Reuters: 45% udziałów Leiki na sprzedaż. Kto stanie się nowym współwłaścicielem?
0
Google i MIT pracują nad systemem, który dokona zaawansowanej edycji zdjęć już podczas ich wykonywania
3 sierpień 2017
A co gdyby tak można było nauczyć aparat konkretnego stylu obróbki i aplikować go na zdjęcia już podczas ich wykonywania? To nie science-fiction, Google już nad tym pracuje.
1
Rok 2017 na półmetku. Jak wygląda sytuacja na rynku fotograficznym?
2 sierpień 2017
Ostatnie lata były trudnym czasem dla producentów sprzętu fotograficznego, początek bieżącego roku wyglądał jednak optymistycznie. Czy trend ten się utrzymał?
0
„Nie możemy pozwalać na to, aby taka praktyka weszła w krew wydawcom“, czyli ciąg dalszy historii z okładką Gazety Polskiej w tle
31 lipiec 2017
Autorzy zmanipulowanych przez Gazetę Polską zdjęć, jak i agencja Forum nie wykluczają podjęcia odpowiednich kroków prawnych. „Jesteśmy oburzeni sposobem ich wykorzystania, odmiennym od kontekstu ich powstania i intencji autorów“ - powiedział "Presserwisowi" Piotr Kochański, dyrektor Polskiej Agencji Fotografów Forum.
2
Ambasador Pentax - nowy program dla miłośników fotografii
28 lipiec 2017
Jesteś użytkownikiem aparatu Pentax? Chcesz pokazać swoje zdjęcia i wymienić się uwagami dotyczącymi warsztatu czy sprzętu? Ambasador Pentax to nowy program skierowany właśnie do Ciebie.
2
Chris Biela: „Dotarcie do mało dostępnych miejsc i ich uwiecznienie w postaci time lapse jest nagrodą, którą mogę się podzielić.“
28 lipiec 2017
Chris Biela powraca i to w najlepszym z możliwych stylów. Tym razem zabiera nas w filmową podróż po Północnej Kalifornii i ukazuje jej majestatyczne i nieznane oblicze.
1
„To obrzydliwa manipulacja i pogwałcenie zasad dziennikarstwa“ - środowisko fotoreporterów oburzone okładką Gazety Polskiej
27 lipiec 2017
„Nie zgadzam się, żeby zdjęcia służyły do takiego fotomontażu jako ilustracja do tematu oderwanego od kontekstu. Wykorzystywanie zdjęć w taki sposób uważam za obrzydliwą manipulację" - mówi Rafał Wojczal, autor jednej z fotografii użytej do projektu okładki Gazety Polskiej.
37
Nikon świętuje 100 urodziny
25 lipiec 2017
Z okazji 100 urodzin Nikon publikuje serię wyjątkowych materiałów: kultowe zdjęcia, opowieści i porady fotografów z całego świata, którzy pomogli ukształtować bogatą historię marki. To wszystko i jeszcze więcej znajdziecie na specjalnej jubileuszowej stronie.
0
To już oficjalne. Bowens znika z rynku
21 lipiec 2017
Taką informację podał magazyn Photo District News, który powołuje się na oficjalną wiadomość otrzymaną od Aurelius Group - firmy, która ponad rok temu wykupiła Bowens.
7
Prawie 100-letnia historia może dobiec końca. Czy firmie Bowens grozi likwidacja?
0
To już pewne! Nikon oficjalnie potwierdza prace nad zaawansowanym bezlusterkowcem
13 lipiec 2017
Kilka dni temu świat fotografii zelektryzowała wieść o tym, że Nikon planuje podbić segment bezlusterkowców. Teraz otrzymujemy oficjalny komunikat firmy - „zaprezentujemy bezlusterkowca, który będzie się odwoływał do charakteru Nikona i zapewniał najwyższą wydajność, jakiej mogą oczekiwać wymagający klienci“.
17
Muzeum Historii Fotografii w zupełnie nowej odsłonie
10 lipiec 2017
To już pewne - krakowskie Muzeum Historii Fotografii zmieni swoją lokalizację. Budynek dawnej Zbrojowni zostanie przekształcony na nową siedzibę, dzięki czemu MHF zyska cztery aż duże sale ekspozycyjne. A to nie wszystko.
0
Lexar znika, ale co z gwarancją? Oto oficjalne oświadczenie dystrybutora
30 czerwiec 2017
Na początku tygodnia fotografów zaskoczyła informacja o tym, że Lexar, jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku nośników pamięci ma zniknąć z rynku. Jak wobec tego wygląda sytuacja z gwarancją na zakupione wcześniej produkt? Znamy stanowisko dystrybutora.
1
Jak wygląda i jak wybrać szkolenie dronowe?
28 czerwiec 2017
Szkolenia dronowe na państwową licencję, nazywane profesjonalnie szkoleniami UAVO cieszą się sporą popularnością wśród osób, które m.in. wykorzystują drony do fotografii i filmowania. Wynika to z dość prostego faktu: przeszkolony operator ze świadectwem kwalifikacji UAVO może więcej! Dowiedz się, dlaczego warto zrobić takie szkolenie i jak ono przebiega!
2
Lexar znika z rynku
27 czerwiec 2017
Smutna wiadomość dla użytkowników przywiązanych do marki Lexar. Firma Micron, jej właściciel, zapowiedział wycofanie marki z rynku i uśmiercenie całej linii produktów.
4
Zespół badawczy Caltech opracował czujnik, który może być bezobiektywowym aparatem przyszłości
23 czerwiec 2017
Inżynierowie z Caltech chcą zrewolucjonizować świat fotografii. Udało im się stworzyć specjalny chip skupiający źródło światła, dzięki czemu jesteśmy w stanie uzyskać zdjęcie bez konieczności podłączenia obiektywu.
0
Kropla wody zamiast obiektywu? Tak powstała wyjątkowa seria portretów
19 czerwiec 2017
Czy możliwe jest zastąpienie skomplikowanej optyki obiektywu zwykłą wodą? Tak właśnie zrobiła Robin de Puy przy tworzeniu swojej ostatniej serii portretów. Oto efekty.
2
Znamy ceny jubileuszowych edycji sprzętu Nikona
16 czerwiec 2017
Na początku kwietnia producent zaprezentował jubileuszową kolekcję aparatów, obiektywów i akcesoriów, które trafiają na rynek z okazji 100-lecia istnienia firmy. Właśnie poznaliśmy ich ceny.
1