Foto-Technika dystrybutorem marki Tether Tools

Autor: Redakcja Fotopolis

27 Kwiecień 2022
Artykuł na: 4-5 minut

Foto-Technika, dystrybutor obecny na polskim rynku od ponad 30 lat powiększa swoje portfolio o kolejną, kluczową i jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku foto-video – Tether Tools.

Amerykańska marka Tether Tools na stałe wpisała się już w wyposażenia studiów fotograficznych. Akcesoria te odpowiadają za transfer danych, ale również w ofercie znajdziemy takie, które wspomagają zasilanie bądź poprawiają komfort pracy fotografa. Prawda jest taka, że ten, kto raz spróbuje pracy z produktami Thether Tools, pozostaje z nimi już na zawsze.

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż Tether Tools to marka, która stworzyła cały system wspierający pracę fotografa w studio. To nie tylko kable, ale różnego rodzaju klamry, stoły statywowe, jerkstopper itd.

Tethering w fotografii to podłączenie aparatu fotograficznego do komputera, laptopa czy ekranu pozwalającego na ciągłą kontrolę jakości wykonywanych zdjęć. Jest to rozwiązanie, które pozwala również na szybką i bieżącą ocenę przez Klienta czy modelkę – może to przyczynić się również do podniesienia komfortu i komunikacji podczas pracy.

Tethering w fotografii, bo właśnie o nim mowa dzięki „pomarańczowym” kablom jest szybki, stabilny i komfortowy. Wielu fotografów stosuje tą metodę w pracy w studio wykonując portrety czy chociażby fotografie produktowe.

By rozpocząć przygodę z tetheringiem należy dobrać odpowiedni kabel. Warto zwrócić uwagę na jego długość oraz końcówkę odpowiednią do posiadanego aparatu. Po stronie obsługi i urządzenia poglądowego istotnym będzie odpowiednie oprogramowanie np. Capture One bądź podobne.

Kable Tether Tool zaprojektowane są zgodnie z najwyższymi standardami i specyfikacjami. Charakteryzują się świetną przepustowością i doskonałą jakością sygnału. Dzięki nim połączysz kamerę, aparat bez stosowania jakichkolwiek zewnętrznych, poza systemowych dodatków. Pamiętajmy również, że kable i wszelkiego rodzaju przejściówki, dodawane w zestawach do aparatu, nie spełnią ich funkcji.

W ofercie Tether Tool warty uwagi jest także system Case Relay Camera Power System. Rozwiązanie to z pewnością odpowie na wyzwania ciągłej, wymagającej pracy przy rejestrowaniu video, timelapsów itd. Wystarczy wpiąć wtyczkę w miejscu akumulatora, a tą, dzięki Case Relay do dowolnego dużego źródła mocy – może to być np. ogromny power bank w twoim plecaku, czy kieszeni. I oczywiście, jeśli mówimy o systemie Tether Tools nie zabraknie w nim power banków, które działają bez żadnych wad i błędów.

W celu prostego i intuicyjnego wyszukania odpowiedniego dla siebie kabla, należy odwiedzić tethertools.com/product-category/cables-adapters. Na stronie producenta znaleźć można też ogrom materiałów, pełnych inspiracji i pomysłów na kolejne projekty, zlecenia i realizacje.

Dystrybucja produktów przez firmę Foto-Technika będzie odbywać się w 5 krajach europejskich.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
„Całe to piękno i krew” - film o Nan Goldin w kinach od 16 czerwca
„Całe to piękno i krew” - film o Nan Goldin w kinach od 16 czerwca
Po otrzymaniu Złotego Lwa, nominacji do Oscara i ciepłym przyjęciu na festiwalu Millennium Docs Against Gravity, przejmujący dokument o kultowej fotografce Nan Goldin trafia na ekrany...
16
Fotograficzna Publikacja Roku – poznaliśmy shortlistę 12 finalistów
Fotograficzna Publikacja Roku – poznaliśmy shortlistę 12 finalistów
Jury Fotograficznej Publikacji Roku wyłoniło listę wyróżnionych książek fotograficznych. Zwycięską publikację poznamy 15 czerwca podczas otwarcia Fotofestiwalu w Łodzi.
1
Koniec średnioformatowego systemu Hasselblad H
Koniec średnioformatowego systemu Hasselblad H
Kiedyś stanowiły marzenie każdego fotografa studyjnego, dziś przechodzą do historii. Hasselblad poinformował, że nie będzie już rozwijał swojego średnioformatowego systemu H.
14