Oto finaliści Grand Press Photo 2022 - zagłosuj na ulubione zdjęcia

Autor: Redakcja Fotopolis

25 Maj 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Organizatorzy największego w Polsce konkursu fotografii prasowej zaprezentowali prace tegorocznych finalistów. To ponad 300 zdjęć najlepszych fotografów z Polski.

Konkurs Grand Press Photo organizuje od 2005 roku magazyn „Press”. To najbardziej prestiżowy polski konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów. Zdjęcia finałowe co roku prezentowane są na wystawie pokonkursowej oraz w albumie podsumowującym daną edycję.

GPP 2022 - o nagrody walczy 63 fotografów

W tym roku jury w składzie: przewodnicząca Ami Vitale oraz Antonio Bat, Anna Bedyńska, Weronika Mirowska i Andrzej Zygmuntowicz wybrało do finału 48 zdjęć pojedynczych (Single), 11 reportaży (Stories) i pięć projektów dokumentalnych (Documentary Projects), wykonanych przez 63 autorów.

Po raz piąty w ramach Grand Press Photo zorganizowano też konkurs Young Poland - mogli w nim wystartować fotografowie pełnoletni, którzy nie ukończyli jeszcze 26. roku życia i wcześniej nie brali udziału w Grand Press Photo. W tym konkursie do finału nominowano 8 zdjęć pojedynczych i trzy fotoreportaże. W ramach GPP organizowany jest także konkurs Photo Book – na najlepszą książkę z fotografią reporterską i dokumentalną, wydaną premierowo w 2021 roku. O tytuł Photo Book of the Year 2021 konkuruje w sumie 25 publikacji.

Zagłosuj na ulubione zdjęcie w ramach Nagrody Internautów

Wraz z ogłoszeniem nominacji rusza głosowanie na Nagrodę Internautów, w którym wybrać można najlepszą pracę spośród wszystkich nominowanych przez jury zdjęć z grupy Single oraz Stories. Panel do głosowania na Nagrodę Internautów znajdziecie na stronie press.pl.

Głosowanie widzów potrwa do 1 czerwca do godziny 23.59.

Wyniki poznamy już w czerwcu

Laureatów Grand Press Photo 2022 poznamy podczas gali ogłoszenia wyników 2 czerwca.

Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie na stronie grandpressphoto.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
CEWE Fotojoker, renomowana marka branży fotograficznej, otworzyła nowy salon w Galerii Zielone Arkady, w sercu Bydgoszczy. Z tej okazji, na klientów czeka wiele atrakcji i specjalnie...
6
Chemia Kodak Professional wraca na europejski rynek
Chemia Kodak Professional wraca na europejski rynek
Już niebawem na rynku pojawi się komplet chemii fotograficznej do wywoływania zdjęć analogowych Kodak Professional. W ofercie znajdą się zarówno odczynniki do negatywów czarno-białych,...
19
Podcast Fotopolis dostępny na YouTube
Podcast Fotopolis dostępny na YouTube
Od dzisiaj nasz autorski podcast dostępny jest do posłuchania także w serwisie YouTube. To już 50 odcinków rozmów o fotografii z czołowymi przedstawicielami branży.
9
Powiązane artykuły