansowanym bezlusterkowcem
13 lipiec 2017
Kilka dni temu świat fotografii zelektryzowała wieść o tym, że Nikon planuje podbić segment bezlusterkowców. Teraz otrzymujemy oficjalny komunikat firmy - „zaprezentujemy bezlusterkowca, który będzie się odwoływał do charakteru Nikona i zapewniał najwyższą wydajność, jakiej mogą oczekiwać wymagający klienci“.
17
Muzeum Historii Fotografii w zupełnie nowej odsłonie
10 lipiec 2017
To już pewne - krakowskie Muzeum Historii Fotografii zmieni swoją lokalizację. Budynek dawnej Zbrojowni zostanie przekształcony na nową siedzibę, dzięki czemu MHF zyska cztery aż duże sale ekspozycyjne. A to nie wszystko.
0
Lexar znika, ale co z gwarancją? Oto oficjalne oświadczenie dystrybutora
30 czerwiec 2017
Na początku tygodnia fotografów zaskoczyła informacja o tym, że Lexar, jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku nośników pamięci ma zniknąć z rynku. Jak wobec tego wygląda sytuacja z gwarancją na zakupione wcześniej produkt? Znamy stanowisko dystrybutora.
1
Jak wygląda i jak wybrać szkolenie dronowe?
28 czerwiec 2017
Szkolenia dronowe na państwową licencję, nazywane profesjonalnie szkoleniami UAVO cieszą się sporą popularnością wśród osób, które m.in. wykorzystują drony do fotografii i filmowania. Wynika to z dość prostego faktu: przeszkolony operator ze świadectwem kwalifikacji UAVO może więcej! Dowiedz się, dlaczego warto zrobić takie szkolenie i jak ono przebiega!
2
Lexar znika z rynku
27 czerwiec 2017
Smutna wiadomość dla użytkowników przywiązanych do marki Lexar. Firma Micron, jej właściciel, zapowiedział wycofanie marki z rynku i uśmiercenie całej linii produktów.
4
Zespół badawczy Caltech opracował czujnik, który może być bezobiektywowym aparatem przyszłości
0
Kropla wody zamiast obiektywu? Tak powstała wyjątkowa seria portretów
19 czerwiec 2017
Czy możliwe jest zastąpienie skomplikowanej optyki obiektywu zwykłą wodą? Tak właśnie zrobiła Robin de Puy przy tworzeniu swojej ostatniej serii portretów. Oto efekty.
2
Znamy ceny jubileuszowych edycji sprzętu Nikona
16 czerwiec 2017
Na początku kwietnia producent zaprezentował jubileuszową kolekcję aparatów, obiektywów i akcesoriów, które trafiają na rynek z okazji 100-lecia istnienia firmy. Właśnie poznaliśmy ich ceny.
1
Serwis Wydrukujfotografie.pl to druk w wystawowej jakości i możliwość zarobku na zdjęciach
13 czerwiec 2017
Szukasz miejsca, które w krótkim czasie i w rozsądnej cenie dostarczy Ci prawdziwie profesjonalnych wydruków? Koniecznie sprawdźcie serwis Wydrukujfotografie.pl, na którym przy okazji możecie zarobić.
3
Jak bezpiecznie fotografować i filmować dronem?
5 czerwiec 2017
Fotografię i filmowanie z powietrza można z całą pewnością uznać za najczęstsze zastosowanie komercyjnych dronów. Wraz z rosnącą dostępnością i szeroką ofertą modeli na rynku rośnie ilość użytkowników, którzy zarówno amatorsko jak i profesjonalnie zaczynają obserwować świat z góry. Warto jednak pamiętać, że oprócz odpowiednio dobranych kadrów i przemyślanych ujęć należy zadbać o bezpieczeństwo lotów, które z racji swojego charakteru niosą ze sobą zdecydowanie większe ryzyko.
1
Przyszłość fotografii w rękach Microsoft? Gigant zaprezentował zakrzywioną matrycę o niebywałych osiągach
2 czerwiec 2017
Microsoft zaprezentował zakrzywioną matrycę, która może być prawdziwą rewolucją. Zdaniem naukowców pozwoli ona w znacznym stopniu poprawić jakość obrazu i zminimalizować wszelkie aberracje. Na dowód tego pokazali pierwsze zdjęcie przykładowe wykonane prototypowym aparatem.
5
Szwajcarska miejscowość zakazuje fotografowania... bo jest zbyt piękna
1 czerwiec 2017
Wiadomo, że jak coś jest zakazane, to tym lepiej smakuje. Tym tropem poszło szwajcarskie miasteczko i część kurortu narciarskiego, Bergün, które zamierza karać grzywną fotografów wykonujących w nim zdjęcia.
2
Galeria Europeana udostępnia do pobrania za darmo ponad 2 mln zdjęć
24 maj 2017
Jeżeli poszukujecie inspiracji lub wiedzy na temat historii fotografii, to mamy coś właśnie dla Was. Swoimi zasobami pochwaliła się galeria Europeana, która zaprezentowała imponujący zbiór 2.2 milionów obrazów obejmujących pierwsze 100 lat fotografii.
0
Photokina przejdzie szereg zmian. Impreza będzie odbywać się co roku. Czy to dobrze?
23 maj 2017
Odbywające się co dwa lata w Kolonii targi Photokina to najważniejsza fotograficzna impreza na świecie. Czy jednak taką pozostanie? Organizatorzy szykują szereg diametralnych zmian.
0