Karolina Jonderko nową ambsadorką Fujifilm

Autor: Redakcja Fotopolis

25 Styczeń 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Karolina Jonderko, ubiegłoroczna lauretka World Press Photo dołączyła do prestiżowego grona ambasadorów Fujifilm.

- Jest nam niezmiernie miło powitać w naszym gronie kolejną ambasadorkę. Karolina jest jedną z bardziej znanych polskich fotografek, ma znakomity dorobek artystyczny w projektach długoterminowych. Jesteśmy dumni, że jest z nami. Jako ambasadorka marki Fujifilm fotografuje aparatami GFX 50SII oraz XS10. – powiedział Tomasz Taberski, Director of Imaging Division CEE w Fujifilm.

- Niesamowicie się cieszę z dołączenia do grona wybitnych ambasadorów firmy Fujifilm. Jest to nowy, niezwykle ciekawy rozdział w moim życiu. - twierdzi Karolina Jonderko.

Karolina Jonderko - sylwetka fotografki

Karolina Jonderko, fot. Paweł Łączny

Karolina Jonderko (ur. 1985) - członkini Agencji Napo Images. Absolwentka fotografii na wydziale operatorskim w Szkole Filmowej w Łodzi. Laureatka wielu prestiżowych nagród m.in. World Press Photo 2021 czy Magnum & Ideas Tap Award, dzięki któremu odbyła staż w redakcji agencji Magnum Photos w Nowym Jorku. Swoje działania fotograficzne koncentruje na projektach długoterminowych. Większość z nich dotyka zjawiska straty i wiążących się z nią następstw - te zagadnienia odnajdziemy w cyklach “Autoportret z matką”, “Zaginieni”, “Reborn” i “Mała Polska”. Wychodząc od własnych doświadczeń, autorka rozszerza perspektywę o innych ludzi zmagających się z problemem straty - najbliższych, miejsca, tożsamości. W swojej pracy przykłada niezwykłą wagę do zbudowania osobistej więzi z bohaterami. 

karolinajonderko.com

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Fotograficzna Publikacja Roku – poznaliśmy shortlistę 12 finalistów
Fotograficzna Publikacja Roku – poznaliśmy shortlistę 12 finalistów
Jury Fotograficznej Publikacji Roku wyłoniło listę wyróżnionych książek fotograficznych. Zwycięską publikację poznamy 15 czerwca podczas otwarcia Fotofestiwalu w Łodzi.
1
Koniec średnioformatowego systemu Hasselblad H
Koniec średnioformatowego systemu Hasselblad H
Kiedyś stanowiły marzenie każdego fotografa studyjnego, dziś przechodzą do historii. Hasselblad poinformował, że nie będzie już rozwijał swojego średnioformatowego systemu H.
14
Koniec Imaging Resource - działalność zawiesiła kolejna znana strona o fotografii
Koniec Imaging Resource - działalność zawiesiła kolejna znana strona o fotografii
Raptem miesiąc po szokującej wiadomości o zamknięciu DPReview, z sieci znika kolejny portal fotograficzny z ponad 20-letnim stażem. Tym razem wyłączona została strona...
16
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)