Oto finaliści Grand Press Photo 2022 - zagłosuj na ulubione zdjęcia

Autor: Redakcja Fotopolis

25 Maj 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Organizatorzy największego w Polsce konkursu fotografii prasowej zaprezentowali prace tegorocznych finalistów. To ponad 300 zdjęć najlepszych fotografów z Polski.

Konkurs Grand Press Photo organizuje od 2005 roku magazyn „Press”. To najbardziej prestiżowy polski konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów. Zdjęcia finałowe co roku prezentowane są na wystawie pokonkursowej oraz w albumie podsumowującym daną edycję.

GPP 2022 - o nagrody walczy 63 fotografów

W tym roku jury w składzie: przewodnicząca Ami Vitale oraz Antonio Bat, Anna Bedyńska, Weronika Mirowska i Andrzej Zygmuntowicz wybrało do finału 48 zdjęć pojedynczych (Single), 11 reportaży (Stories) i pięć projektów dokumentalnych (Documentary Projects), wykonanych przez 63 autorów.

Po raz piąty w ramach Grand Press Photo zorganizowano też konkurs Young Poland - mogli w nim wystartować fotografowie pełnoletni, którzy nie ukończyli jeszcze 26. roku życia i wcześniej nie brali udziału w Grand Press Photo. W tym konkursie do finału nominowano 8 zdjęć pojedynczych i trzy fotoreportaże. W ramach GPP organizowany jest także konkurs Photo Book – na najlepszą książkę z fotografią reporterską i dokumentalną, wydaną premierowo w 2021 roku. O tytuł Photo Book of the Year 2021 konkuruje w sumie 25 publikacji.

Zagłosuj na ulubione zdjęcie w ramach Nagrody Internautów

Wraz z ogłoszeniem nominacji rusza głosowanie na Nagrodę Internautów, w którym wybrać można najlepszą pracę spośród wszystkich nominowanych przez jury zdjęć z grupy Single oraz Stories. Panel do głosowania na Nagrodę Internautów znajdziecie na stronie press.pl.

Głosowanie widzów potrwa do 1 czerwca do godziny 23.59.

Wyniki poznamy już w czerwcu

Laureatów Grand Press Photo 2022 poznamy podczas gali ogłoszenia wyników 2 czerwca.

Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie na stronie grandpressphoto.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Instagram testuje pełnoekranowy feed. Czy to jeszcze miejsce dla fotografów?
Instagram testuje pełnoekranowy feed. Czy to jeszcze miejsce dla fotografów?
Instagram nadal zmierza w stronę zorientowanego na wideo TikToka. Mark Zuckenberg zapowiedział na swoim profilu wprowadzenie nowych rozwiązań, które zbliżą jeszcze Instagrama do głównego...
16
L2 Technology - Leica i Panasonic zawiązują strategiczną współpracę
L2 Technology - Leica i Panasonic zawiązują strategiczną współpracę
Leica i Panasonic współpracują ze sobą od lat. Teraz jednak obydwie firmy zawiązały strategiczne partnerstwo pod szyldem L2 Technology. Na czym będzie...
4
Grand Press Photo 2021: poznaliśmy finalistów konkursu na książkę fotograficzną roku
Grand Press Photo 2021: poznaliśmy finalistów konkursu na książkę fotograficzną roku
Organizator Grand Press Photo ogłosił nominacje w ramach Photo Book of the Year 2021. O tytuł książki roku rywalizuje w tym roku pięć tytułów.
10
Powiązane artykuły