Foto-Technika dystrybutorem marki Tether Tools

Autor: Redakcja Fotopolis

27 Kwiecień 2022
Artykuł na: 4-5 minut

Foto-Technika, dystrybutor obecny na polskim rynku od ponad 30 lat powiększa swoje portfolio o kolejną, kluczową i jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku foto-video – Tether Tools.

Amerykańska marka Tether Tools na stałe wpisała się już w wyposażenia studiów fotograficznych. Akcesoria te odpowiadają za transfer danych, ale również w ofercie znajdziemy takie, które wspomagają zasilanie bądź poprawiają komfort pracy fotografa. Prawda jest taka, że ten, kto raz spróbuje pracy z produktami Thether Tools, pozostaje z nimi już na zawsze.

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż Tether Tools to marka, która stworzyła cały system wspierający pracę fotografa w studio. To nie tylko kable, ale różnego rodzaju klamry, stoły statywowe, jerkstopper itd.

Tethering w fotografii to podłączenie aparatu fotograficznego do komputera, laptopa czy ekranu pozwalającego na ciągłą kontrolę jakości wykonywanych zdjęć. Jest to rozwiązanie, które pozwala również na szybką i bieżącą ocenę przez Klienta czy modelkę – może to przyczynić się również do podniesienia komfortu i komunikacji podczas pracy.

Tethering w fotografii, bo właśnie o nim mowa dzięki „pomarańczowym” kablom jest szybki, stabilny i komfortowy. Wielu fotografów stosuje tą metodę w pracy w studio wykonując portrety czy chociażby fotografie produktowe.

By rozpocząć przygodę z tetheringiem należy dobrać odpowiedni kabel. Warto zwrócić uwagę na jego długość oraz końcówkę odpowiednią do posiadanego aparatu. Po stronie obsługi i urządzenia poglądowego istotnym będzie odpowiednie oprogramowanie np. Capture One bądź podobne.

Kable Tether Tool zaprojektowane są zgodnie z najwyższymi standardami i specyfikacjami. Charakteryzują się świetną przepustowością i doskonałą jakością sygnału. Dzięki nim połączysz kamerę, aparat bez stosowania jakichkolwiek zewnętrznych, poza systemowych dodatków. Pamiętajmy również, że kable i wszelkiego rodzaju przejściówki, dodawane w zestawach do aparatu, nie spełnią ich funkcji.

W ofercie Tether Tool warty uwagi jest także system Case Relay Camera Power System. Rozwiązanie to z pewnością odpowie na wyzwania ciągłej, wymagającej pracy przy rejestrowaniu video, timelapsów itd. Wystarczy wpiąć wtyczkę w miejscu akumulatora, a tą, dzięki Case Relay do dowolnego dużego źródła mocy – może to być np. ogromny power bank w twoim plecaku, czy kieszeni. I oczywiście, jeśli mówimy o systemie Tether Tools nie zabraknie w nim power banków, które działają bez żadnych wad i błędów.

W celu prostego i intuicyjnego wyszukania odpowiedniego dla siebie kabla, należy odwiedzić tethertools.com/product-category/cables-adapters. Na stronie producenta znaleźć można też ogrom materiałów, pełnych inspiracji i pomysłów na kolejne projekty, zlecenia i realizacje.

Dystrybucja produktów przez firmę Foto-Technika będzie odbywać się w 5 krajach europejskich.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
System Canon RF wreszcie się otworzy? „Negocjacje na zaawansowanym poziomie”
System Canon RF wreszcie się otworzy? „Negocjacje na zaawansowanym poziomie”
Kiedy w końcu Canon otworzy swój bezusterkowy system na optykę firm zewnętrznych? Jak dowiadujemy się z rozmowy z przedstawicielem firmy, negocjacje z producentami zmierzają już ku...
19
Photographer - National Geographic rusza z serialem dokumentalnym poświęconym pracy fotografów
Photographer - National Geographic rusza z serialem dokumentalnym poświęconym pracy fotografów
Zastanawiacie się jak powstają zapierające dech w piersiach zdjęcia, które możemy oglądać na łamach National Geographic? W marcu na platformie Disney+ zadebiutuje nowy serial...
16
Apple tworzy AI do edycji obrazu przy pomocy komend. Czy nadchodzi koniec klikania?
Apple tworzy AI do edycji obrazu przy pomocy komend. Czy nadchodzi koniec klikania?
Mogłoby się wydawać, że aktualny sposób pracy z obrazem jest optymalny i nie zmieni się nigdy. Nowy projekt Apple i Uniwersytetu Kalifornijskiego to pomysł na interfejs nowego typu,...
27